Kanye West a purtat ciorapi în papuci la nuntă. Rapper nesimțit, mitocan sau trend-setter? - Hotnews Mobile
1 € 4,7729 1 USD 4,3159luni 18 nov 2019
De cand un mitocan nesimtit....
gigiN [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 10:42
+26/32
..poate fi considerat un "trend-setter"? V-ati incalta astfel ???!!!
Comment sters de user
polonyca [anonim], Sâmbătă, 25 august 2018, 14:55
+17/19
il face presa trend-setter
pehash [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 17:17
+6/8
sunt o gramada de cantareti celebri (sau actori, politicieni etc) care se imbraca elegant, dar nu e subiect de "hot news"...
mai
pardalian [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 23:10
+9/9
dar cine naiba e asta?!
Un
sipu [utilizator], Duminică, 26 august 2018, 9:46
+5/7
COCALAR .............
trend-setter
minos [utilizator], Luni, 27 august 2018, 15:14
+1/1
Trend-setter-ii sunt si ei ca orice categorie, unii de succes, altii nu. Orice moda noua pare dubioasa la inceput. Daca prinde, devine normal, ochiul se obisnuieste, chiar ajunge deseori sa placa. Rapperul din articol incearca si el, poate este sponsorizat de o firma de papuci, poate este doar un capriciu al lui. Putin probabil sa prinda in masa, de aceea cred ca va ramane la nivelul 1, cel al incercarii nereusite.
un taran desavarsit!!
bancher [utilizator], Luni, 27 august 2018, 15:24
+1/1
Dupa revolutie la mine la tara aparuse moda sa se umble pe strada in pantaloni de stofa, camasa alba (sau eleganta) plus ciorapi albi si papuci de cauciuc.
Era rasul curcilor, am ras de m-am prapadit de cat de mandrii erau taranii de vestimentatia lor. Se credeau cool.
Ei bine, si asta e un taran de aceiasi categorie ca cei pe care ii stiu eu. Nu credeam ca cineva poate fi vreodata asa lipsit de gust sa combine costum de stofa cu ciorapi albi si cu papuci de cauciuc.
solicitare informatie
Walking_dead [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 11:17
+23/25
Cine e acest individ?
Informatie
woodstar [anonim], Sâmbătă, 25 august 2018, 12:26
-29/33
Unul dintre cei mai mari artisti ai generatiei noastre
Bravo!
_Un stelist_ [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 15:15
+17/21
Mi’e milă tare de generația voastră.
Un taran
banel [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 11:46
+26/26
Care crede ca e cool. Sigur, in lumea lui (din pacate din ce in ce mai mare) probabil ca e cool si chiar va crea un trend.
lol
Adrian_1234 [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 12:03
+15/15
a fi nesimtit poate fi un trend dar nu un deziderat
O fi avut basici in talpa ....
KTerinca [anonim], Sâmbătă, 25 august 2018, 12:14
+18/20
Si eu cand eram in armata, dupa un mars de 30 de km in bocanci, am facut basici cat corcodusele.
Dupa, am mers o perioada numa' in papuci cu ciorapi, cu voie de la ofiter.
Asa ca , ce o bagati pe asta cu "trend setting".
Omu' are basici in talpa si basta.
să zicem
nahir [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 14:37
+10/10
mersi că si-a tras ciorapi și nu a venit cu piciorul gol. Ce ne faceam daca venea fără ciorapi?
Să te ții acuma invazie de papuci și șlapi purtați de cei care-l consideră model în viață, de genul lui @woodstar de mai sus.
Care trend?
xan [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 12:54
+14/14
Ala cu papuci la nunta sau ala cu fara camasa la nunta? Ca de la senzatia cu papucii lumea n-a observat ca a venit fara camasa. Bine, are motiv, ca asa se vede mai bine lantul de cocalar.
o alta problema
john06 [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 13:28
+14/14
ar fi ca papucii aia sunt cu vreo 2 numere mai mici,asta nu e mai cool chiar deloc:)
Heh
BillytheGreat [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 13:50
+13/13
Se pare ca Mragnea ( duie de la toata lumea) era avangardist cind a venit cu ciorapi flausati in sandale.
Diferente culturale...
y0 [anonim], Sâmbătă, 25 august 2018, 14:10
+7/13
Intrebarea din titlu nu are sens. Diferite culturi definesc diferit conceptul de "nesimtit" si "mitocan", iar in unele culturi nici nu exista aceste concepte. Asa ca nu are sens sa ne intrebam asta.
Daca ar avea sens, inseamna ca ne-am dori ca o parte din California (unde locuieste el - conform Wikipedia) sa fie Romania, ceea ce e ne-realist.
Din perspectiva noastra putem sa spunem orice despre el, dar nu facem decat sa vorbim ca si cum ar fi aici, in Romania, ca si cum ar fi crescut aici, ca si cum ar avea valorile noastre culturale si sociale. Iar el nu este aici, nu a crescut aici si nici nu are valorile noastre.
Prietene,
fat.cat [utilizator], Duminică, 26 august 2018, 12:34
+1/5
stilul e un limbaj universal. Il ai sau nu-l ai. Daca il ai, poti sa-l rafinezi. Daca nu, nu te ajuta toti banii din lume. Le style c’est l’homme, a spus-o un francez celebru prin anii 1750. Si n-are absolut nimic de-a face cu banii sau cu notorietatea. Aha, si nu confunda stilul cu trendul. À bon entendeur, salut.
ei ca*at
harapalb [utilizator], Duminică, 26 august 2018, 17:57
0/2
Sunt curios, ce inseamna acest "stil" ca limbaj universal pentru tine? E un fel de bun simt? Un canon estetic, un gust special? Simtul elegantei, un simt artistic, poate echilibru, armonie - ce naiba inseamna acest stil ca limbaj universal? Cine impune acest stil? E insasi extensia personalitatii omului? CE?!

Poti afisa un stil sau mai multe. Mai ales cu inaintarea in varsta iti schimbi stilurile foarte des, din foarte multe puncte de vedere. Istoric vorbind, stilurile s-au schimbat CONSTANT! Despre ce vorbesti?
Daca nu-i vedeam numele aici,
John M. [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 14:19
+5/11
n-as fi auzit niciodata de individ. Nu ma intereseaza ("sa fie la ei acolo") si cand ii dau la televizor, schimb canalul. Mi-e mila de cei care cred ca aia e muzica si mi-e sila de cei care o propaga.
Mitocan ?!?!
Observatory [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 15:26
+6/12
Ce treaba am eu cu el ?
Mitocan ar este cel care conduce țara , chiar și din umbra, nu poarta el papuci dar asta nu înseamnă ca nu este mitocan..
Corect, who gives a rat's ass about it??
Dalinar [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 18:37
+6/6
OOO, teleormaneanul, pt ca el e trend setterul in worldwide fashion.
:))
tirolez [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 16:20
+5/5
Vad ca ii sunt mai mici cu cel putin 1 numar.
wow
Incomod3 [utilizator], Sâmbătă, 25 august 2018, 16:32
-3/7
ce preocupari aveti...
nimic nou sub soare
Icsulescu_ [utilizator], Duminică, 26 august 2018, 11:56
+5/5
Ce trend setter? Asa se purta in Romania la inceputul anilor '90. Ciorapii albi, dar slapii erau negri si pantalonii tot negri si bufanti.
banal
independentu [utilizator], Duminică, 26 august 2018, 22:06
+2/2
In orice avion din State o sa vedeti multi incaltati asa, mai ales negri