VIDEO Australian Open: Simona Halep, eliminată de Serena Williams (1-6, 6-4, 4-6)/ Începutul dezastruos, revenirea și șansele de break ratate la 3-2 în decisiv - Hotnews Mobile
1 € 4,7729 1 USD 4,3159luni 18 nov 2019
Statul paralel
robinet4x4 [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 9:53
-22/36
Serena - cota 1.45
Simona - cota 2.80
Statul paralel a pus stapanire pe casele de pariuri.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 21 ianuarie 2019, 10:19
-17/29
Câtă dreptate ai!
comentatordiletant [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 10:54
+16/28
Pentru a ajunge să joci un meci oficial cu Serena, indiferent de pierzi sau câștigi, trebuie să fi lăsat ceva transpirație pe terenurile de tenis - inclusiv în propriii adidași.
Simona are un complex in fata Serenei!?
MirceaIo [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 10:38
-2/32
Cred ca e imposibil sa o invinga. Mai ales ca nu are antrenor:(
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 21 ianuarie 2019, 10:50
-10/24
Williams
sletcu [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 10:41
-8/36
mătură pe jos cu a noastră...
i-a dat de a julit-o...
Martha Logu [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 10:41
-1/41
... a rupt racheta pe ea in prima repriza :)
Asta e meciulu secolului?
lasa [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 10:46
+5/31
Trebuie sa ai un apetit mare pentru senzational, ca sa evaluezi meciul SH-SW ca meciul secolului. E previzibil, asa ca nu va imbatati cu apa rece. O fi nascut Serena, acum isi revine in forma, imi pare prau pentru SH, dar SW va reveni in top WTA, chiar si pentru o scurta perioada de timp. !0 ani diferenta, cam atatia ca exprienta, tehnica, tactica, forta, la numar de titluri castigate e si mai mare diferenta.
Acum vedem un veritabil nr 1 WTA!!!
...alo hateri, asculta la mine comanda...
mitocanu [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 10:49
-15/37
...mai cunosteti un wta nr.1 care sa piarda in doua seturi un meci cu jumatate gorila/jumatate frankenstein???...
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 21 ianuarie 2019, 11:56
0/8
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 21 ianuarie 2019, 11:17
+6/28
ai dreptate!
victor L [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 11:53
+5/13
Ne mai miraqm dece cin tara casta cistiga PSD-ul :P
SI l-a pierdut pe ultimul
banel [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:15
0/30
Sa fim seriosi, asta nu e joc de locul 1 mondial. Simona e mai degraba de top 3, locul 1 e o conjunctura favorabila.
esti mare expert
fvb [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:36
-3/23
bine ca esti tu nr 1 in cartier.
Mare frustrat esti
banel [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:50
-3/19
Crezi ca daca bate Simona viata iti va fi mai frumoasa? Daca da, atunci ai o problema. Imi doresc sa bata Simona, dar hai sa analizam obiectiv, e pe primul loc prin faptul ca adversarele sunt intr-o forma slaba. Ia vezi, US Open, Wimbledon...alea au fost prestatii de numarul 1? Arunca un ochi pe tabloul barbatilor...cati din top 5 pierd constant la turnee in astfel de faze?
la Wimbledon
fvb [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 13:27
+2/12
a fost macel oricum. Nustiucate favorite au fost eliminate.
Da, la baieti situatia e mai stabila. La fete ajung in sferturi mai multe jucatoare din afara top 10.
Asa o fi cum zici, de vreo doi ani in tenisul feminin sunt jucatoare slabe asa ca nr 1 nu valoreaza ca atunci cand joaca femeia-barbat Serena. Acolo se vede diferenta!
De la primul set cu 1-6 sa revina cum a revenit in seturile 2 si 3, cam e atutudine de nr 1. Dar e greu sa joci contra feneii-barbat Serena!
Aduna corect
v_sile [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 19:52
+2/2
Da, Halep a iesit in primul tur la USO si turul 3 la Wimbledon.

Dar asta dupa ce a jucat finalele la Shenzen, AO, Roma, Roland Garros, Montreal si Cincinatti, plus semifinale la Doha, IW, plus sferturi la Stuttgart si Madrid. Adica a avut 10 turnee in 8 luni in care a ajuns in primele 4, de 6 ori a jucat finala, de trei ori a si castigat.

Adica a avut 8 luni in care jucat formidabil, cu un cap peste toate jucatoarele din circuit. Lucru care i-a adus primul loc pe merit. Si care a si doborat-o fizic, de nu a mai putut juca mai nimic in ultimele 4 luni din 2018.

Daca citesti presa din afara, o sa vezi ca nimeni de acolo nu ii mai pune in discutie lui Halep calitatea de numar 1 mondial.

Romanii insa...
steroizi vs mamaliga
Kosmos [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 11:27
0/22
sa vedem daca mamaliga poate depasi steroizii
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 21 ianuarie 2019, 11:45
-5/11
deci nustiu....
liviu_ [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:06
+9/19
femeia asta (Serena) ori baga in ea un cocktail interesant...
ori este efectiv cu 10 clase peste toate efectiv orice jucatoare de tenis de la ora actuala
ori simona e praf dpdv psihic....

take your pick!
nu e corect
fvb [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:33
+7/23
ca Serena sa joace la feminin.
uite la ea ce muntele e fatza de restul lumii.
castiga in mare parte pentru ca serveste bombe.
orice tehnica ai avea, pune-te cu una care are si forta ca un barbat si iti serveste mingi pe care nici nu le vezi... a si zis ca pentru turneul asta s-a antrenat cu barbati.
deabia astept sa se termine epoca Serena, sa se echilibrerze lucrurile in tenisul feminin.
toate variantele
Martha Logu [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:43
0/6
toate raspunsurile sunt corecte :)
Este cu 10 clase peste restul.
Con_stan_tin [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 20:01
+4/4
Control și forță în lovituri, exact în ordinea asta, are Serena. La prima vedere sare în ochi forța incredibilă a loviturilor, dar mingea se duce din rachetă exact unde vrea Serena cam de fiecare dată.
...bravo simonette...
mitocanu [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:09
-9/35
...este prima victorie a serenei asupra ta, de cand a devenit mama...inainte conducea cu 8-1...urmeaza un sir lung de victorii ale serenei asupa ta, cand va deveni bunica...putem anticipa si victorii cand va deveni strabunica???
Momentul psihologic
fat.cat [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:13
+22/24
Breakul la 3-3 in decisiv. Altfel, Halep a spalat rusinea din primul set in urmatoarele doua. Doar ca n-a fost suficient.
Sa fii pe locul 1 timp de 1 an ...
Petru108 [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:15
+23/49
Câți oameni din România, ca să nu zic de pe toata planeta, sunt nr-ul 1 în lume măcar pentru o săptămână, în oricare din domenii? Simona Halep este top 1 de 1 an, ceea ce este colosal; prin talent, muncă și tenacitate.

Niște neica-nimeni, de aceeași naționalitate, sar imediat după 10 minute din meci, să arunce cu lături.

Serena a pierdut doar 9 game-uri în primele 3 jocuri; astăzi a pierdut altele 9.

Voi cei câțiva cățeluși care lătrați în vânt în online, cum puteți să nu vă bucurați de reușitele Simonei? Aveți doar venin? Critica poate fi utilă când este constructivă, când este din răutate vă face rău vouă cât și celorlalți.

A fost un meci foarte bun. Felicitări Simona!
...
mihai_mi [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:21
+17/27
Gresit!!! Romanii sunt NR. 1 in lume la....: mancat de rahat! Nu-i intrece nimeni! Vezi comentariile de pe aici!
ce vorbesti?
Martha Logu [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:44
+4/16
bunica-mea a fost nr.1 mondial la croseatat sosete...
low standards
sleepy_seven [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 13:05
-9/21
se vede ca standardele romanilor sunt foarte joase din moment ce lumea se bucura de o performanta atat de trecatoare...e ca si cum ai zice ca hitul verii e cea mai buna muzica :)))
adevarat grait-ai
Colebil Clinton [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 13:30
+5/11
Ai dreptate, standardele romanilor asa sunt: jos si bine ca nu a fost mai rau.
La romani, jocul e foarte bun daca nu te-ai facut de ras. Daca te faci de ras, e de vina vantul, coapsa, lombara sau fusul orar.
Serios?!
Petru108 [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 13:32
+4/12
Este in top 10 de vreo 5 ani. Clar?
Din contra, avem standarde foarte inalte
v_sile [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 19:55
+1/3
Avem o parerea foarte proasta despre o jucatoare care e numarul 1 mondial, care a jucat anul trecut doua finale de Grand Slem, care a si castigat la Roland Garros, care a mai castigat inca alte doua turnee (Shenzen si Montreal)

Noi avem standarde cu mult, dar cu mult mai inalte. Asta nu e de ajuns.

Suntem o natie performanta, cu standarde uriase, nu ai ce face.
Planet of the Apes .....
KronosTM [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:20
-6/14
.
cry me a river
Martha Logu [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:44
-1/15
eh. nu fi trist ca si-a luat-o pe coaja favorita ta, a castigat cel mai bun.
Partea plină a paharului
Jack.Shephard [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:27
-3/17
mai mult de shopping cu mami`!
`
Jack.Shephard [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 13:29
0/6
timp````
A fost un meci tare !
Susufler0 [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:27
-2/16
Cred ca daca ar fi fost primul dintre cele doua, nu al zecelea, Simona ar fi avut sanse mai bune de castig in fata Serenei !
Simona
Kepler [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:38
+13/25
a fost f aproape de victorie.
Cu exceptia primului set, partida a fost echilibrata si la un moment dat am crezut ca va cistiga Simona.
Si Serena e Departe de forma ei de varf
Dalinar [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 12:59
+1/19
Daca era la potential maxim o spulbera efectiv pe Simona, de fapt a si spulberat-o in primul set.
@carcotasii cu Serena sa concureze la barbate, are 1.75 m si 68 de kg, Simona 1.68 si 60kg, Halep sta mai slab la proportia greutate/inaltime.
...
mihai_mi [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 14:25
+2/8
68 Kg my ass!
ha, ha
bancher [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 14:42
+3/5
de unde ai scos-o pe asta ca Serena are 68 kg?
Atat are nevasta-mea, si, desi are aceiasi inaltime ca Serena, e muuult mai slaba.
Prin vara lui 2018 Serena avea 90kg...hai ca o fi slabit la 80kg...dar mai are pana la 68kg.
Oh, my bad, a spus ca are 72kg recent
Dalinar [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 22:01
+1/1
68 avea inainte de a naste. Cauta si tu surrse oficiale, nu trebuie sa ma crezi pe mine.
forta a naturii
dumil [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 13:45
+9/11
jumatate din puncte le-a facut cu serviciul, e greu sa concurezi cu asa ceva.
as fi curios sa compar viteza medie la serviciu.
BRAVO SIMONA! NU-I NIMIC...
schroedinger [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 14:35
0/14
Ne concentram pe Shenzen-ul de la anu'!
Simona trebuie sa scape de complexul Serena
Ochiana [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 14:44
-1/11
obstacolele sunt in mintea ei
Felicitari Simona!
sim18 [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 16:24
+1/11
Suntem mandri de tine! Unul trebuia sa piarda. Asta este. Sper ca noul antrenor sa iti aduca ceva nou si foarte util in tactica de joc astfel incat sa compenseze forta. Ai dovedit in trecut ca poti sa faci asta.
Mai bine asa, decat sa o macelareasca restul de..
Plagarus [utilizator], Luni, 21 ianuarie 2019, 18:04
+2/8
... Naomi Osaka / Elina Svitolina sau Petra Kvitova
/ Ashleigh Barty