Eugen Teodorovici: Se lucrează la un nou cadru fiscal, aplicat din 2019 - Hotnews Mobile
1 € 4,7536 1 USD 4,3072marţi 15 oct 2019
Vai de capu vostru ,chiar trebuie sa schimbati ...
DEMA GOGU' [utilizator], Marţi, 24 iulie 2018, 23:17
+14/14
...Totul ?!
Ce faceti daca pierdeti guvernarea ?!
Eugen Teodorovici ...
NicolaeA [utilizator], Marţi, 24 iulie 2018, 23:27
+8/8
indeplineste dorinta fierbinte a agentilor economici si a potentialilor noi investitori: un nou cod fiscal pentru ca ala vechi este prea vechi ! Amin !
Hai, ba linistiti-va ........
cartofil [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 8:39
+9/9
Cand lucrati voi faceti numai nenorociri. Mai bine stati, dracului, mai faci o dicoteca, un coafor ... si romanii vor fi mai fericiti....
Lol
mitg [utilizator], Marţi, 24 iulie 2018, 23:32
+13/15
La noi e anul si noul cod fiscal de facto.
Zero predictabilitate si claritate. Penibiiiiil.
Cred ca Teodorovici va fi candidatul PSD
Maspp [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 0:05
-17/19
la prezidentiale. Pare singurul care ar putea sa adune voturi din toate zonele politice. Si cred ca il va inving pe Iohannis. Sa vedem daca Dragnea are inteligenta necesara pentru acest lucru.
si cum face asta?
jorj_bv [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 0:45
+10/12
Aduna voturi de peste tot daca pune impozit progresiv care sa se duca la asistati si in catedrale, nu in scoli si spitale?
Sau daca desfiinteaza pilonul 2?
Sau poate taie supraacciza introdusa tot de el?
E indeajuns de inteligent sa gaseasca
Maspp [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 6:05
-8/10
metode. Problema e ca Iohannis e indeajuns de slab incat Teodorovici sa-l cam bata la orice discutie televizata.
Cred că îl consideri inteligent doar...
Spiky [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 13:20
+3/3
... prin contrast cu Dăncilă totanalfabeta... altfel este în plop și plopu-n aer - cum a dovedit cu casa lui Iohanis; total habarnist în probleme elementare de drept....
Glumesti?
Dalinar [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 3:42
+9/11
Ca asta e mai prost decat Juana.
Nope
Maspp [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 6:04
-6/8
Nu e prost deloc. E cam singurul care are creier din guvernul actual. Tipul a facut ASE in vremurile cand la ASE erau 10/loc. Deci chiar nu e prost.
ha, ha, ha
csan [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 13:16
+2/2
teodorovici, baiatule, nu te mai face de ras. Nu cred ca este finatit mai prost deat tine. Nu te mai imata cu apa rece,si in plus esti un fripturist si un oportunist. Esti in stare sa o tredezi si pe ma-ta numai sa ajungi mare si tare. Dar nu te mai straduii atat, de unde nu e nici dumnezeu nu cere (inteligenta, despre asta ziceam)
trebuie
nahir [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 7:41
+4/6
semnalizate autoritatile, DIICOT-ul in mod special.
Voi pesedacii va drogati la greu, din cate se vede.
depinde de criteriile fiecaruia...
bogdan1477 [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 10:17
+7/7
Eu unul n-as vota in veci pe cineva care azi vine cu propunere de OUG cu limitarea pretului la gaze la 55 de lei/kw pentru ca a doua zi ANRE sa creasca pretul cu 6% si propunerea sa dispara pur si simplu. Asta ca sa dau doar un mic exemplu de imcompetenta crasa. Da' probabil pentru alde tine, toate fumigenele astea reprezinta certe valori morale si intelectuale. Fiecare cu perceptia lui asupra lumii...
Eeee
Maspp [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 13:54
-3/3
Aia cu plafonarea e ordin de sus de la tovarasu'. Omu' a spus in emisiune ca decizia ANRE n-are legatura cu propunerea, era planificata de mult. In rest, mai usor cu afirmatiile gratuite. Teodorovici are un merit incontestabil in atragerea fondurilor europene pe exercitiul 2007-2013. Ce spun eu e ca din actualul PSD, Teodorovici e singurul acceptabil, e un tip echilibrat, nu face parte din talibanii partidului, nu e impins in fata de baroni, are o cariera in spate si nu cred ca e fan Dragnea, doar ca acum nu prea poate spune prea multe.
O noua legeLimba de lemn
Isobar [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 0:19
+9/11
Un nou comunicat tip "Eugen Teodorovici" din care reiese ca se lucreaza foarte mult și deschis cu toti incapabilii , de la Comisia din Parlament de Buget-Finanțe ale ambelor Camere, condusi de Dl.Dr. Valcov ,pentru ca la final de an să avem un proiect de lege și pe un Cod Fiscal și pe Procedură Fiscala impracticabil,dar care va fi impus cu forta,dupa metoda PSD-ALDE..
adica impozit progresiv
jorj_bv [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 0:41
+9/9
... pentru spectatorii cu televizoare alb-negru, dar cumparate din banii din ajutorul social.
le dau progresiv dar în altă monedă
Maica Reteza [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 14:44
0/0
O să le dau impozit progresiv dar nu am lei, va trebui să le dau niște BWP, moneda din Botswana.
alt cadru
nahir [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 7:39
+8/8
fiscal, alta revolutie in finante?
Paui nu v-ati laudat ca harababura facuta ultima oara, este minunea fiscalitatii??? Ori o fi visat ceva cu o noapte inainte guru finantelor pesedace, mana dreapta si stanga a lui pablito, consilierul vasilicai, condamnatul penal valcov, printul pinacotecilor din cimitire?
Așa Orlando,
Rescator [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 7:59
+8/8
Schimbați codurile in fiecare saptamana sa ne
țineți amețiți.Nimeni nu mai poate intocmi un plan de afaceri,totul este la plesneala,in totala bataie de joc.
Tot globul va spune ca sunteți idioți și voi o țineți
langa inainte.Ajunge cu experimentele tampite pe
pielea noastra bolșevicilor!
Finantarea proiectelor
XtrO [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 11:50
+6/6
Va dati seama ce inseamna sa faci un proiect pentru finantare europeana, de exemplu? Propui in acel proiect un plan de afaceri, o balanta de venituri si cheltuieli, bazandu-te pe actulul Cod Fiscal. Ti se aproba proiectul si incepi procedura de punere in aplicare. Vine ceata lui pitigoi asta de la Finante si zice: "noooo, nu e bun Codul asta Fiscal, facem noi altul, altul mai trainic si mai frumos". Trainic pana se trezeste alt adormit si da iar totul peste cap. In conditiile astea, ce siguranta mai ai ca poti duce proiectul finantat, pana la capat, conform bugetelor propuse si aprobate? Te trezesti ca vin controlorii financiari ai proiectului peste tine si zic: "N-ai respectat proiectul, da banii inapoi!" Sa tot faci afaceri in tara asta vesela, condusa de maimute!
Minunat
bogdan1477 [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 10:20
+8/8
Tocmai ce-a fost revolutionat sistemul fiscal la inceput de 2019 (si rectificat apoi de nshpe ori ca sa corecteze toate aberatiile gen salariu negativ). Acu, cind s-au mai limpezit nitel apele, probabil va e frica sa nu se plictiseasca economistii firmelor si bagati o noua revolutie fiscala.
Perfect!
Marionette [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 11:00
+7/7
Modificarea modificarii. Exact ce au nevoie investitorii in expectativa. Un mediu de afaceri complet diferit din 6 in 6 luni. Daca investesti si nu-ti scoti investitia in 6 luni, crapi. Prin urmare aceste actiuni polarizeaza rechinii care dau lovituri, au firma de apartament, fara angajati si fura un judet pe luna. Alandalismul asta fiscal creeaza o economie de tip oligarhic, postsovietica, cu multe suferinte sociale.
Dar sa nu ii plangem, pe hotii care si-au votat borfasi in frunte, au ce merita, sa crape!
oooo
liviu_ [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 11:08
+6/6
hai si cu distrugerea codului fiscal!
hai ca se poate...
pana in 20-20 tara asta o sa fie distrusa din toate punctele de vedere!
dar apoi o sa vina mazeta , cucuveauamov si ceilalti sclavi psd, alaturi de latrine si ghita tv si evident, membrii psd,.... care sa ne explice ca de fapt suntem noi nebuni si ca tara o duce excelent!
Pai, ce vrei?
MinDepous [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 12:32
+4/4
In 20-20 datoriile cresc, numarul de firme inchise creste, numarul de romani plecati peste hotare explodeaza, deficitele sar din tendintele istorice mai ca Oltul la inundatii, totul creste!
Totul e pe plus! Mai mult e mai bine! Nu?

Vai de noi. Vai de ei, dar mai ales vai de noi.
mda
SoulSearcher [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 12:41
+2/2
pai firmele alea de consultanta fiscala si care emit facturi pe banda rulanta la agentii economici ce sa faca ? ca sunt firme de partid si le trebuie de munca

un cadru fiscal stabil si predictibil anunta faliment la astfel de firme capusa care traiesc numai din niste modificari de legi fiscale din pix facute...

dati inainte, nu va lasati... ca poate ajunge si tara pe butuci pana in 2020
V-ati facut de cacat...
paonipao [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 12:43
+6/6
cu programul vostru de guvernare!

Schimbati codul fiscal la fiecare 3 luni...la-ati terminat, nici voi nu mai intelegeti nimic!

Gura psd!
Greșit,
Rescator [utilizator], Miercuri, 25 iulie 2018, 14:20
+2/2
au facut o schimbare la fiecare doua zile.De ce!?
Așa a visat Liv Jong Unu.