1 € 1 USD 4,3614sâmbătă 22 ian 2022
Versiune
Mobile
PSD-ism
hamangiul [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 15:47
+38/38
Nu e legile justitiei breee..e un amarat de pasaj ..sa astepte.
Mai mult noroc data viitoare...
Malone_M [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 16:02
+32/34
Cand o merge romanashul la vot si nu va mai "amenda" clasa politica printr-o sfidatoare neprezentare, poate atunci va fi mai bine.
in ordine
deville2010 [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 16:04
+19/21
1.dragnea
2.premierul bodega
3.ministrul cuc
4.islamista de la dezvoltare semil nu mai stiu cum
5.badalau
6.misa analafabetul functional de la finante
7.tariceanu
8.olguta vasilescu
9.claudiu manda
10.nicolicea
11.daea ala "coaia"

Cred ca acestor vomitaturi puteti incepe a le multumi.
Spor!
a
adrian67 [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 16:05
+30/30
Deci fara investitii, doar salarii mari la bugetari si pensii sociale. Prevad o criza in curand si atunci sa te tii veselie.
Sa dam pensii speciale mai bine
Comentatorul-x [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 16:45
+20/20
De unde bani daca noi dam pensii speciale ?
Bugetul e absolut distrus de pensiile militare si cele speciale. Sunt pensionari care iau 200 de milioane pe luna pensie. O aberatie.
Pasajul asta afecteaza zeci de mii de cetateni.
Pe Tudose in doare in spate.
pai
Yo_yo [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 16:46
+11/13
ce tot atate investitii...
Daca s-a votat cu Firea si alte catastrophe...

Cat timp clasa politica post-decembrista este un mare kkt... Ce sa mai spunem...

De spitale nu sunt bani, de pasaje nu sunt bani, de autostrazi nu sunt bani, de scoli nu sunt bani...

Bine ca sunt pentru babe senile si mosi pisarcosi, care mai sin voteaza, decizand viitorul tarii si al populatiei tinere, cand ei mai au 2 partzuri si crapa.
Ar trebuii luat dreptul de vot la cei de peste 65 de ani. Odata cu pensionarea gata si cu votul. La fel si in cazul celor fara minim 8 clase. Iar cei fara bac sa se ia in considerare 1 vot din 5.

PS: Nu se poate trage la rapundere un partid dupa neindeplinirea programului de guvernare? Ca la locul de munca daca minti in CV si te prinde dupa ce te angajeaza cam prinzi aripi...
da! mi s-a acrit de cei care au fost prea comozi
moon-tea [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 16:47
+23/23
sau prea 'inteligenti' sa mearga la vot, dand replici de genul "daca votul ar schimba ceva ar fi declarat ilegal"

din pacate... trebuie sa ne usture pe toti, la gramada, sa dam cu capul de prag. Poate, poate invatam ceva la urmatoarele alegeri.
Nu fiţi răi...
Soarele [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 16:52
+22/22
... o să pună Primăria o staţie de teleportare (sau patru) şi nu mai este nevoie de pasaj. Teleportarea se va face aleator, către una din celelalte trei străzi. Dacă ai noroc, ajungi acasă... dacă nu, la Ghencea.
(etc.etc. haz de necaz, dar dacă aş sta acolo m-ar lăsa nervii)
Pai a zis Nicolicea
cetateanulmodern [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 16:52
+22/22
inca din primavara ca prioritatile PSD sunt pensiile nu infrastructura!!.Pai ce era pasajul in programul de guvernare? Nu era! pai si atunci ce atata agitatie! :).Sunt curios cum o sa voteze cei care locuiesc in Domnesti si alte localitati din zona la urmatoarele alegeri.....
Foarte bine
Fanel01 [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 17:22
+8/8
Ce atatea pasaje,controale anaf la firma si primaria + politia locala care acum au dreptul sa te controleze non stop
Mă uit pe geam ...
AEV [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 17:36
+17/17
Mă uit pe geam la dezastrul pe care îl reprezintă traficul de la această oră din Prelungirea Ghencea. Și mă gândesc la proiectul cu Statul al firmei la care lucrez, stopat la 15 noiembrie din lipsă de bani, în pofida existenței unui contract ferm care prevedea fonduri pentru tot anul. Asta ați votat în urmă cu un an, dragi simpatizanți PSD și, mai ales, asta ați făcut prin neparticiparea la votul de atunci, dragi tineri care vă gândiți acum să plecați din țară ...
Bani pentru statui
vlad.pe [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 17:40
+15/15
Bine ca sunt bani pentru statui si concerte Balena Albastra.
Plângeți degeaba.
unTaran [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 19:01
+6/6
Acum înjurați PSD, dar când ați cumpărat vila, apartament in ansamblu rezidential mai înghesuit ca in București și fără canalizare la ce viitor vă așteptați? Hoți au fost și aia care v-au promis acces la piața Unirii in 15 minute. Sincer îmi pare rău pentru ce pățiți in fiecare zi, dat ați girat acest sistem ca cei care au votat psd-ul.
Subscriu!
rm1 [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 19:28
+2/2
de 5 milioane de ori
eeee
Dr.Mythnick [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 19:40
+1/1
Bucurestenii primesc ceea ce au votat !!!
!
chiuaua [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 20:13
+1/1
Daca ai noroc se ajunge direct in cimitir
!
chiuaua [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 20:15
+2/2
Sunt si altii mai putini tineri care se gandesc l aacelasi lucru.
In 10-15 ani cineva o sa stinga lumina in tara asta
Firea - PSD
europeanul2 [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 22:33
+3/3
Este o mizerie ce face PSD ul in Romania prin ingenunchierea Statului, furtul sistematic si organizat din banii publici, distrugerea oricaror parghii care ar ajuta oamenii sa iasa din "evul mediu" in care traim, sustinerea fatisa a borfasilor, politicile antieuropene si antiamericane si asa mai departe...
Imi este greata!
NU LOCUITI UNDE TREBUIE
Florin111 [utilizator], Marţi, 12 decembrie 2017, 23:40
+4/4
OFFF!!! Vad pe unii suparati ca nu se construieste Pasajul, dar ati citit proiectul de buget sa vedeti ca intradevar NU se aloca niciun ban pentru zona de S, SE,SV, etc, dar se aloca bani pentru zona de Nord a Capitalei si se extinde zona de Metrou a Capitalei pana in Comuna Pipera. Pai fraierilor, Finutului Bekali, NU trebuie sa-i mearga si lui afacerile, cum se mai poate duce la Nasa Fierea si la Nasul Pandelica cu plocon, daca Nu se face infrastructura in Pipera si pretul la terenurile furate armatei NU mai cresc??? Cu ce sa se mai duca? Asa, daca aloca Fierea din bugetul public bani, Finutul Bekali baga bani in buzunar si va ofera spectacol de zile mari pe National Arena cand joaca Fa Ce Spune Bekali.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 13 decembrie 2017, 6:30
0/0
Stimati concetateni,
rutger [utilizator], Miercuri, 13 decembrie 2017, 7:51
+4/4
Deoarece pasajul nu este in portofoliul TELDRUM, ne doare-n basca si NU SE BUGETEAZA !! Ia nu mai circulati atata cu masinile proprii ca poluati aerul si NU E BANI la buget ( < 50% !!). Iar noi suntem "ocupati" cu domeniul judiciar sa traiti bine - doar in afara tarii !! Ptiu,drace !
...
Yo_yo [utilizator], Miercuri, 13 decembrie 2017, 15:48
0/0
da am uitat sa specific ca la privat.
ai uitat de Catedrala......
Dumitru Palade [utilizator], Miercuri, 13 decembrie 2017, 16:06
0/0
de sutele de biserici care trebuiesc construite pentru armata de nulitati,puturosi,excroci si preac urvari? Acolo se vor duce banii si vom fii cea ce suntem o tara de alineati mintali,retardati,idioti si neputinciosi. Chiar nu stiu de ce a trebuit sa moara Ceausescu.....poate ca trebuia sa ia in mormant cu el toata "armia" de 4-5 milioane de asistati social,,limitati si indobitociti.Era mult mai util.