Ministrul Finanțelor s-a războit marți cu UE, cu Schengen, cu SUA, cu senatorul Cîțu și cu bancherii. Dar a venit și cu soluții: "Parafrazez un conducător de țară: România first! Nu sunt naționalist!" - Hotnews Mobile
1 € 4,7556 1 USD 0,7377vineri 18 oct 2019
Pai da
mitg [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 13:27
+17/17
De vreo 80 de ani e tot "Romania first", si uite unde suntem.
Cum unde?!
, AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:34
+4/4
Last!
din ce vad rrusia e first
rov [utilizator], Miercuri, 6 iunie 2018, 0:09
+1/1
in toate institutiile din Romania...tocmai pentru a o pune pe butuci...
Sezi blind !
Observatore [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 16:13
0/0
Inca nu am ajuns .
pai
Point [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 17:58
+1/3
cand a avut Romania un prim ministru ca Thatcher?
https://www.youtube.com/watch?v=tVt_1ByddUQ
si ea era fascista,nationalista,nazista sau etc?
pur si simplu incerci sa-ti aperi Tara cum poti!
ca hotii astia numai asta nu fac,e alta treaba.care tine de puscarii.
A avut-o
mitg [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 19:59
0/0
Pe Leanca Ceausescu, prim-viceprim ministra tarii.
Si aia cerea si solicita mai abitir ca Thatcher, dar diferenta dintre Leanca si Margaret a fost ca una beneficia de o economie de trilioane, un vast imperiu, o populatie responsabila si politicieni cu scaun la cap, iar aialalta dispunea de o mare masa de prosti si cam atat.
un discurs al adevarului...
demaGOGU [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 13:31
-25/37
...cum nu s-a mai practicat, in public! in tara romaneasca!

acest ministru poate deveni un redutabil jucator politic.
zi si mie ce intelegi din asta
bogdan1477 [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:15
+9/9
"Dacă nu exprimăm cifrele foarte clar, se nasc acei mici oameni - în sens figurat. Faptul că și la propriu sunt mici, e doar o întâmplare - care devin monștri peste noapte. Și pretind a fi ceea ce nu sunt. Și aveam eu o vorbă și spuneam: din cauza celor care vor să fie și nu sunt, cei ce sunt nu pot să fie."

Asta e discurs de ministrul finantelor?!? Toate declaratiile alea sunt o fuga de idei, nici o fraza nu se termina cu o concluzie coerenta.

Da' na, o vorbi pe limba poporului PSD, care oricum nu priucepe mare lucru, si daca aude de 2-3 ori cum se lupta Orlando cu imperialismul, e sificient sa-l declare "redutabil jucator politic".
E deja "redutabil" prin cluburi
Bogdan_100 [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:33
+9/9
In rest delir complet cu amestec de nationalism, severanism, anti-sistem samd rod al lucturilor haotice si neasimilate. Intr-un guvern de analfabeti functionali poate chiar sa para inteligent
Ai scris la mișto, nu?
Ochii_pe_voi [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:42
+3/3
Hau zi-i că așa e, ca să te pricepem...
mincinos
Ilidia [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:52
+6/6
Ai dreptate, a devenit mincinos"profesionist"...
Ce cuvantul HOTZ lipseste din ilogica alocutiune ?
si_mort_va_vad [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 13:56
+16/18
" din cauza celor care vor să fie și nu sunt, cei ce sunt nu pot să fie. "

::::::::::::))))))))))))))))

" E foame dah baaaani ..... "
Sa fie lumina !
Dimijoarei_Obt [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 14:18
+6/8
Hopaaaa !
ravasitor Teodorovici...
..13 [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 14:04
+13/17
Nu are coerenta, nu poate sa lege doua idei decat prin absurd...

Si atunci cine este inteleptul???
Domnule stiam pe unul la justitie care vroia sa... A mai aparut si in alt candidat? O fi Volgutza???

Caldura mare - inca un pahar cu apa!
Pana la domnul Teodorovici rog sa ajunga... Multumesc!
E de inteles
Bogdan_100 [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 14:08
+17/23
Cand stai toata noaptea in club cu tarie si boom-bass cum sa mai gandesti limpede in timpul zilei. delirezi si tu acolo in termeni incalciti ca sa nu inteleaga nimeni nimic si "te-ai scos". Intr-un guvern de analfabeti functionali poti chiar sa pari inteligent.
pai
misumare2000 [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 14:56
-5/11
Cu ce delireaza ? ca asa , vorbe de duh putem arunca toti.
Scurte citate
Bogdan_100 [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:36
+7/9
Dacă nu exprimăm cifrele foarte clar, se nasc acei mici oameni - în sens figurat. Faptul că și la propriu sunt mici, e doar o întâmplare - care devin monștri peste noapte.
E ingrijorator ca un ministru de finante nu intelege notiunea de "risc de tara" si confunda cu riscul de atentat terorirst, etc, etc
tu intelegi? ca pari sa nu
Nevermind [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 17:59
+2/4
Este vorba de rating si a punctat decent pe partea economica. Avem unii indicatori inca buni. Si partea cu bombele conteaza intr-o proportie si tu vorbesti ca sa te afli in treaba.

Ceea ce nu a zis, este ca exista si componente legate de stabilitate politica, legislativa, coruptie etc, unde suntem varza. Daca vrei sa-l acuzi de ceva, ai material garla, dar nu mai da in gol ca un caine in parc, care se viseaza mascul alfa per femela beta.
e usor sa vorbesti vorbe
razeshu [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 14:54
+10/10
doar ca daca vrei sa le spui si alora de "afara" trebuie sa le vorbesti intr o limba de circulatie internationala. Si sa le o zici la ei acasa, nu la tine in birou sa ti impresionezi doar secretara si televiziunile de partid. Dar cine sa le spuna - Veorica care n atatia ani a ramas doar cu "make photo" ? Sau urmasa ei care o idolatrizeaza ? :) Plus ca atunci cand moaca sefului e screensaver la Olaf nu te asculta nimeni nici cand ai dreptate.
bai
dragonic [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 17:54
-2/4
de ce ? ei ne ignora si nici nu se pune problema a spune un singur cuvant in romana --- ambasadorii din romania 80% nu spun un cuvant in limba romana ! de ce trebuie sa ne caciulim ???!! ce noi romanii nu ave altceva decat a vori in rengleza sau in limmba apasilor - de ce ? de ce ne straduim sa inlocuim limba romana ?? de ce ne este rusine sa o vorbim ? de ce ne straduim sa folosim englezisme cand nu stim limba romana ? de ce statul admite denumir de firme in alta limba decat romana >> d ce - d ce !
cam balbait
laurentiucat [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 14:59
+5/9
am remarcat si eu ca nu are coerenta in exprimare discotecaru. da e de departe pste toti agaricii opozitiei. macar la mapa profesionala.
Probabil
tarabost [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:03
+9/11
se afla sub influenta bauturilor alcoolice. Acest fapt ar valida coerenta mesajului.
mda...
liviu_ [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:13
+8/10
daca economia nu merge... macar circ sa fie...
mestere,
ostrogotul [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:16
+9/11
daca nu intelegi cum e cu riscul de tara, atunci da-ti demisia, ca nu ai ce cauta in pozitia aia.
duduie economia
programatoru [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:22
+8/8
stai sa vezi cand nu mai merge, cum se dubleaza numarul de vinovati, dar uita pe aia cu adevarat vinovati, de exemplu clasa politica, Ghita si ofshore-urile lui , Udrea, Mazare si multi altii care au jefuit au luat spagi sau luat spagi si au uitat pentru ce au fost spaguiti ....
Risc de tara
CarlosKent [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 15:38
+5/7
Nu ai inteles nimic!
Risc de tara = Risc de coruptie si instabilitate politica
Daca tu vezi datoria publica mica reprezentand o sursa se siguranta, te inseli. Crestere economica bazata pe consum si imprumuturi publice reprezinta un risc de tara mic? Tarile despre care spui tu, Italia, Spania, Grecia au economie ce produce de minimum 10 ori mai mult ca cea a Romaniei. Vezi cat au grecii pensia si salariul minime.
Risc de tara
KostasP [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 17:48
+3/5
Din cauza coruptiei generalizate la nivel inalt, mai ignorantule! Lasa-ne, si nu-l mai parafraza pe Trump. Ala chiar face reforme pt americani. Voi (psd) doar mancati rahat.
Ce mai mesteca vorbele asta
Dalinar [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 17:53
+3/3
Cu limba aia de lemn....o fi fost beat??!!
Ce parafrazezi
wintershadow [utilizator], Marţi, 5 iunie 2018, 22:48
0/0
mai nene Orlando. Cu Olguta si Dancila vrei sa facem Romania First?