1 € 1 USD 4,2188joi 23 sep 2021
Versiune
Mobile
vai de mine
loveparade [utilizator], Luni, 2 iulie 2018, 14:37
+6/6
si fara meic foto?
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 2 iulie 2018, 14:49
+6/6
Chiar asa sa fie?
Cataleya [utilizator], Luni, 2 iulie 2018, 14:59
+10/12
"Benjamin Netanyahu a salutat adoptarea de către Guvernul Romaniei a cadrului de lansare a dezbaterii privind relocarea ambasadei Romaniei la Ierusalim"

Din cate se stie pana acum, Guvernul Dancila-Dragnea nu a lansat absolut nicio dezbatere pe aceasta tema, ci pur si simplu Dragnea a hotarat, cu de la sine putere, ca Romania va muta ambasada.

Ca daca ar fi existat o dezbatere, la nivel institutional, DIICOT n-ar mai fi avut de ce sa cerceteze (deocamdata in rem) aceasta situatie.

Adica Dragnea a decis de unul singur, iar Israelul saluta dezbaterea.. ))))

De rasul curcilor.
tom si jerry
ilie57 [utilizator], Luni, 2 iulie 2018, 15:15
+5/5
micul ratoi mai sta o tura
Nu stiu
vasile-roaita [utilizator], Luni, 2 iulie 2018, 15:17
+4/4
Nu stiu daca pot face asta fara acordul presedintelui. iar dupa cite stiu eu presedintele se opune. Asa ca sa-si puna pofta-n cui.
Tu stii ceva, dar stii prost, in cadrul
xrogo [utilizator], Luni, 2 iulie 2018, 15:36
-6/6
guvernului s-a discutat adoptarea unui memorandum care a pus in balanta avantajele si dezavantajele mutarii ambasadei la Ierusalim, adica exact ce-a spus premierul israelian!
Dupa ce acest memoramdum va fi discutat cu pesedintele si cu membrii parlamentului din comisia de afaceri externe, abia apoi se va lua o hotarare!
Bibi
Kosmos [utilizator], Luni, 2 iulie 2018, 15:41
+2/2
Stie ca nu este dorit de aripa patriota a SRI si se poate intampla orice
A inteles
tarabost [utilizator], Luni, 2 iulie 2018, 15:44
+5/5
ca nu mai are rost sa-si piarda vremea cu Dragnea. Cat despre Viorica, ce sa mai vorbim...
"busola" morala inmanata necromanului
yellowdog [utilizator], Luni, 2 iulie 2018, 17:38
+2/2
nu mai e in stare sa isi respecte angajamentele fata de business-ul israelian?
fitze diplomatice
gica69 [utilizator], Luni, 2 iulie 2018, 19:24
+1/1
dupe ce lui ddady i s-a transmis de UE pe canale specifice sa o lase mai moale cu mutarea ambasadei, pm Israelului vrea sa trimita un mic raspuns diplomatic. nu cred ca RO are mare lucru de pierdut : companiilor din domeniul apararii din IL saliveaza la cei 2% din PIB... deja au castigat niste contracte .... asa ca benny tre sa fie atent sa nu trimita semnale mai puternice decat e cazul ...