Osteuropa: Nici Polonia, nici Ungaria nu ar fi primite în prezent în Uniunea Europeană" - Hotnews Mobile
1 € 4,7582 1 USD 4,3186luni 14 oct 2019
Iata Europa cu doua viteze!
BEDE [utilizator], Luni, 13 august 2018, 7:23
+10/14
Vreti, nu vreti, iata Europa cu doua viteze. Nu ma incanta deloc, dar nu se poate sa nu recunosc ceea ce este evident.
Din pacate insa, P$D este pinionul de marche arriere, care ar tinde mai curand sa ne faca un stat mafiot asemenea Republicii Moldova.
e clar...
liviu_ [utilizator], Luni, 13 august 2018, 9:23
+10/10
ca spre asta ne indreptam....
sa vezi ce o sa boceasca ungurii si polonezii cand o sa inceapa distractia...
din pacate noi o sa bocim cu mult inainte... si pe buna dreptate... psdu e mai rau decat ungaria si polonia la un loc!
aproape corect!
Sunt_nimic! [utilizator], Luni, 13 august 2018, 9:33
+6/6
"P$D este pinionul de marche arriere, care ar tinde mai curand sa ne faca un stat mafiot "

sigur, sigur, asa este, dar CUM a ajuns la putere Partidul lui Ilici, CINE i-a votat pe penalii lui Daddy?!

nu cumva NOI, majoritatea celor care s-au prezentat la urne?!
Ce, au venit martzienii sau reptilenii sa voteze cu pedesereul?!?
Polonia si Ungaria, nu
xolv [utilizator], Luni, 13 august 2018, 7:35
-8/20
dar milioane de refugiati fara nici o legatura cu valorile europene, da. Ultimul razboi mondial e prea departe ca cel de-al IV-lea Reich sa-si mai ascunda veleitatile imperial-colonizatoare.
aberezi...
liviu_ [utilizator], Luni, 13 august 2018, 9:24
+9/15
atat ungaria cat si polonia au niste conducatori care vor dictatura...

e dreptul lor sa nu vrea refugiati... (ma rog din punctul meu de vedere)... dar subjugarea justitiei cum exact ajuta la refuzarea refugiatilor?!
aia vor dictatura, ATAT!
Domnia prin curti de justitie
Setalcott [utilizator], Luni, 13 august 2018, 14:46
-3/7
Nu, ceea ce fac asa-zisele democratii liberale este subjugarea poporului prin justitie.

"Domnia prin lege nu echivalează cu statul de drept, întrucât, astfel cum am arătat în cazul Germaniei naziste, legea se poate transforma într-o armă contondentă și viscerală împotriva democrației."

http://www.contributors.ro/editorial/romania-in-epoca-talibanismului-guvernamental-represiv-intre-%e2%80%9edomnia-legii%e2%80%9d-%c8%99i-%e2%80%9edomnia-prin-lege%e2%80%9d-%e2%80%93-rule-of-law-vs-rule-by-law/
Prosteasca afirmatie.
Rahan5 [utilizator], Luni, 13 august 2018, 8:08
-6/14
UE nu este ca o cladire cu un club exclusivist. UE se transforma ireversibil dupa intrarea sau iesirea oricarui stat membru.
UE seamana cu un grup de 2 persoane care zice altui grup de 10 persoane: ,,Nu va primim in grupul nostru ! ".
Daca niste indivizi de la Bruxelles vor sa scoata Polonia si Ungaria din UE sa supuna asta la vot in cadrul adunarii UE si sa vada ce iese. Fara comentarii aiuristice.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 13 august 2018, 8:44
+5/5
Nici in Africa n-ar intra.
Tommy Bahama [utilizator], Luni, 13 august 2018, 14:00
+2/2
Apropo, intre "Multa" si "psd" nu lipseste ceva?
pai cine v-a pus?
g01an [utilizator], Luni, 13 august 2018, 8:50
+7/7
cine v-a pus sa admiteti tot felul de tari din lumea a treia fara conditii juridice temeinice? integrarea asta ar trebui sa fie un proces reversibil, gresesti pe o cale, te intorci, alegi alta si incerci sa faci sa fie bine ca sa nu fie rau.

nici Italia, Spania sau Grecia nu mi se par bine integrate si capabile sa profite de calitatea de membru pe deplin, cum anume se asteptau sa reuseasca mai bine tari mai sarace si ramase in sfera de influenta ruseasca? ei au confundat diaspora din tarile respective care a facut lobby pentru ai lor cu populatia de acolo. mare greseala.
Cred și eu !
Tescovin [utilizator], Luni, 13 august 2018, 8:57
-7/13
Față de 2004, acum UE a ajuns un fel de „Asociația Prietenii Shariei”. Normal că îndărătnici ca ăștia nu ar mai fi primiți.
Priveste mai atent
sprite [utilizator], Luni, 13 august 2018, 10:48
+3/7
prietenii shariei sunt aia intoleranti, cu ura fata de gay si fata de valorile liberale. Ii gasesi prin Polonia, Ungaria si prin Romania dragnista.
Prietenii Shariei
xolv [utilizator], Luni, 13 august 2018, 11:47
-5/11
sunt aia din tarile cu atentate, violuri in grup, ghettouri si terorism, care cred ca bunastarea e egala cu importuri de sclavi economici ieftini.
Aia sunt dusmanii shariei
sprite [utilizator], Marţi, 14 august 2018, 10:44
+2/2
prietenii shariei sunt cei care gandesc la fel in privinta democratiei si minoritatilor sexuale, adica CPF, Orban, Dragnea, Kaczynski.
asta se intampla...
liviu_ [utilizator], Luni, 13 august 2018, 9:22
+10/12
cand faci o uniune, crezand ca toate tarile au mentalitatea occidentului...

sunt convins ca atat polonia cat si ungaria o sa si-o ia... dar o sa mai dureze... pentru ca cei din UE nu s-au gandit la astfel de derapaje!
Taci si . . . .
Vali Cel Batran [utilizator], Luni, 13 august 2018, 15:14
+2/2
. . . inghite cazace ca tara ataman te face! V-a pacalit in 2004, nu aveti decat sa le suportati fitele!