1 € 1 USD 4,2484vineri 22 oct 2021
Versiune
Mobile
invata de la Bădulescu,
MamboNoFaiv [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:17
-10/16
Victore, daca iti faci treaba te plateste poporul inzecit
Deci Ciorbea
adrian88000 [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:19
+58/60
recunoste acum ca CCR nu este Olimpul zeilor. ca CCR poate gresi. Ca sentintele CCR sunt analizabile si discutabile si pot fi gasite eori.. Bravo Ciorbea ! E bine ca recunosti. Din pacate ai facut acest lucru abia cand ai fost calcat pe batatura. Te doare ?
Nenorocit Abonat la Sinecura
un domn [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:22
+32/32
Trebuie vopsit la gardul locuntzei din bani furatzi
hopa
GeorgeT [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:22
+32/32
1. Dintr-o data este foarte activ individu' asta

2. Incepeti acu sa ignorati si CCR , sau ignorati cind nu va convine, hoti nenorociti. aka parlamentari
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 1 februarie 2019, 21:26
+32/32
Draga avocatule,
Sthelian [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:26
+51/51
Am citit si rascitit scrisorica matale de amor catre senat.
Ce nu pricep eu cu mintea mea aia proasta de om de rind:
1. Cei ce lucreaza in mediul privat si sunt adevaratii platitori de impozite nu au drept la pensii speciale si nici salarii similare cu mai stiu eu ce functie. Ba nici macar nu au dretul sa conteste undeva atunci cind gasca de nesatui din parlament (neplatitoare de impozit si care este platita din impozitele platite de cei din privat) hotarasc sa le creasca cota de impozitare. Au sperante de la matale, dar nu prea iti pasa de astia de jos.
2. Inteleg sa fii platit bine asa cum spui, ba cit cel de la CCR, ba cit un secretar de stat, care e mai mare, dar pe perioada cit esti in functie. Dar de ce sa ai dreptul la pensie speciala?
Ca parca la Constitutie zice ca toti suntem egali, la art. 16. Sau o interpretezi ca in Ferma animalelor.
3. Uite ca scriind asta, mi-a mai venit o intrebare. Din ce stiu eu te chemi AVOCAT. Iar AVOCATUL percepe un onorariu. Pai n-ar fi bine si frumos sa te platim cu onorariu si mai ales, sa ai onorariu cind cistigi procese, iar cind le pierzi sa fie mai mici?
Iar cind noi te rugam si nu ne auzi sa nu te platim deloc?
Cu cat un individ este....
gigiN [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:30
+33/33
...un parazit mai mare,cu atat are si o pensie "de serviciu"(?????) mai mare.Cum sa se poata trai bine intr-o tara plina de hoti care,chipurile,ne conduc ???
Asta e hilar..
Alius [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:30
+34/34
Cu cata nonsalanta vorbeste despre "respect public" si "independenta justitiei". Cat tupeu si cata nesimtire au borfasii astia. La fel ca si cei care le iau apararea.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 1 februarie 2019, 21:33
+34/34
:))
tirolez [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:35
+35/35
Parca nimeni nu avea dreptul sa conteste deciziile CCR. Ce se intampla?!
ciorbea
------ [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:44
+28/28
In tara asta s-au creat doua tipuri de indivizi,uni cred ca sunt foarte importanti ,ca individul in cauza si fara ei Romania nu ar mai functiona asa ca cer ce nu li se cuvine si noi de nivelul doi care primim pensie in functie de contributivitate.
este activ
zot [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:45
+28/28
numai cand este vorba de simbrie
.
theo667 [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:53
+54/54
Alte tari au Avocat al Poporului, noi avem sclav pe plantatia lui dragnea care are pretentia sa fie numit avocat al poporului si platit ca avocat al borfasilor.
Oricum cirobea este un exemplar de studiat de medicina, cum se deplaseaza neavand coloana vertebrala?!
lingau penibil
jorj_bv [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 21:56
+26/26
Parea ca PNT intrase pe maini dubioase cu Pavelescu, totusi Ciorbea cumva reuseste sa fie si mai lingau.
S-a descalificat.
Al dreaq...
voda.tepes [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 22:01
+35/35
Cand era vorba de contestat legile pe justitie erai in concediu....
Cand e vorba de pensia ta, esti primul la contestat.
Du-te dreaq. de bolsevic.
Chiar crezi ca suntem toti prosti?
Jalnic, penibil, mizerabil personaj
slashroot [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 22:13
+27/27
O să las și eu asta aici:

-

Aștept ziua când nenea ăsta o să fie târât în catran și tăvălit în pene.
Cat tupeu pe jegosul asta ,
kokos [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 22:32
+32/32
dupa ce ca nu face nimic care sa-i deranjeze pe ciumetii rosii.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 1 februarie 2019, 22:51
+29/29
Ins mizerabil
VARCIOROVA [utilizator], Vineri, 1 februarie 2019, 23:18
+27/27
reactie mizerabila
la UEFA
baronu [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 0:30
+17/17
ar trebui sa se adreseza sau chiar la ONU. Pai se poate sa piarda atatia bani mai ales la ce eforturi depune...
salariu nu pensie!
skye [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 0:55
+24/24
chiar si facand abstractie de faptul ca oricum nu merita remuneratie din partea noastra (ca doar noi i-o platim) la cat de ticalos este, sa remarcam totusi ca situatiile din alte tari cu remuneratie mare se refara la SALARIU in timpul activitatii, nu la PENSIE! Pensia in toate tarile astea se calculeaza pentru toti salaratii la fel, pe baza contributiei la fondul de pensii. NU exista pensie speciala pe formula scoasa din joben.
Cred ca si de aceea foloseste el in memoriu numai termenul remuneratie, ca sa creeze o confuzie intre ce inseamna salariu, in aceste tari, si mita lui data prin lege, zisa si pensie speciala.
Oricum, remarcabila viteza cu care a recationat, cand l-a ars direct la buzunar
Cit de mare e datoria
Coco Whistle [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 3:05
+18/18
Pe care o are catre statul roman? De ce unii sint mai presus de lege?
Probabil asta e singura contestatie facuta...
Zamolxis108 [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 3:41
+44/44
...in toti anii de activitate ca "Avocat al Poporului".

Ca tot ce am auzit de la el a fost ca nu poate face nimic, pentru ca ar fii okay sau pentru ca ar fii in vacanta.

In sfarsit i-a dat CCR motiv sa iasa din amorteala.
ciorba prea de multe ori incalzita...
acasa1284285656193 [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 5:39
+20/20
BAIATUL ASTA ARE MARE TUPEU ,SI CAND TE GANDESTI FACEA PE CRESTIN DEMOCRATUL SI NATIONAL TARANIST
Comentariu
lipsa [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 6:19
+13/13
De ce nu sunteti de acord ca merita sa fie platit ori pensia speciala ce o invoca, intrucat si noi ceilalti suntem platiti la nivelul Uniunii Europene.
vorbeste lumea ...
nu conteaza cine zice [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 8:59
+15/15
mai ramane ca nenea ciorbea asta sa afirma ca i se cuvine sa fie inscris si-n calendaru' ortodox ...
Un hoț avocatul poporului.
asavreau [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 9:21
+27/27
Mă așteptam ca Victor Ciorbea să spună că nimeni nu ar trebui să primească pensie specială-să primească pensie atât cât a cotizat,ce-i în plus este hoție.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 9:27
+12/12
#viatabatefilmul
Desm [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 10:12
+15/15
"Stirea" aparuse ieri pe Times New Roman:

https://timesnewroman.ro/politic/ciorbea-s-a-autosesizat-in-cazul-romanului-ciorbea-caruia-nu-i-se-da-pensie-speciala

Intre timp s-a adeverit.
Dupa Ciordache
Nickson [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 10:42
+6/6
apare si Ciordea. Se vede ca aerul rarefiat de la varful puterii cauzeaza asemenea devieri de comportament.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 10:44
+8/8
Fost prim ministru!
Zagura [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 10:47
+10/10
Domnule Constantinescu, nici acum nu va este clar cu ce prim ministru ne-ati pricopsit acum vreo douazeci de ani ?
...
cartograful [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 11:03
+9/9
Daca ar fi nevoie de un model pentru o statuie a nesimtirii, sau poate de un exponat pentru un muzeu al nesimtirii, nematodul asta ar fi printre primii candidati.
Comment sters de user
DiDiRo [anonim], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 11:22
+10/10
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 11:38
+6/8
stat
Ilidia [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 12:18
+5/5
Nu atat la stat cat la banci...
vorbeste lumea ...
nu conteaza cine zice [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 12:36
+9/9
dl. asta ciorbea a fost si este un personaj de toata jena ...insasi definitia moralitatii se scarbeste de asa creaturi ...
Pai
Rdu [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 12:46
+8/8
asta-i rolul Avocatului Poporului in Romania : sa-si dea favoruri lui si catorva acoliti...nu vedeti ca Poporul e cu litera mare, adica nu poporul ala prost de munceste sa aiba Poporul ce sa fure
totul
nahir [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 12:52
+9/9
până la buzunarul propriu.
Aș cotiza și eu bucuros la o statuie a nesimțirii
Rescator [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 12:57
+9/9
și mizeriei umane absolute,având ca model pe
neobrăzatul ăsta.Poate facem o chetă.
Ciorbeo!
ber [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 13:26
+6/6
Daca te uiti pe postarile astea, vei vedea ca nimeni nu ti-a luat apararea. Ce e cu tine? Esti normal?
sa zicem ca are dreptate,dar
spin [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 13:34
+6/6
un raport de activitate pe toata perioada se cand e AP (sa vada poporul !!??cu ce se ocupa)ar putea prezenta d-nealui???numai sa vrea!!!
Derbedeu
Cacarau1 [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 14:34
+9/9
Asta, dupa parerea mea este unul din cei mai ticalosi escroci pe care i-a avut Romania de la Porcaria (era sa zic Revolutia) din 1989.
A inceput mare sindicalist, i-a pacalit pe bucuresteni, apoi le-a dat cu piciorul, a ajuns mare democrat (fassss!) ca PM (oricum ca PM arata mai bine ca Proasta satului Viorica) si apoi a ajuns la locul unde trebuia, in bratele Ciumei Rosii!
mare nesimtit
anion [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 14:37
+7/7
Eu am apelat la el sa conteste legea 142/16.07.2016 care a creat doua categorii de pensionari anticipati; unul cu penalizare maxima de 45% si altul cu 30% pana in data de 23.11.2017, odata cu aparitia legii 216/23.11.2017. O doamna de la Casa de Pensii Craiova s-a zbatut si ea sa lamureasca prostii de la Ministerul Muncii in 2016 dar degeaba. Acum sare ca ars ca este in interesul lui sa primeasca ceva nemeritat.
mai este unul
anion [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 14:40
+6/6
Ciuvica!
Poate cineva va ataca in justitie exact pensiile
nlln [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 17:38
+4/4
De obicei, cand trebuia sa isi exercite atributiile era plecat prin America parca.

Mai transmitea cate un mesaj cum ca si-a delegat atributiile.

Acum, cand este vorba de propriul buzunar,brusc devine foarte activ.

Pensiile speciale , devenite FOARTE speciale, ar trebui desfiintate.
Si-au primit salariu in timpul activitatii.
Corect ! Doar ca ele este
silviu_dumitrescu [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 18:13
+2/2
Avocat al Poporului pesedist.
Restul nu il intereseaza. Si cum el este psd-ist (cred ca i-au facut si carnet de partid secret) atunci este perfect indreptatit sa actioneze cand CCR i-a facut "o nedreptate".
Mai lipsea sa spuna ceva gen: "cum e posibil domne', ca si CCR sunt tot cu nasu in suflet, ca mine ?"
Asta e foarte tare !!!
silviu_dumitrescu [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 18:14
+4/4
Avocatul Poporului pote merge impotriva CCR !
Este un precedent f misto !
jigodia asta de Ciorbea
silviu_dumitrescu [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 18:25
0/0
nu ar putea fi dat in judecata pentru ca nu isi face treaba pentru care este platit si super-servit cu tot felul de ajutoare, servicii etc ?
Sau Avocatul Poporului functioneaza pe principiul "doar ce vrea muschiul lui" ?
Ciorbea, de Corneliu Coposu iti mai aduci aminte?
Gojifruit [utilizator], Sâmbătă, 2 februarie 2019, 23:09
+2/2
Mai stii oare ca ai beneficiat de increderea si sustinerea unuia dintre cei mai minunati si mai demni oameni pe care natia asta i-a putut naste? Oare el se gandea la pensia speciala in puscarie? Tu te poti uita in oglinda dimineata? Nu ai cosmaruri, stari de greata, nimic? Zero?
La inchiderea termoficarii din Galati a tacut milc
D-or [utilizator], Duminică, 3 februarie 2019, 0:06
+3/3
In apararea sutelor de copii cu paduchi si probabil si alte boli asociate lipsei de igiena si caldura nu a avut nimic de zis.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Duminică, 3 februarie 2019, 13:17
0/0