Președintele ÎCCJ acuză presiuni la adresa justiției și a unor persoane din sistem exact când instanțele trebuie să dea sentințe în dosare grele: Voi sesiza CSM și CSAT - Hotnews Mobile
1 € 4,7536 1 USD 4,3072marţi 15 oct 2019
Capul sus!
buncrestin [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 10:37
+48/50
Reactionati, domnilor si doamnelor din sistemul de justitie! Nu va amagiti ca daca va dati bine pe langa ei, ca daca statiin banca voastra, veti scapa. Dimpotriva, istoria ne arata ca veti fi spulberati, pentru ca, pe langa ca "ati tradat" de la bun inceput, sunteti si "slabi", or ei cu cei slabi se rafuiesc cel mai abitir. Capul sus dna. Tarcea!
Felicitari Doamna!
Sani [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 10:39
+45/49
Revolta magistratilor = Sansa Romaniei si cosciugul PSD.

Bai PSD-isti, mai incet cu serviciile.
Ele sunt ale Romaniei si au rolul de a sesiza amenintarile la adresa tarii.

Voi, PSD, sunteti cea mai mare amenintare acum pentru Romania!

Voi, PSD, doriti sa inchideti cei 100 de ani de istorie a Romaniei!
Nu va lasati corupti de mafie,
pepper89 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 10:49
+6/10
nu cedati presiunilor! Poporul e cu voi, cei curati!
Ciuma rosie nu ne va invinge! La brutarie cu mafia furacioasa!
Fara amanari nejustificate
Piticot9 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 10:52
+8/10
In momentul in care se da sentinta in dosarul dracnea, atunci tocrurile se vor linisti. Dati sentinta pe 21 si gata!
Starea de urgență
Traian2015 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 10:57
+10/12
Președintele să declare starea de urgență și să activeze CSAT. Lucrurile au ajuns pe față și nu se poate continua așa. Întreg suportul UE și NATO. Suntem sub asediul unei cete de borfași. Și, da, justiția nu are suficiente resurse, are nevoie de servicii specializate. Nu neapărat SRI. Să se înființeze un serviciu suplimentar, special pt demnitari.
pana la urma,
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 10:59
-6/8
e bine sau nu daca magistratii colaboraeza cu SRI, ca nu se mai intelege.
evident...
liviu_ [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 11:15
+7/9
era clar... ma bucur ca a avut curajul sa spuna...
lucru pe care latrinele si postacii pesedei o sa-l ignore sau o sa urle ca e platita sa zica asta...
ca na... nu ai argumente, pur si simplu negi lucruri la modu: bucuresti-romania, ora 11 am, iunie.2018... E NOAPTE! pentru ca asa spun eu.... culmea e ca sunt niste oameni cu drept de vot care-i si cred!
N-am vazut aceleasi luari de pozitie
xrogo [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 11:17
-8/10
ferme privind protocoalele, atunci justitia nu era atacata ci facea sluj in fata SRI, n-am vazut aceleasi luari de pozitie in cazul dezvaluirilor de la unitatea de elita de la Ploiesti, cand justitia era calcata in picioare de procurori bezmetici, n-am vazut luari de pozitie cand celebra de acum sefa a DNA cerea decaparea unor dosare sa se ajunga la un prim ministru!
noi am iesit in strada
programatoru [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 11:25
+10/12
ar trebui si voi sa luptati un pic mai intens sa va pastrati independenta, daca o vreti , daca nu sa ne spuneti, sa emigram
Comment sters de user
qwerasdf [anonim], Joi, 14 iunie 2018, 11:31
+11/13
sperante...
dan.c [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 11:35
+10/12
Reactia magistratilor ne da sperante.
Mai bine mai tarziu decat niciodata.
De pilda isi mai aminteste cineva de Camelia Bogdan care a fost data afara din magistratura de doua ori pentru ca a indraznit sa-l condamne pe Voiculescu?
Asta-i datorita pedepselor cu suspendare in serie
CezarN [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 11:37
+17/19
Pai, sa ma scuze dna Tarcea, dar daca onor judecatorii nostri impartiali dau politicienilor doar pedepse cu suspendare in loc sa considere statultul e demnitar o circumstanta AGRAVANTA, in loc de una atenuanta, a pedepselor, la ce sa se astepte decat la a se reintalni cu aceeasi infractori in salile de judecata, insa cu ei fiind din ce in ce mai cu tupeu si din ce in ce mai puternici.
Aveti si dvs, judecatorii, partea dvs de vina pentru situatia de care va plangeti.
Comment sters de user
polonyca [anonim], Joi, 14 iunie 2018, 11:41
+14/16
aviz pozitiv
revo [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 11:45
+11/13
daca doamna dadea aviz pozitiv executiei lui Kovesi, n-ar mai fi fost suspusa la presiuni. Dimpotriva, ar fi primit si ea o casa de lux de la RAPPS, pe langa multe altele.
Toata stima!
123nelu [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 12:08
+10/12
Stima si respect pentru atitudinea si profesionalismul Dvs doamna!
Stimata Doamna,
Rescator [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 12:12
+11/13
Va rugam sa actionati cu curaj si sa ne scapati
dracului de Dictatorul bolsevic si repetent.El si gasca lui de interlopi si vivandiere obraznice distrug Romania.Nu mai vrem dictatura comunisto-fascista si
nici CSI.
Gresti spus
Ochii_pe_voi [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 12:28
+10/14
Nu sunt presiuni. Sunt amenintari directe - mai grav, din partea unui infractor multiplu, deja condmnat penal
Iohannis
Gigi Kent [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:34
-4/4
Sigur Iohannis si Statul Paralel se afla in spatele acestor magarii. Au vazut ca nu mai castiga DNA-ul nici un proces la ICCJ si s-au gandit sa ii murdareasca reputatia sefei celei mai inalte instante din Romania.
se devoaleaza jocul usor usor
subcultura [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:22
+4/4
cineva ar trebui sa le explice si cetatenilor de la mitingul PSD ca si-au pierdut ore/zile din viata contribuind la un act dintr-un plan mult mai complex ce include iata si mizerii de genul asta
Aceeasi Romanian Community Coalition
outlander [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 13:29
+3/3
Asta e o gluma de comunitate, PSD-ista pana in fundu' sufletului, iar Terhes e impotriva DNA de cand am auzit prima data de el. Acelasi Terhes cu care s-a intalnit si Dorneanu acum vreun an (Valer Dorneanu, presedintele CCR, da?)

"Romanian Community Coalition este cea mai larga organizatie a romanilor din Statele Unite, e inregistrata in statul California si a fost infiintata in 2014 cu scopul de a sustine lupta anticoruptie, statul de drept, intarirea democratiei, independenta justitiei si respectarea drepturilor omului din Romania"
De-abia astept
nscandal [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:00
+3/5
comentariile dupa achitarea lui dragnea pe 21 iunie. Pai monta achitat, sova achitat, tariceanu achitat, pina si chiuariu achitat; pai ce, dragnea o fi mai fraier ? Combate "bine" d-na Tarcea, are stofa monei pivniceru, ca sa nu spun a rodicai stanoiu. Oups, am atins un subiect delicat? Oare in vreun protocol inca nedesecretizat se specifica cum trebuie "tratate" dosarele grele ? Sa fac un pariu ca dragnea nu va avea soarta lui Udrea si Bica ? Nu, nu fac pariu, ca nu-mi plac foloasele necuvenite.
Deci
Tony_K [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:24
+2/6
Reactia ei e un fals , ca sa atenueze ca l-au spalat pe Ghita, minciuni si mizerie!
Doamna Tarcea ,
A310 [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 14:27
-1/7
ati fost intrebata , daca ati fost sau nu in sediile SRI , atat si nimic mai mult , iar dvs. o dati dupa cires .
Iar harneala ca sunteti sub presiune , este o MARE MINCIUNA , dar despre faptul sa sunteti niste imbuibati , nu spuneti nimic .