UPDATE Producătorul de încălțăminte Rieker își închide fabrica din Lugoj. Explicațiile companiei - Hotnews Mobile
1 € 4,7729 1 USD 4,3160vineri 22 nov 2019
...
tirolez [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 17:13
+10/10
A avut dreptate neamtul ala acum cateva zile, stia el mai multe.
he-he
Mircea1978 [utilizator], Vineri, 15 februarie 2019, 9:55
+1/1
Rieker nu e firma GERMANA!!!

Rieker este firma elvetiana: https://en.wikipedia.org/wiki/Rieker_Shoes

Iata si un articol din presa elvetiana: https://www.20min.ch/finance/news/story/Schweizer-Firma-entlaesst-in-Rumaenien-650-Leute-22408787

Vorba unei clasice in viata: Ce Dumnezeu, mai cititi si voi o carte!!!
Tot in Timis
jorj_bv [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 17:20
+1/9
Sau nu gasesc mana de lucru, sau se muta in tari mai ieftine
Politica fiscala a PSD da roate
taro [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 17:21
+16/16
inca o afacere privata pusa pe butuci.
zxzxzxz
solar [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 17:50
-2/4
Fabrica de pantofi din Lugoj a produs si in lohn mărci germane înainte de 1989 .(ADIDAS, OTHER, PANDORA etc) Dar ce parere ai ca singura fabrică privată de pantofi din RO , concurentă cu cele din VEST , fabrica GUBAN, astâzi NU MAI EXISTA ! Famila GUBAN a fost prorietara si apoi GUBAN jr. a devenit directorul ei general ! Exporta pantofi in 85 de tari si in proportie de 90 % . O pereche de pantofi GUBAN costa intre 250- 300 lei cei barbatesti, cei pentru femei intre 280 - 350 lei. Asta când îi gaseai pe piată .
Trist
mitg [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 17:21
+9/9
Foarte trist.
Asta-i o știre proastă. Foarte proastă.
prec [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 17:24
+18/20
Când pleacă un producător nu-i a bună. Dacă pleacă un comerciant, nu-i bai, dar când pleacă cei ce produc....
Bravo psd , iata ca masurile voastre
kokos [utilizator], Marţi, 12 februarie 2019, 23:11
+9/11
incep sa dea roade , multinationalele incep sa plece din romanica! Sa vedem ce faceti cu oamenii care raman pe drumuri si ce faceti fara impozitele si taxele pe care le platea firma asta!
Rieker
Fitter [utilizator], Miercuri, 13 februarie 2019, 8:50
+1/1
nu producea numai pentru piata vest-europeana, eu am cumparat ghete si pantofi Rieker de mai mlti ani. Sunt mai scumpi dar design-ul si calitatea executiei sunt superioare. Urmeaza oare SCARPA ?
Ciuma Rosie distruge economia!
Marionette [utilizator], Miercuri, 13 februarie 2019, 10:07
+3/5
Se pare ca prosperitatea votata de cleptocratie incepe sa-si spuna cuvantul. La cat mai multe astfel de masuri! Sigur din aia 700 concediati 300 au votat, dintre aia 300, 150 au votat Ciuma Rosie, iar ceilalti 400 n-au catadicsit sa voteze USR ca nu sunt imaculati ca arhanghelii si orice este sub arhanghel e prea murdar pentru fiinte asa pure ca alea 400, asa ca s-au dus la un mic si un pet de bere ieftina in ziua alegerilor. Acum dintre cei 700 550 primesc ce merita. Imi pare rau doar de cei 150 care au votat anti Ciuma Rosie, dar am incredere in ei. Daca au avut elasticitatea mentala sa voteze anti Ciuma Rosie, sigur isi vor aranja lucrurile in viata! Ceilalti insa ajung la ruina! Si ma bucur de asta!
Și cu discursul ăsta o să te voteze? :)
Harald [utilizator], Miercuri, 13 februarie 2019, 10:55
+1/3
Atât timp cât îi desconsideri pe cei de la care vrei voturi, nu e nicio șansă să le obții. Asta e adevărata problemă, elitismul.
nu e asa
razeshu [utilizator], Miercuri, 13 februarie 2019, 13:38
0/0
noi nu comentam din pozitia d epoliticieni care asteapta voturile celor enumerati mai sus. Ideea e ca acestia trebuie sa isi foloseasca mintea, sa voteze in primul rand iar in al doilea sa o faca in cunostinta de cauza si sa aleaga oameni onesti si care au facut si fac bani muncind cinstit. De la hoti si mincinosi nu te poti astepta la nimic sanatos pentru comunitate si pentru tara. Lumea trebuie sa inteleaga ca exercitiul votului nu e pierdere de vreme. Si ca alegerea unui politician e mai importanta decat a unui mester chemat sa le repare ceva in casa.