​Document exclusiv: Ne pasc amenzi mari și Guvernul României se mai roagă de CE pentru o păsuire la legea pentru combaterea spălării banilor, pentru care țara a fost dată în judecată de CE - Hotnews Mobile
1 € 4,7808 1 USD 4,3160vineri 22 nov 2019
Mda
Tony_K [utilizator], Joi, 13 septembrie 2018, 18:56
+15/15
Luati cu paine “dragi” votanti ai psd :)
bani spalati in Brazilia
Ochii_pe_voi [utilizator], Joi, 13 septembrie 2018, 19:19
+15/15
Cum ar mai spala DracNea si haita lui de hoti psd+alde+iudmr banii, daca ar fi o asemenea lege?
Sa plateaca Dragnea, pe persoana fiizica
lasa [utilizator], Joi, 13 septembrie 2018, 20:22
+12/12
Cine a luat deciziile astea? Cine e vinovat?
Sa plateasca , ca au de unde, De fapt, sunt tot banii nostri, pe care nu i-au mai trecuprin masina de spalat....
nu intereseaza pe nimeni
cchris [utilizator], Joi, 13 septembrie 2018, 21:24
+9/11
Dragii mei, Romania are inca o datorie relativ mica. Si ce daca o sa coste mult? Mai imprumutam niste bani si inca mai marim si pensiile cu 5 lei ca sa se bucure spalatii pe creier. Mai crestem si salariile la bugetari si mai angajam 100.000 ca asa vrea muschii lor pt "ei poate". Sa nu va imaginati ca ii pasa cuiva. In politica din Romania totul a ajuns tiganeala, de realitate nu ii mai pasa nimanui.
acum un an se agitau pe aici
Francisc 1 [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 7:23
+10/10
aia cu amenzile ( infime fata de cazul de fata ) pe care le vom plati daca nu dam drumul la puscariasi , ce parere au " distinsii" in cazul asta?
stai
nahir [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 9:13
+6/6
o lecuță să ievalueze gargamel tudorel situația.
Legea raspunderii si pensiile speciale
Fdsha [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 8:59
+6/6
Pensii speciale au stiut sa adopte, legi de raspundere pentru altii stiu sa adopte.

Ar trebui sa platesca din pensiile speciale amenzile ce li se datoreaza 100% lor.
Cetatenii sunt egali in fata legii, fara privilegii si fara discriminari.
nimic
nahir [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 9:12
+8/8
mai important decât augustele fese ale lui dragnea et co.
Comment sters de user
complet_retard [anonim], Vineri, 14 septembrie 2018, 10:12
+4/4
cei care
nahir [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 11:07
+4/4
i-au votat au făcut-o acum 2 ani, pe baza unor promisiuni (cum facem toti. Credem promisiunile unuia sau altuia). Nu-i învinovățesc prea mult.
Asta nu înseamnă că dacă cel/cei votați își încalcă promisiunile sau produc mai mult pagubă decât bunăstare ”mulțumită” incompetenței, arivismului, nepotismului și interesului personal, respectivii trebuie să rămână în fucțiile respective. Cu atât mai mult cu cât frizează până și bunul simț încercând să legifereze minciuna, hoția și corupția, așa cum face dragnea et co. acum.
Comment sters de user
complet_retard [anonim], Vineri, 14 septembrie 2018, 12:14
+4/4
Comment sters de user
complet_retard [anonim], Vineri, 14 septembrie 2018, 10:11
+7/7
Of
ranuhasu [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 10:16
+5/5
Nu mai inteleg, parca conditiile din penitenciare erau marele bau-bau. Vreti sa spuneti ca Uniunea vrea si altceva de la noi in afara de confort pt detinuti...?
era o vorba
AdrianAdr [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 10:30
+6/6
Daca te plangi ca te costa un angajat bun sa vezi cat te costa unul incompetent!
Au facut catedrala magaoaie cu scopul
ruskimushki [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 10:46
+4/4
de-a incape acolo toti alesii inalti ai neamului, plus cersetorii diversi in felurite ocazii.
Sa se roage, daca asta vor.
Trebuie sa dea si ceva la schimb: resurse, oameni, etc.
Gratia Videle sa traiasca.
Sub umbbrela PSD
mistydo [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 15:12
+4/4
Dragnea si ai lui fura pe rute...iar noi platim amenzile!
S-a gresit in 2015 cand la multi le-a fost mila de Dragnea pentru un dosar subtire .. fata de infractiunile ce le facuse si le-a mai facut prin intermediul Ministerului Dezvoltarii pe bani europeni si de la buget... Si acum afacerile din Brazilia nu sunt anchetate de nimeni!
duduie Dancila,
CVL [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 15:26
+4/4
pai ce atat graba? serios acum!! Ca doar Parlamentul Romaniei e blocat cu legi mai importante, ca modificarea codurilor penale, iar Guvernul cu ordonante de urgenta, altele decat ce ar fi fost cu adevarat urgent.

Si in plus, conform spuselor tatucului duimneavoastra, PSD a si fost vizat de o lovitura de stat (visata de dl. Dragnea in somn!!!). Adicatelea, nicio institutie din tara asta nu a avut aceste date, doar PSD a stiut (sunt curioasa ce agentii straine au angajat cei din PSD sa le spuna asta). Si noroc ca tovarasa Dan a tinut cont si a reinnoit stocul de gaze pt Jandarmerie, caci altfel, vajnicele testoase ar fi fost doborata de oamenii inarmati cu telefoane mobile si steaguri. Ce infringement , dom'ne? Pai lucru in afara sesiunilor parlamentare se face doar pentru legile justitiei, cateodata incalcand orice principii morale. Si iar plen doar ca sa salvati pe vreun demnitar PSD-ist de a fi cercetat. In rest, care ar fi urgenta? Oricum PSD si ALDE ne vor afara din UE.