Venin. Cum sa lecuiesti fanaticii dela filmele gay. Cat de slab e filmul Fifty Shades Freed. Weekend-ul omului de capul lui - Hotnews Mobile
1 € 4,7729 1 USD 4,3159marţi 19 nov 2019
Strigatul mut
Adran [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 12:02
-9/47
as vrea sa vad si daca proiectam filmul "Strigatul mut" ce fel de fanatici vin sa-l opreasca. ipocrizia e in floare. Libertate de exprimare doar aia corecta politic. Daca nu e corecta politic, e discriminare, atentat la libertati, etc.
Asta e dictatura mascata... cand poti sa faci doar ce convine unora. Spune-mi pe cine nu poti sa critici si iti voi spune cine te conduce.
Ce-au facut extremistii aia
petre20 [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 12:56
+21/43
nu e libertate de exprimare. E fanatism si ignoranta. Ti-ar conveni sa vina unii peste voi in biserica, sa va intrerupa slujba si sa cante manele ?
exact asta au facut:
Altiro [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 14:33
-16/38
Au venit in incinta Muzeului Taranului Roman(echivalentul spiritual al unei Biserici) si au cantat manele. Nu protestatarii, ceilalti.
MTR nu e tribuna BOR
petre20 [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 16:53
+13/37
este o institutie culturala si acolo a avut loc un eveniment cultural pe care fundamentalistii ortodcsi l-au intrerupt aratand lumii o mostra de toleranta crestina.
@altiro este Salariatul BOR
un domn [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 17:37
+13/29
pe Hotnews; la ORICE subiect cu tenta religioasa vine si improasca cu dejectii dogmatice, fara a avea Suport Moral ci doar Democratia de partea lui
Urmeaza
tudor74 [utilizator], Vineri, 9 februarie 2018, 12:00
+6/18
Daca Muzeul taranului e echivalentul unei biserici, ce urmeaza ? Sa treceti strada si sa protestati in muzeul Antipa ca dinozaurii expusi va contrazice biblia ?


Daca eu vin peste voi in biserica cu o pancarta pe care scrie "Geneza e o prostie" o sa ma linsati, fac pariu !
E vreo diferenta?
Setalcott [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 15:26
-11/25
Astazi s-a anuntat un protest legal. Crezi ca protestatarii vor beneficia de mai putin dispret din partea elitelor? Sa vedem.
Atitudinea lor pe fond
petre20 [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 16:54
+6/26
este una tributara unei gandiri anacronice. Acum 300 de ani astia ardeau vrajitoare pe rug.
Fondul e relativ
Setalcott [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 17:43
-12/22
Sunt sigur ca gandirea ta e tributara unei gandiri anacronice, daca intrebi persoana potrivita.

http://davidthompson.typepad.com/.a/6a00d83451675669e201b8d2d80de8970c-pi
Hahaha
petre20 [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 22:03
+6/20
Nu ma simt vizat. Eu sustin feminismul. Tu ?
Cred ca n-ai inteles
Setalcott [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 23:09
-5/15
A fi barbat e o boala

https://geneticliteracyproject.org/2015/04/17/maleness-a-birth-defect-why-evolution-might-favor-the-feminine-brain/

Asa ca vezi sa nu patesti ca tipul asta:

https://www.youtube.com/watch?v=3i6J2fcrKi8
Citesti degeaba
petre20 [utilizator], Vineri, 9 februarie 2018, 11:04
+3/15
ca nu intelegi nimic. Ramai la sloganurile simpliste, sunt mai potrivite pentru tine.
Slogan
Setalcott [utilizator], Vineri, 9 februarie 2018, 18:26
-3/9
Racist, sexist, anti-gay, right wing bigots go away!!!
Exact
petre20 [utilizator], Sâmbătă, 10 februarie 2018, 9:23
+3/9
.
Arata-ne ceva nesimplist..
Skipper1 [utilizator], Duminică, 11 februarie 2018, 6:30
-5/11
....si ne-stupid, scris de tine pe aceasta pagina, geniule.
@petre20-gandire anacronica,
Altiro [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 19:57
-10/20
da exemple din istoria ortodoxismului romanesc cu arderi pe rug. Iti da N.Iorga un contraexemplu de acum 300 de ani: "Sfântul voievod martir Constantin Brâncoveanu a simţit şi a lucrat pentru unitatea neamului românesc, în pofida împărţirii acestuia în trei mari provincii distincte. El a fost un domnitor învăţat şi un promotor al educaţiei şi al culturii, care a sprijinit tipărirea a numeroase şi valoroase lucrări de cultură teologică şi laică, încât, pe vremea domniei lui, prin dezvoltarea culturală intensă în diferite direcţii, oraşul Bucureşti a devenit un centru spiritual şi cultural semnificativ în sud-estul Europei, iar domnitorul Ţării Româneşti un mare susţinător al culturii în întreg spaţiul românesc. De aceea, domnia lui a fost considerată „o monarhie culturală” (N. Iorga).
Lasa citatele vechi de sute de ani
petre20 [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 22:05
+6/22
Fundamentalismul religios a devenit in zilele noastre o piedica in progresul societatii.
ignoranta ta e coplesitoare
Altiro [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 23:33
-5/21
Nu ai proprietatea termenilor, iar istoria romanilor nu are cum impiedica progresul societatii.Tocmai vorbeam de progres si cultura in exemplul dat de Nicolae Iorga despre domnitorul Brancoveanu.
Afurisenia care oimprastii este
un domn [utilizator], Vineri, 9 februarie 2018, 7:54
+8/22
Coplesitoare, amintind de metodele inchizitiei, practic esti un feudal in prezent activand
Tu interpretezi dupa ureche
petre20 [utilizator], Vineri, 9 februarie 2018, 11:06
+6/18
nu istoria romanilor impiedica progresul de acum al Romaniei, ci atitudinea de acum a habotnicilor ortodocsi care refuza sa se integrese valorilor europene si le prefere pe cele euro-asiatice.
Brancoveanu a dat teapa sultanului
Dalinar [utilizator], Duminică, 11 februarie 2018, 20:00
+4/6
La parale. Plz nu utiliza exemplul asta. Orthodox fundamentalismul nu are pe rug, doar te transforma in euglema, mental.
Progres? Catre ce?
Skipper1 [utilizator], Duminică, 11 februarie 2018, 6:27
-6/16
Progres catre perversiuni si confuzie sexuala? Progres catre SIDA, boli psihice, sinucideri, violenta, abuz de alcool, droguri si tigari, promiscuitate? Pentru ca asta aduce noua ideologie LGBT, conform studiilor. Nimic altceva.
Tot ce ai enumerat exista in Romania
Dalinar [utilizator], Duminică, 11 februarie 2018, 20:02
+1/5
Doar ce esti in denial.
Esti dus
tavu [utilizator], Luni, 12 februarie 2018, 14:55
+1/1
Neuronul se simte singur ?
Cand prietenii tai LGBT fac acelasi lucru...
Skipper1 [utilizator], Duminică, 11 februarie 2018, 6:37
-2/16
...blocand conferinte la Universitate si in alte parti, cum e? Tot fanatism si ignoranta?
Muzeul Taranuluji Roman e "biserica" LGBT? Ca nu inteleg analogia.
Un fanatic incearca sa empatizeze
Setalcott [utilizator], Joi, 8 februarie 2018, 15:49
-6/30
Ma pun in locul unui homosexual. Numar cati parteneri am avut pana acum, cati voi mai avea, si cum ar fi sa jur credinta si fidelitate unui singur om pana la sfarsitul vietii. O fi casatoria asta un privilegiu sau o corvoada?
Ma intreb cat din epidemia de SIDA se datoreaza homofobilor, cat promiscuitatii, dublata de compozitia dublu masculina a relatiei, cat asa zisilor activisti LGBT, si cat societatii careia a ajuns sa ii fie frica de ei.

https://www.youtube.com/watch?v=tX5zEQHvCsk

Ma intreb daca filmele alea au fost deja difuzate la cinema, daca au fost cum de n-am auzit de nici un protest, iar daca n-au fost, de ce trebuie sa fie premiera la MTR.

Ma iau la misto. Intre timp, LGBT se iau in serios, statul ii ia in serios, pe mine ma iau mai in serios decat pe fundamentalistii islamici, si eu ajung in acelasi timp gluma si amenintarea societatii, mai rau decat Hitler, inchizitia si toate relele istoriei la un loc.