Iohannis refuză numirile noilor miniștri la Dezvoltare și Transporturi: Sunt argumente de legalitate, dar și de oportunitate - Hotnews Mobile
1 € 4,7556 1 USD 4,2732sâmbătă 19 oct 2019
Bun...Iohanis ne-a anuntat ca intra in campanie
Je__ [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 12:11
-25/49
electorala

Alte mesaje exceptie ca lupta anti coruptie e joaca de-a revocarea/numirea ministrilor?
Nero dand foc la tara...
demaGOGU [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 12:14
-30/48
...mizeaza pe suspendare ptr noul mandat ptr care tocmai si-a anuntat candidatura.

o va primi.
Auzi?
omezu [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:05
+18/32
Stapanii vostri va dau medicamente compensate sau le platiti din rublele proprii? Sau va tratati crizele de nervi doar cu vodca?
Tare mi-e teama ca acea
, AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:11
+18/24
suspendare o va primi sobolanul cu mustati.
Numai ca la el suspendarea va fi... de sa-i stea in (de) gat!
Iar asta sigur o va primi; acum sau mai tarziu!
Poate totuși
comentatordiletant [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:20
+6/8
nu va fi cu suspendare.
Nu de alta, dar secțiunile științifice ale bibliotecilor au multe locuri goale pe rafturile dedicate gândirii „la rece (citește răcoare)”,
...
tirolez [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:14
+9/17
Asa, si? Suspendarea n-o decide el,nu? Deci daca va fi suspendat, fix PSD_ul da foc la tara. Ce-are de pierdut KI? Nimic, chiar e un avantaj. A stat deja 4 ani cat ar fi stat un presendinte in mod normal, daca nu modifica PSD_ul Constitutia sa faca mandatul de 5 ani. Dar n-au invatat nimic din istoria recenta.
Vine Tudorel(când se dă foc la țară).
asavreau [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:41
+5/7
Sper că ești informat,Tudorel este pompierul PSD-ALDE.Deci,tu ce cauți prin peisaj,îl încurci pe pompier.Stăi blând,nu-i decât o chestie de prostit alegătorii PSD-ALDE,nu cumva să se deștepte și să vadă că cei pe care îi susțin ,doar își rezolvă problemele lor.PSD-ALDE au încercat și au văzut că nu au succes la referendumuri,așa că nu vor face suspendarea lui Johannis.În sondaje stau prost,așa că ar contribui la scăderea în preferințele electoratului.Și cinstit,sa văzut,PSD-ALDE promite dar nu-i capabil să și facă.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 4 ianuarie 2019, 14:55
+2/4
E trist atunci cand
Ozmo [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 16:24
+4/4
betia parintilor costa
Bravo Iohannis
florinos [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 12:32
+24/42
Bravo Iohannis, ma bucur ca nu ai mai semnat ca primarul si ca muști din PSD.

Dar oare este pregătit pentru ofensiva propagandei PSD ?
Oare are balls
slakeritul [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 12:43
+19/27
Sa declare ca nu mai tine cont de deciziile CCR din moment ce aceasta functioneaza in ilegalitate (i.e. vezi Petre Lăzăroiu de 10 ani in functie) cu aceasi argumentatie ca si completele de 5 judecatori.
Bulumacul...
Gigi Kent [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 12:54
-16/34
Bulumacul nu a inteles ca, in conformitate cu deciziile CCR si cu Constitutia tarii, parerea lui despre cate de buna sau rea treaba face Augustin Lazar ca Procuror General nu este relevanta pentru revocare.
...
tirolez [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:15
+8/18
Dar a cui e relevanta, a lui Tudorel zero voturi?
Sau...
Hydra [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:24
+2/8
a unui CCR ce functioneaza cu un nene ce are 10 ani de mandat? Parca atunci cand completul de judecata e alcatuit neconform cu legea...sentintele se anuleaza...? Nu pe asta miza mustacioara de la Teleorman? Sau se aplica doar pentru ce e anti-psd?
Tara PSD-ului unde presedintele trebuie sa
ty [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 19:56
0/2
semneze hotararile unui ministru . . .
asa
unacare [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:48
+3/7
Si ce vor face in semn de protest? Sa latre la luna!
Da bă Gigi,de ce nu semnezi tu?
asavreau [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:48
+4/10
Dacă zici că părerea lui Johannis ca președinte al României nu contează,ce insiști atâta să semneze?Semnează bă tu și gata.Ai rezolvat!Este că sună ciudat?Atunci ce veniți cu asemenea prostii?Sunt convins că nici tu nu-l vrei pe Ilan,ori Olguța,ori Dumitrache,dar așa ai primit ordin să spui.Încearcă să scrii cu capul tău.Chiar dacă ești pesedist,nu-i corect să pui ministru un individ care nu are//lipici//la public și Olguța și-a consumat lipiciul,Ilan este plin de kk,Dumitrache fură mai mult decât toți pesediștii și vă face și vouă rău.
asa ii invata badea si gadea
gogpintenog [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 16:29
+1/7
Te-ai obosit degeaba ca sa ii raspunzi. El nu gandeste cu capul lui ci haleste ceea ce deverseaza badea pe antena 3. Partea naspa este ca ala e constient ca are multimea asta de dobitoci creduli si continua sa ii indobitoceasca...iar astia scriu pe aici si prin alte parti ceea ce au auzit la antena 3
dar de unde stii ce este la A3?
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 17:43
-1/9
intreb si eu.
Nasol !
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:11
+8/16
Merge ditamai guvernul HOȚIEI la presedintia UE cu doi mafioti mai putin :(
Excelent
enache22 [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 13:32
+4/8
Paiatele nu au ce cauta in Guvern.
vorbeste lumea ...
nu conteaza cine zice [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 14:12
+4/6
interesant e doar faptu' ca tanti asta ex-primareasa e tot cu ochii-n soare, cat de importanta se credea dumneaei ... poate-si ia si dansa un servici ...
are "servici"
zxcv [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 15:52
0/4
e deputat in parlamentul Romaniei
Daca un copil pune mana pe soba si se arde,
xrogo [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 14:15
-5/19
a doua oara sigur nu mai face asa ceva, Johann in schimb, desi s-a ars odata invocand oportunitatea la revocarea lui Kovesi, se pare ca nu s-a invatat minte, si-o sa se mai arda odata, CCR obligandu-l sa-l revoce pe taica Lazar!
@xrogo
sfarleaza [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 14:30
+6/12
Lasa taica, o sa va ardeti voi pe la Jilava de la anu’ncolo, oleaca de rabdare :)
Tot CCR-ul a obligat paslamentul sa corecteze
ty [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 20:06
0/4
consecintele ordonantei neconstitutionale privind migratia primarilor. Nu au aplicat hotararea CCR? Si?
Tot CCR a obligat ICCJ "de indata" sa faca tragerea la sorti pentru completurile de 5. Atat "de indata" au aranjat treaba incat au avut loc la ICCJ 3 trageri la sorti in vreo luna de zile. . .
Au ajuns pana si aia de la loto sa renunte la o tragere la sorti. Au imprumutat bilele?
oare
cucuveauamov [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 14:43
-5/19
cum reuseste sa se faca de ras la fiecare aparitie? un asemenea talent mai rar.
Pai tu te faci de ras, cu fiecare postare
midufi [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 17:08
+2/8
un asemenea "talent" mai rar, bibicule !

Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
Vorbesti de Pavi, nu?
Dalinar [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 18:17
0/10
Aia care se screme sa vorbeasca si cand vorbeste se gangaie!!!
mda
miculescu-rucar [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 14:57
-3/9
pluto si dodon !
sa aplicam metoda de peste prut !
sa-l declaram pe pluto in incapacitate de exercitare a prerogativelor prezidentiale ,sa-l suspendam temporar si sa aplicam constitutia !
Da, rusule
midufi [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 17:07
+2/8
Ai vrea tu.
Chiar asa fraier esti, sa te dai de gol in halul asta ?
Adica sa-l ridici in slavi pe dodon ?
Ala te plateste si el ?

Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
capacitatea ta
miculescu-rucar [utilizator], Sâmbătă, 5 ianuarie 2019, 1:55
-1/5
de intelegere a unui mesaj e puternic diminuata !
ma intreb daca este din nastere sau dobandita !
chiar asa prostovan esti ?
unde dreaqu il ridic eu in slavi pe dodon , bey mama mielului ?
Klaus vs. Dragnea
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 17:44
-4/10
de tara, cui ii pasa?
Iar comentatorii de aici se bucura cand unul dintre cei doi il bubuie pe celalat. Trist si jalnic.
Au explodat postacii bullshevini
Dalinar [utilizator], Vineri, 4 ianuarie 2019, 18:18
+3/11
Luati pastilele cu apa baietzai, ca va inecati.
spune-ne , tu
miculescu-rucar [utilizator], Sâmbătă, 5 ianuarie 2019, 1:58
0/4
ce pastile iei ?
ps : fii atent la doza ca poate scapam de tine !
Iar te-ai facut de ras
midufi [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 15:21
0/0
Pai nu trebuia sa ne confirmi ca esti postac, stiam tovarase.
Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !