Olguța Vasilescu: Așa cum am găsit până acum fondurile necesare pentru pensii și salarii, așa se va întâmpla și anul viitor - Hotnews Mobile
1 € 4,7556 1 USD 4,2732vineri 18 oct 2019
Aiurea
Ochii_pe_voi [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 14:55
+15/19
Nu ati gasit nimic, v-ati imprumutat incontinuu si ati infundat tara in datorii. In rest ati furat cat ati putu si ati pus Justitia pe butuci ca sa nu ajungeti unde va e locul - in puscarii - ca niste mafioti ce sunteti (voi, alde, udmr)
la cum mint, ingheata totul
Poiana lui Occam [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 15:55
+5/7
apa, apa calda, salariile, economia
Nu numai
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 15:56
+8/8
Au taiat investitiile si au rectificat bugetele de nenumarate ori. Dar, acum sunt si eu rautacios. Au reusit sa investeasca in Catedrala Minciunii Neamului, dar nesimtitul sorosist nerecunoscator de mine tot e nemultumit :(
Nesimțita.Lia Olguța Vasilescu.
asavreau [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 18:15
+3/5
A găsit banii în buzunarele noastre.Nu cheltuie fondurile UE care ar putea aduce bani la buget din tva,taxe și impozite.Este ușor să se împrumute că nu plătește ea și gașca ei.Plătim noi.
O incompetenta ticaloasa
emil bobu [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 15:00
+11/15
Olguta reprezinta tot ce-i mai rau la romani.

Nu te imprumuta nimeni la infinit.
Nu zău..
zet [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 15:09
+10/14
și de cum poți demonstra ipoteza asta? (în matematică se numește inducție).. Eu zic că din contra: așa cum NU ați găsit bani până acum, și ați apelat la diverse finanțări (aka împrumuturi), așa NU o să găsiți nici anul viitor. Doar că anul viitor se întrevede o sistare a finanțărilor (aka NU mai primiți împrumuturi), și o să rămâneți FĂRĂ BANI DE PENSII. România a trecut prin asta de nenumărate ori, ultima dată în 2008. Doar că de data asta dezechilibrul este galactic, în 2019 România o să aibă nevoie de vreo 20 de miliarde de eur, o sumă incredibilă. Ați dărâmat complet economia. De plătit or să plătească taman votacii voștri
ROBOR
dihania [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 15:40
+9/15
In 2016 plateam dobanda cu ROBOR de 0.88 in 2016 platesc 3.5.

Multumesc olguta
Ai fost la vot/
prec [utilizator], Duminică, 21 octombrie 2018, 8:40
0/2
Ai votat cu pesedeaua? Ai votat, ai fost la vot? Ai dus muncă de lămurire printre prieteni?
diferentiere? iar?
Nevermind [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 16:15
+5/7
A mai fost aberatia asta. Ajungi sa platesti x2 daca angajezi pe post de maturator pe unul cu studii superioare. Imbecilitate, la fel ca faza cu vechimea. Deci sa platesti in plus unuia pe care de abia l-ai angajat doar pentru ca a lucrat 15 ani in alta parte, poate pe cu totul alt post.
Dragă Volguța Tuteva,
Rescator [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 16:52
+6/8
Ești cea mai mare mincinoasă și diversionistă din
Emisfera Nordică.Ieși zilnic cu gulgute și nu te mai crede nimeni.Iată doar o mică parte din *realizările*
voastre(PSD/PCR +ALDE+UDMR):
-datoria publică externă =100 miliarde euro;
-deficitul balanței de plăți=8 miliarde euro,doar in
primele 9 luni din 2018;
-inflația=6% deși mințiți cu nerușinare bolșevică
că este mai mică;
-investiții=ZERO;
-educație,sănătate,apărare=ZERO;
-Justiția ați făcut-o tăieței cu mana maleficului
Gargamel Beria.
Toate aste spre slava Dictatorului imund,repetent și
multiplu penal Liv Jong Unu.Nu pot să cred că nu
veți plăti faptele voastre odioase contra romanilor!
Asa se guverneaza, gasind bani?
Dalinar [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 18:03
+4/6
Asta e ca aurolacii care cauta maruntzish pe strada.
mare
nahir [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 18:18
+4/6
brânză să te împrumuți, mai ales că tu nu plătești nimic, coană holguțo!
vorbeste lumea ...
nu conteaza cine zice [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 19:30
+1/3
cat de curand o s-ajungem sa traim din lefurile alora speciali, zau daca nu ...
O știi p-aia cu ulcioru’?
mr_mojo [utilizator], Sâmbătă, 20 octombrie 2018, 22:28
+1/3
Dacă nu, ai s-o afli. Doar c-o să doară pe mai mulți, nu doar pe tine, istericuțo.
Vor gasi? Adica nu exista o sursa sigura?
dookuhaka [utilizator], Duminică, 21 octombrie 2018, 2:16
+2/2
Eu sa fiu pensionar in Romania as fi foarte ingrijorat? Cum adica? Nu exista o sursa stabila, un fond de pensii ceva ca sa asigure un venit sigur? Gura pacatosului adevar graieste!
A se remarca termenul „a găsi”
prec [utilizator], Duminică, 21 octombrie 2018, 8:45
+3/3
Măi, pesedoșilor, de ce nu faceți voi banii de care aveți nevoie? Că suntem sătui de „găsitul” ăsta al vostru, care-l vom plăti tot noi, ce-i care nu suntem asistați bugetari.