​INTERVIU Ilie Dobre, înaintea ultimului lui meci în calitate de comentator sportiv la RRA / Între celebrul "gooooool", 10 recorduri mondiale și două pasiuni mistuitoare: sportul si radioul - Hotnews Mobile
1 € 4,7556 1 USD 4,2732duminică 20 oct 2019
"Valorile" României de astăzi
Harald [utilizator], Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 14:28
+14/20
Pe vremea lui Sebastian Domozină, comentariile lui Ilie Dobre erau subiect de glumă, iar condescendența colegilor lui era la fel de vizibilă ca și enervarea ascultătorilor.

La fel e și cu Irina Nistor, traducerile ei pe casete video erau subiect de glumă înainte de 1989 chiar și printre elevii de liceu, iar astăzi a ajuns personalitate de referință.
aa@aa.com
Soarele [utilizator], Duminică, 23 septembrie 2018, 15:33
+4/4
Domnule, aplauze! Ai spus lucrurilor pe nume ... în primul comentariu. Se subintelege ca subscriu 100%...
comentariu
sxn2 [utilizator], Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 17:44
-7/19
Domnule Dobre,
RESPECT!
Ma bucur ca
Observatory [utilizator], Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 18:11
+1/5
avem comentatori .....atât !
Ma zgaria pe timpane
shobolanul de santina [utilizator], Sâmbătă, 22 septembrie 2018, 20:31
+12/16
Super enervant Dobre, nu mi-a placut niciodata! Au incercat sa-l dea afara de la radio dar nu scapi de boala cu una cu doua...Parerea mea!
Vorbea ca o mitraliera, fara inflexiuni, intrerupea pe altii comentatori in direct cand aia transmiteau vreun gol si el avea cartonas galben in meciul lui...Nesuferit si agasant! Si fara voce de comentator! Cum naiba a ajuns asta in meseria asta??? Poate ne lamureste cineva cu mai multe informatii din interiorul sistemului...
Pe Ilie Dobre il stie toata lumea
razvandobritoiu1 [utilizator], Duminică, 23 septembrie 2018, 11:55
-2/14
Nu stiu cum e in interiorul sistemului...dar mie mi-a placut cand a spus ca se retrage ca sa lase loc tinerilor. Pana la urma...are un simt al masurii, dupa parerea mea. iar faptul ca a intrat in Cartea Recordurilor il face special. E o pata de culoare in lumea fotbalului...!
Ilie Dobre, omul ce il face pe Graur un gigant
Marinake [utilizator], Duminică, 23 septembrie 2018, 3:40
+2/12
Un model de perseverenta, a răzbit prin greva foamei sa i se audă vocea la Radio.

Comentariile mai proaste decît ale lui Graur. Cît despre faimosul țipăt ce anunță golurile, nu egalează comentatorii argentinieni din '76.
pensie usoara, dle Dobre!
razvandobritoiu1 [utilizator], Duminică, 23 septembrie 2018, 11:52
-2/16
Indifferent cat ar fi de controversat, ramane un nume in istoria comentatorilor din Romania. Am ascultat interviul si am ramas placut surpins cand a zis ca se pensioneaza pentru a lasa loc unui tanar. RESPECT!!!
Ilie Dobre era perceput ca un blazon al coruptiei
andipetre [utilizator], Duminică, 23 septembrie 2018, 15:17
+12/12
Pe timpul lui Ceausescu, Ilie Dobre era perceput ca un exemplu de coruptie la Radio. Fara dictie, vorbind repezit si cu accent aproape incomprehensibil, oamenii se mirau cum de a ajuns sa comenteze meciuri. Lumea radea de el, tin minte cate glume faceau parintii si rudele mele cand aparea el la radio. Si dadeau cu totii din cap, cu subinteles, cand comenta cu patos meciurile echipei FC Olt Scornicesti. (Pentru cine nu stie, asta era echipa transferata special de Ceausescu in satul sau de origine al unde dementul le facuse si un stadion).

E ceea ce imi amintesc de cand eram mic, pe acele vremuri. Posibil sa ma insel?
aa@aa.com
Soarele [utilizator], Duminică, 23 septembrie 2018, 15:36
+10/10
Adevarat, era si o gluma cam asa: "la pauza echipele i-au cerut lui I.Dobre sa comenteze mai rar si mai inteligibil, fiindca ei nu pot juca asa!"
Ilie Dobre a intrat in istorie
dan070 [utilizator], Duminică, 23 septembrie 2018, 16:07
-7/13
Mi-e mi-a placut de Iie Dobre. imi aminteste de copilaria mea. E un tip cunoscut iar faptul ca a rezistat 40 de ani...asta spune multe! Cu pile, fara pile, cu dictie, fara dictie, cu glume si bancuri facute pe seama lui, ramane unul dintre cei mai cunoscuti comentatorI de fotbal. Sa fiti sanatos d-le dobre!
va salut d-le!
dan.c [utilizator], Duminică, 23 septembrie 2018, 16:37
-4/8
Va voi asculta diseara la 9:00
victoria bucuresti