1 € 1 USD 4,3203vineri 05 iun 2020
Versiune
Mobile
Prea le place Ungurilor sa li se vanda iluzii.
Habermas [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 18:31
+1/13
Si cand este cerere, vine si oferta numaidecat.
PS. Nu credeti? Intrebatii pe Romani (aia PSD-isti, UDMR-isti ...)
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 14 februarie 2018, 18:32
+3/15
errata: "intrebati-i"
Habermas [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 18:52
+3/7
Ca sa nu se confunde cu "ii" din "impostorii si hotii din guvernele Romaniei si Ungariei care fac jocurile rusilor"
Ungaria si in speta Orban.
Stef_and [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 19:17
-9/23
A reusit sa faca intotdeauna ce a planificat. Garantat ca si acum va reusi, planurile lui de a nu depinde de gazele rusesti va fi un succes nu numai pentru Ungaria ci si pentru Romania si Europa in general.
Enunturile nu le face pentru capital electoral asa cum fac politrucii nostrii, are destul - e vazut bine de peste 70% din populatie.
xxxxl
vorbeste lumea [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 20:15
+1/7
treaba lui ce face el prin ungaria lui ... chestia e ca nu trebuie sa ne ploconim la nimic ...
poate noi
falcoind [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 22:04
+10/10
vindem iluzia, ca gazul de la noi nu pleacă la ei, prin niște băieți deștepți, iar el are în mana un contract beton, pe 15 ani. în care ia gazul din Ro la juma de preț fata de cel rusesc iar noi importam de la rusi la preț întreg. Asa ca nu va grăbiți sa râdeți, s-ar putea sa o luam iar original, ajunge un valcov , sova sau dragnea în punctul cheie care pt 1-2 mil euro o vinde și pe mă-sa
parerea mea
Ingwar [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 23:05
+5/7
Transgaz lucreaza acuma cu guvernul Rep Moldova pentru a intra pe piata moldovei de gaze unde gazprom este 100% furnizor al serviciilor, aceasta tre sa fie prioritatea zero pentru Transgaz dar nu mofturile prorusului orban. sper peste un an doi sa avem gaz romanesc de peste Prut, sa platim banii nostrii fratilor romani dar nu dusmanilor rusi care pe banii nostri construesc tancuri si apoi vin sa ne omoare.
.
Jesuis.PasCharlie [utilizator], Miercuri, 14 februarie 2018, 23:36
+5/5
Ar fi interesanta o lista cu toate declaratiile referitoare la Romania ale ministrului acela de externe..pe ultimii 3 ani ,sa zicem.
Si dupa ce o citim cu intonatie civilizata sa spunem uite ,cu ei incheiem afaceri.
...libertate...
baligosul [utilizator], Joi, 15 februarie 2018, 1:14
+5/5
Că vrem sau nu, gazele care vor fi extrase din zona Mării Negre trebuie să tranziteze Ungaria vecină,că altfel pe unde să fie trimise la clienți?
Cu cîțiva ani în urmă, Turcia a acceptat să se construiască pe teritoriul ei o conductă de gaze, dar cu un preț: 15% din gaz rămînea în Turcia...Așa și noi.
La noi, OMV și Exxon trebuie să discute întîi cu Transgaz apoi cu Mol&Co. dacă vor șă vîndă ce extrag, guvernul din România este un decor, va percepe niște taxe și atît.
Un comentariu pertinent
Je__ [utilizator], Joi, 15 februarie 2018, 9:54
0/0
Nici un ziarist nu a investigat si partea de intelegere, contracte, si sa informeze impartial astfel ca cititorul sa-si faca opinia corecta.

Se serveste doar o fumigena cu iz politic unguresc, sa lacrimeze romanasii.

Probabil diviziile acoperite pun in aplicare ordinul de indulcire mediatica, dupa ce in articolele despre declaratiile ministrilor unguri pe tema gazelor, i-au prins pe cei din MAE cu chilotii in vine!
Pe 15 Martie Zi de Doliu National
un domn [utilizator], Joi, 15 februarie 2018, 10:18
+2/4
Comemorarea Genocidului de la Ip si Treznea