Consiliul local Sector 3 a pus-o administrator la o firma de IT a primariei pe sora fostei sotii a primarului Robert Negoita. Salariu 8.000 de lei/luna, experienta zero in IT - Hotnews Mobile
1 € 4,7729 1 USD 4,3159luni 18 nov 2019
Asta da
aniod [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 14:57
+38/42
NERUSINARE!
Comment sters de user
ABetterWorldWithoutVladimir [anonim], Marţi, 19 septembrie 2017, 15:09
+37/41
Comment sters de user
ABetterWorldWithoutVladimir [anonim], Marţi, 19 septembrie 2017, 15:27
+32/34
Deci PSD
Spiky [utilizator], Miercuri, 20 septembrie 2017, 9:42
+4/4
... PSD=atelier de scroafe și porci?
Ce jenant!!!
indrea [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 15:47
+29/33
Mde, tot ce consumă calicii ăştia, plătim noi.
Nu degeaba erau supranumiti Ciuma Rosie
Maspp [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 18:29
+8/8
Astia se intind ca o ciuma peste tot. Peste tot e plin de neveste, amanti, concubini, prieteni, prietene, surori, frati, cumnati ai sefilor din PSD.
Csf ncsf
Fanel01 [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 17:09
+5/5
Suntem doar niste sobolani care tr sa producem pentru ei !
hahaha
john70 [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 17:57
-10/12
Decat sa puna o urata ca Macovei care n-ar fi schimbat nimic, mai bine o hoatza care arata bine, sa ne mai clatim si noi ochii.
poza
nahir [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 19:27
+5/5
imi aduce aminte de un banc.
titlul unei picturi infatisand doua femei nud langa un calorifer. pentru 8000 lei/ luna leafa, nu ar trebui sa le deranjeze poanta.
Asa o fi sefule..
El Ciupacabra [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 19:36
-19/21
dar de nerusinarea cu care HN a ajuns sa-si bage nasul pana si in pungile cu chiloti ale pesedistelor (vezi foto) nu ai nimic de spus? Cat de penibili.. demn de revista Can-Can. Intrecuti probabil doar de mega jenantii aia din USR care umbla cu telefonul pe la fundul parlamentarelor pesediste poate, poate surprind un subiect juicy pentru publicul de hipsteri retardati care i-a votat. Sila!
Bravo, deci e vina HN
Dalinar [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 21:42
+10/14
Ca o video chat-ista e pusa shaf peste o firma de IT, culmea, de stat.
Josep porta
paonipao [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 22:09
+9/13
Pozele alea nu sunt facute de HN, ci sunt poze publice pe pagina de FB a toapei ce tocmai a fost votata manager la fima de IT.
Din tot articolul asta...doar la poze te-ai uitat n-ai stiut sa comentezi si altceva?!
i s-au
nahir [utilizator], Miercuri, 20 septembrie 2017, 12:45
0/2
scurs ochii dupa cele doua mimoze.
Sunt poze publice, sefu'.
Alius [utilizator], Miercuri, 20 septembrie 2017, 1:19
+3/9
Si pozele "spune" si ele ceva despre calitatea persoanei in cauza, relatiile acesteia etc. Fara poze, nu mai aveai ce comenta, sefu', asa ca sa zici "saru'piciorusele" lu' hotniuz. Sa-ti traiasca frantuzoaica!
Comment sters de user
Crioan [anonim], Miercuri, 20 septembrie 2017, 9:38
+1/1
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 19 septembrie 2017, 15:09
+37/39
Problema lui Negoita
paonipao [utilizator], Miercuri, 20 septembrie 2017, 13:44
+1/1
este ca nici dupa 40 de ani de viata nu si-a depasit conditia de analfabet....

Si el si toti din gasca psd-ista sunt constienti ca nu ar putea ocupa niciodata vreun post public daca acesta ar fi scos la un concurs real iar angajarea s-ar face numai dupa criterii care tin strict de studii, competenta si experienta profesionala.

Dar ticalosia, nesimtirea, trufia, golaneala si coruptia au atins cote extreme in Romania si lucrul asta se intampla numai pentru faptul ca 18% din populatia cu drept de vot a ales ca tara sa fie condusa de aceasta peleagra, aceasta ciuma rosie...psd.
Romania trezestete!
Si la ce-i trebuie experienta?
tarantella [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 15:16
+33/35
E o sinecura, oricum tuta nu facea nimic, cu sau fara experienta. Are sclavi care sa munceasca si pentru ea.
Camarila si babetul
benicio [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 15:47
+28/30
Asta e noua Camarila a Romaniei, noile "elite", tzatze parvenite, coane Mitze si Chiritze. Si asta e ce a votat lumea din sectorul 3. Ce se mai bucurau babele cand impartea Negoita flori in sector de 8 martie. Ce priviri nervoase iti aruncau daca indrazneai sa zici ceva de Robert al lor... Unii oameni merita sa fie furati, jegmaniti chiar. Insa ce vina am eu, ca locuitor al sectorului? Ca ma fura si pe mine odata cu astia.
hei
john70 [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 17:59
+5/5
Chestia cu tzatzele parvenite n-a inceput acum, ci acum vreo 70 de ani, cand elita Romaniei a fost decimata. Si apoi a continuat in fiecare generatie, cu cireasa pe coliva in exodul din ultimii 27 de ani.
par ce pisandlăv
codo [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 15:52
+17/19
intre psd, pnl si pmp! toti cate o halca buna ca sa se voteze reciporc fara probleme.
n-ai inteles
moka [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 17:44
+5/5
exista doar PCR.
Alea pe care le numesti tu sunt doar filiale: psd pnl pmp pdl
xxxxl
vorbeste lumea [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 16:21
+13/15
tot mai multe creaturi consumatoare .... zerouri cu semnul minus ...
bai
dum_i [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 16:26
+14/16
ITiste cu suflet mare ca domnisoara...sa tot avem
Nu ati inteles
Bogdan_100 [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 16:28
+21/23
E firma de video chat. Motiv pentru care a fost si firea (rea) cooptata :-)
Societati comerciale
micul_licurici [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 16:44
+23/25
Pai de ce credeti ca se infiinteaza societati comerciale de catre primariile de sector si primaria generala ?

Uite de-asta... sa mai sifonam niste bani!
pai de asta avem "politicieni" . . .
ty [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 20:48
+5/5
de asta nu avem autostrazi, de asta avem sanatate "gratis", educatie la coada lumii (din 138 tari ocupam onorantul loc 121), etc
facet-va voi administratori
moka [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 16:49
+4/4
nici nu stiti in ce va bagati.
Semnati linistiti acolo unde va cer cei ce v-au numit.
Sa nu plangeti dupa aia.
mda
SoulSearcher [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 16:52
+4/4
pai firea e nasa sotiei lui negoita

cred si eu ca era nevoie de un loc pentru neamuri la primarie...
cica facem companii private in subordine politica
Razvan_M [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 17:22
+6/6
Toti ratatii din politica ce nu reusesc sa faca afaceri cinstite vor acuma sa conduca startupuri facute cu banii nostri si populate cu ratati ce nu-si gasesc altfel job pe piata libera.
miscati-va
Mistrelutz [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 17:27
+9/9
bucile de pe scaune si mai lasati revolta pe net
Cu fiecare zi ne adancim in hazna ...si mai rau e ca ne obisnuim cu mirosul !!
Interesante domnisoarele
A.M [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 17:39
+4/4
As putea sa citesc o carte cu ele si apoi sa ne uitam la un film impreuna. Dupa un dus rapid, achit nota si fuguta acasa
Eba si Luxten....
king david hotel [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 17:41
0/8
nimic nou, nu? Nu ca ar fi o scuza pentru ce e acum, dar sa nu uitam!
..... scuza ....
cbogdan [utilizator], Miercuri, 20 septembrie 2017, 0:33
-2/6
LUXTEN era firma privata nu firma Primariei (adica pe banii nostri).
Nu stiu ce sa cred...
aladdin [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 17:57
+6/6
Din poze pare... buna.
s'teti invidiosi/oase
ernst [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 18:14
+5/5
se stie ca sunteti mai invidioase din fire...cum adica, ca n-are experienta in IT? pai Algorithm Rezidentiale, Algorithm Imobiliare sau mai stiu eu ce sereleu la care avea cartea de munca cand se dadea in mall-uri donsoara nu are adica treaba cu algoritmurile ...a proiectat in OPS3 si SD3 , in plus...
Of...
mihai_mi [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 18:14
+9/9
Dupa zeci de ani de munca oameni mult mai capabili nu reusesc sa atinga o astfel de pozitie pe care aceasta duduie o primeste pe tava. Ce dezamagire pentru cei care muncesc si merita!
Asta e, au majoritate, asa a spus niuluk cu xanti
Dalinar [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 18:32
+8/8
Fac ce vor, nu ca ar fi si corect. Asta e viziunea psd asupra tarii intregi. Stiu pe cineva care a dat concurs la primaria Iasi. Trebuia rezolvata o problema, in domeniul postului. E chemat la primarie unde un tinerel ii strange mana si il felicita. Din 160 de candidati a fost singurul care a rezolvat-o si voia sa il vada. Postul era dat a zis, fata unui grangure. Rezultatul? Inca o prostalanca in administratie si probabil foarte multi tineri care au plecat. Amicul e in Londra. Nevasta si cu copiii in curs de plecare. Extrapolati situatia asta la nivelul intregii tari.
gigi dobrescu?
Francisc 1 [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 18:39
+2/2
cine e?
Oricum
RedGuard [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 19:50
+2/4
8000 de lei ar trebui să fie salar net de începător în „IT”. Mă rog, programare. Ca și manager un venit de 80.000 de lei net ar fi ok-ish.

Dar Europa e prea săracă pentru oameni buni, așa că specialiștii pleacă în SUA.
stie facebook, instagram si whatsupp? stie!
N.S. [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 19:52
+12/12
ce vreti mai mult fratilor de la ea? daca nu veneati voi cu articolele astea, avea sanse sa stranga experienta pentru functia de ministru ! (s-au mai vazut cazuri!) asa mai are o sansa la parlamentul european!
Poate chiar mai mult
Pac-pac [utilizator], Miercuri, 20 septembrie 2017, 6:53
+4/4
Poate stie si videochat...
Comment sters de user
elf [anonim], Marţi, 19 septembrie 2017, 20:23
+8/8
..... ce rautaciosi .....
cbogdan [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 20:49
+8/8
Priviti poza si nu mai intrebati prostii ! Auzi - experienta, studii de specialitate, referinte - ha ha ha !
nici macar un simulacru de concurs?
jorj_bv [utilizator], Marţi, 19 septembrie 2017, 20:56
+12/12
Un plan de management, ceva?
Asa pur si simplu se prezinta fatuca imbracata frumos si i se dau 2 mii de euro pe luna, bani pentru care un programator sau chiar IT manager ii castiga muncind din greu? (uneori 9-5, dar celalalt)
Plus ce e aia firma de IT a primariei (sectorului) X? Cumpara calculatoare, face mentenanta la imprimante, scrie softuri pentru SRI? Si ce expertiza aduce duduia si asa-numita firma fara istoric: goblenuri, barfa, videochat?
Pai d-aia au aparut firmele astea
Pac-pac [utilizator], Miercuri, 20 septembrie 2017, 6:54
+4/4
Ca sa nu se mai ascunda nimeni dupa concursuri trucate sau legislatia achizitiilor publice.