Darius Vâlcov: Vrem să modificăm Legea insolvenței, apoi toți escrocii vor dispărea / În piața energiei lucrurile sunt mai delicate. Mafia e atât de mare - Hotnews Mobile
1 € 4,7729 1 USD 4,3159luni 18 nov 2019
Normal, excrocii vor deveni onorabili afaceristi
Alex735 [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 0:36
+19/21
Onoarea inainte de toate.
Acest Valcov e o rusine nationala, ca si Dragnea!
Impotriva prostiei din tara [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 1:00
+27/29
Un hot, un borfas condamnat la 8 ani de inchisoare nu poate emite pretentii decat de viitor puscarias!!!
Onoarea, Patria si Famiglia..
Alex735 [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 1:56
+21/23
Din Europa am intrat in America de Sud.
La cum merg lucrurile, ne apropiem cu pasi repezi si siguri de Africa.
Nu uitati data viitoare sa iesiti la vot, care a-ti mai ramas..
Incredibil: “Voi cu cine va consultati?”
V. Istina [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 0:50
+22/24
Adica un parlit de borfas din Slatina vine sa intrebe pe administratorii pensiilor private romanesti cum isi fac meseria, adica el de ce nu e intrebat? Adica faptul ca eu am un contract privat cu cineva e brusc treaba lui Valcov?

Pai da pasca masii, nu mai functioneaza nimic in tara asta de ajungem sa avem o proasta clinic prim ministru si un borfas consilier(consigliere) al Guvernului Romaniei? Unde sunt celelalte institutii care ar fi trebuit sa ne apere de ticalosi ca astia? E Romania sat fara caini si trebuie iar sa punem mana pe furca sa ne eliberam de talhari? Nu de aia exista statul, tocmai ca eu sa nu trebuiasca sa caut furca? Furca furcii furcilor masii lui Valcov!
culmea
nahir [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 13:31
+6/6
nesimtirii este ca un borfas ordinar se erijeaza in reper moral.
Analfabetii
PlutoniumBoy [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 1:04
+15/17
de la exFSN se pricep si mai tare la vanzare de iluzii cu 'cresterea economica care se vede in buzunarul romanului' (citez Daddy). Ipocriti !
asta este tare...
TDragos [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 1:16
+20/22
Un hot/escroc/evazionist condamnat vobeste despre mafie si cum vrea sa opeasca el jaful...cum ramane cu banii de prin cimitire, colectiile de tablouri etc.?
abur
NoFive [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 1:22
+18/20
Incoerent. La fel ca toti actualii administratori nationali. Penal. Aburitor. Agramat. Incult. Veleitar. Impostor. Picasso in perete. Cancerigen. La gunoi cu el.
Tata escrocilor vrea sa eradicheze escrocii
Dalinar [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 3:22
+17/19
Nu e asta cea mai tare contradictie in termini pe care ati auzit-o? La parnaie cu tine golanule.
Borfasii vor tot
RaduBogdan [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 4:21
+16/18
Dupa cum se vede pe linga rahaturile debitate , omul a lansat niste mesaje clare : mafia trebuie sa inchida gura la ultimele posturi TV care mai spun adevarul : Digi24 si Realitatea . Si dupa asta tragem draperiile si spunem Noapte Buna...
Interesant
Lake123 [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 5:12
+16/18
Vai, ce titlu promițător......."apoi toți escrocii vor dispărea", da voi când o să dispăreți? Că voi sunteți cei mai mari.
suspendati-l pe klaus
Coco Whistle [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 6:09
-9/9
mergeti pina la capat.
Domane iarta-l, ca-i deja caz clinic !
Plagarus [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 6:24
+10/12
Valcov,un mort viu ce a scapat caii !!!!
gluma
codrean [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 7:42
-4/10
SRL-uri care administreaza fonduri private de pensii ...
campii
Ilidia [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 11:09
+5/5
Valcov bate campii...
Te doare mintea cand vezi . . .
Vali Cel Batran [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 8:53
+12/14
. . . cine vorbeste de escroci si escrocherii!!!!
ha ha
Enofereus [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 8:56
+7/9
insider tip?
mda
liviu_ [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 9:22
+10/12
o sa se mute toate mafiile in romanica
se pot cultiva si droguri pe aici ca o sa se mute si columbieni/mexicani la noi...
nici nu o sa mai fie nevoie sa omoare politisti ca o sa fie totu legal!
heh..
CRMS [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 9:38
+11/13
Iarasi jumatati de adevar pentru abulicii privitori de A3.
In SUA daca un administrator de pensii nu-si prezinta raportul anual are directorii bagati in puscarie.
Statul roman n-a prezentat niciodata raport anual cu asa ceva.
Ba mai mult, furtul din fondurile de pensii se pedepsesc cu inchisoarea in SUA. Asteptam parnaia pentru toti cei care au bagat mana in fondurile de pensii de la stat.
"..apoi toți escrocii vor dispărea"
ipolitic [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 9:42
+9/9
Promiti?
Bai, sunteti nebuni?
Marionette [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 9:43
+11/11
E adevarat ce vad? Sau e articol din times new roman?
Atac la pilonul 2 și la televizinile nepesediste
jorj_bv [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 9:54
+8/8
Omul e aproape incoerent, amesteca lei cu euro in aceeași propoziție. Sumele sunt extinse pe 10 ani, pentru toate fondurile private deci se dă și numărul lor.
Din păcate nu putem alege ce procent să cotizam la pilonul 2, as alege cat mai mult, sau macar sa se respecte legea de 6% -in schimb Vâlcov a redus contribuția cu 13%. Chiar dacă există un cost, prefer sa-l plătesc și să nu mă trezesc peste 15 ani că nu vor fi bani de plătit pensii pentru că i-a cheltuit Dragnea cu pomeni electorale, crescându-mi si inflația în tot intervalul. Atunci ies brusc 1 milion de decreței.
Manipularea e ordinară la participatia fondurilor la RDS, datoriile erau cunoscute dinainte, un ochi neavizat poate crede că sunt deținute integral de pilonul 2. Orice companie se evaluează la circa 10 ani de cifra de afaceri din care se scad datoriile. Nu contează atât activele fixe, cat potențialul.
fii atent ce-ti doresti
revo [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 10:30
+5/5
cu escrocii aia, pt. ca intre primii esti chiar tu!
aha!
laurentiucat [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 10:47
-5/5
deci valcov si dragnea sunt niste hoti. si la fel si aia de la realitatea si de la digi cu cei care stau in spatele lor si-i sprijina.
la brutarie toti!
Te-ai reactivat?
Alius [utilizator], Duminică, 29 iulie 2018, 0:21
-1/1
Ai timp de scris comentarii, in timp ce o consiliezi pe duamna deancila?
???
laurentiucat [utilizator], Duminică, 29 iulie 2018, 1:38
0/0
las-o bai pe dancila. zi cum e cu banii! platesc si aia de la digi si realitatea taxe sau doar noi?
Fai ..
Alius [utilizator], Duminică, 29 iulie 2018, 17:55
-1/1
... nu ma priveste ce taxe platiti voi. Platiti sa-i imbuibati pe borfasii vostri. Si nu, nu pot sa o las pe drancila voastra: va reprezinta. Acesta este nivelul vostru: prostie, minciuna, ignoranta si hotii fara numar.

Eu inteleg ca esti, in prostia ta, ironic si zici "deci valcov si dragnea sunt niste hoti". Dar realitatea o spune si o stiti si voi. Problema noastra, a celor normali, este ca voua va plac borfasii si hotiile, traiti nerealizarile voastre prin realizarile lor. Cu cat mai borfas, cu atat mai respectat de voi.
un nivel intelectual scazut
Dizidentul [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 11:42
+4/4
din partea televiziuni respective.Cit de decazut intelectual si cita ploconire in fata partidului PSD( sa acorzi atita importanta unui condamnat), care in alte tari nu ar fi putut sa scoata capul din casa. Prost gust din partea redactorilor, realizarea programului de guvernare prezentat (o palma data poporului) si a mai fost ceva nou in cuvintarea lui Vilcov ALUZIILE LA FONDUL DE PENSII care se pare revine in actualitate.(fondurile de pensii au actiuni la RDS care dupa spusele prea iluminatului nu este vazuta bine in cercurile guvernului.
Sindromul "chinuit de talent"
n.dumiritu [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 12:36
+4/4
Insolventa, legislatie, energie, gaze, pensii, plasamente investitionale, legi parteneriat public-privat, guvernanta etc. la degetul mic. In aerul rarefiat si stătut din jurul lui Dancila esti aproape un savant ratacit. E natural si firesc sa te pricepi si la tehnologiile de comunicatii. Sigur, nu ti-ai facut o pasiune din dezvoltarea ca privat a acelor tehnologii, pt. ca te pasioneaza mult mai mult sa dai din gura amplu si energic linga robinetul cu bani publici. Dar, pt. ca erai la o șuetă cu un alt inițiat, nu te răbda sufletul sa nu avertizezi pe mocofani care e direcția progresului: "suntem amândoi conștienți .. ca in 3-4 ani tehnologia (cu cabluri) e învechită". Cind esti vizionar, te doare inima sa-i vezi pe nepriceputi ca se duc in directia gresita. Te doare inima sa vezi atita ignoranta si nepasare. Spiritul enciclopedic cu mirosul fin pt. curentul progresului e dator sa se revolte si sa fie mihnit. Opriti pe acei mii de ageamii care pun stilpi, cabluri, aparatura !
Ce chestie nemaipomenita,
Rescator [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 15:08
+3/3
Tatal tuturor excrocilor și hoților din Slatina se lupta cu Mafia!?Dragul nostru bulgar ești un membru de vaza a Mafiei Roșii resurcitata de Dictatorul tau de
suflet,numitul Liv Jong Unu.La pușcarie cu tine
cimitirinule!
Hotii fac Legea
Victor Micea [utilizator], Sâmbătă, 28 iulie 2018, 18:27
+1/1
PSD Vrea să modifice Legea insolvenței, apoi toți escrocii vor dispărea in spatele unei perdele de legi protectoare croite chiar de ei insisi. Reprezentantii hotilor s-au strans in Parlament care a devenit Staborul hotilor. Politia ii pazeste pe hoti iar hotia a devenit cea care produce elita conducatoare in Romania. Felicitari pentru Centenar !