Explozia nucleară din Rusia: Radioactivitatea a depășit de 16 ori nivelul obișnuit / Autoritățile recomandă rezidenților din Nyonoska să părăsească zona - Hotnews Mobile
1 € 4,7777 1 USD 0,7436marţi 10 dec 2019
sigur ca da
un oarecare [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 15:45
+27/29
"3.6 roentgen not great, not terrible"
loool
Dr.Mythnick [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 16:50
+17/19
si la Chernobyl a fost bine la inceput...
1.7 microsievert/h e putin .
Kosmos [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 16:50
+2/16
In avion la 10000m ai 1,2 , 1,3 msieverts/h .
Echivaleaza cu radiatia primita de pilotii de avion da r nu e letala.
Posibil ca autoritatile sa minta si radioactivitatea in zona sa fie de 3.2 microsieverts/h sau 5 microsievert/ Chiar si asa dpeinde de timpul de expunere . daca te expui pe o durata mare de timp riscul de a face cancer crete seminificativ
plm
codyrocco [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 18:36
+7/9
am cautat pe web un convertor de la R/h la μSv/h, am gasit unul in rusa, am bagat "3.6", mi-a dat "36000"...doar ca dedesubt scria in romana "da' de ce te f-te grija, ba?"
Cracanatul
un domn [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 16:00
+7/13
Are hemoroizi
Hm
feroviarul123 [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 16:06
+14/16
Nu știu de ce dar am un deja-vu ... imi sta pe limba... A Cernobyl .
norocul nostru ca nu bate vantul spre noi!
Antenistontel [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 16:16
+12/12
deocamdata!
interesant
nahir [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 17:45
+4/4
e că nu a bătut vântul nici spre finlandezi, norvegieni și suedezi, care-s foarte aproape de zona respectivă.
Ceva, ceva s-o fi întâmplat însă, pentru că altfel rușii nu ar fi făcut publice nici măcar informațiile pe care le-au pus acum la dispoziția mass media.
rusii tot rusnaci au ramas...
Martha Logu [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 16:26
+16/18
... "nu e nimic grav, dar va rugam sa va parasiti casele, dupa o saptamana de radiatii in care ne-am prefacut ca nu s-a intamplat nimic"
acu pot sa plece oamenii... in cosciug
mnicku [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 16:40
+13/17
javre ordinare

.... au ascuns nivelul radiatiilor ca la cernobil si acum le publica
Faceți arme cât mai distrugătoare rusnacilor
Rescator [utilizator], Marţi, 13 august 2019, 17:12
+6/8
și vedeți ce se intâmplă cetățenilor obișnuiți ,care,
nu sunt intrebați dacă sunt de acord.Clica de siloviki
care a capturat Rusia își vede numai de interesele ei
Putin este șeful găștii, dar și prizonierul ei.
Sarmanul!
Jegul Cristian Ioan [utilizator], Miercuri, 14 august 2019, 11:09
0/2
In prima clipa mi s-a parut deplasata compasiunea fata de cracanatul de la Kremlin, dar ai dreptate!

"Cand claresti un tigru, nu este de loc usor sa te dai jos"
Asta nici nu este distrugătoare
Nyk1 [utilizator], Miercuri, 14 august 2019, 17:47
+1/1
E praf în ochi față de ce construia CCCPul mai demult. Caută pe Goagăl după „Țar Bomba”.