1 € 1 USD 4,2188joi 23 sep 2021
Versiune
Mobile
Cristiaaaaaaaaaaaaaaan Busooooooi
Bazil [anonim], Miercuri, 9 decembrie 2015, 19:49
+21/21
Singura sansa pentru pnl sa termine pe locul 6 din 5 candidati.
garbage in, garbage out
mnicku [anonim], Miercuri, 9 decembrie 2015, 19:52
+19/19
n-au inteles nimic sagetutele .

pot considera ca au pierdut din start cu o astfel de mascota de ciocoi .
Catastrofa intr-un singur tur
Carisma [anonim], Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:03
+11/13
Oamenii astia nu realizeaza ca Busoi, prietenul tovarasului in chiliti, nu-l va intrece nici macar pe Nicusor Dan?!? Multumin PNL ca lasi Capitala pe mana PSD! Ati gandit-o mult pe asta!
vai mama lui
alin [anonim], Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:03
+10/14
pe langa eufeminatul asta nicusor dan pare macho men :)
Niste mediocri
Probono [anonim], Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:10
+16/16
au desemnat alt mediocru sa ne adanceasca in mediocritate.

Nivelul de astazi al candidabililor la primaria Bucuresti lasa impresia ca poate incerca oricine. Ca la manele, important e sa zbieri, nu conteaza ce.

Candidati independenti de centru-dreapta exista ? Vreun antreprenor sau manager de companie cu performante se inscrie ?
ATI PIERDUT!
schroedinger [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:11
+17/17
Ca intotdeauna, fraierilor!
Cum credeti ca un papagal poate ajunge primar?
...
neo [anonim], Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:20
+15/15
Seamana cu Gadea ca doua picaturi de otet de mere.
Aoeleu...
R.Stoian [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:21
+14/14
Si-au tras un glont in picior! Mai bine l-ar sustine pe Nicusor Dan.
sigur ca da
Stefan-cel-Mare [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:23
+15/15
Ce performante il recomanda pe minunatul asta?
eeei,
Gustav666 [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:26
+1/9
Pai nu degeaba il promoveaza in mod isteric Gadea pe A3 de vreo doua luni. Ultima fapta de arme infaptuita de nulitatea Busoi a fost bagarea pe gatul lui Ciolos a nevinovatului secundar pentru ocuparea functiei de ministru al sanatatii.
PNL a luat-o razna, dar vazand si iesirea lui Iohannis cu Busoi de brat in oras si propaganda desantata probusoi de pe A3, incep sa banuiesc ca votul in unanimitate a fost determinat si de sustinerea de care are parte din partea ambasadei unui stat al carui nume incepe cu US...
si uite asa Bushon si Firea
un domn [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:40
+11/13
ma determina sa il aleg din nou pe Base...e clar
Mama,ce pierdere
ipolitic [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 20:56
+13/13
ce pierdere pentru stiinta!
Ultimele zvonuri prevesteau plecarea lui Busoi intr-o expeditie stiintifica in Antarctica, avand ca tema studiul danturii ursilor polari. Dar iata, sacrificand faima mondiala, in interesul bucurestenilor...
Multiplu "bravo" si PNL-ului, bravo baieti, ati reusit sa transformati imposibilul in posibil. Sper sa depasiti pragul de intrare in Parlament.
Cata inconstienta !
gazania [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:11
+9/9
PNL se sinucide cu astfel de candidati . Astia sunt rupti de realitate . Sper sa faca si Psd ceva asemanator ca altfel e jale.
Cu asemenea candidat chiar nu vor PMP !
Plagarus [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:29
+15/15
Busonul penelist era simultan europarlamentar, student la Drept, la Institutul Diplomatic, doctorand la Timisoara, notar la Drobeta si la Bucuresti...
In 04.052005, Buson era un "parlit" de deputat, dar si medic stagiar, cu un apartament de 44,44mp, 10.000 USD si 5.000 Euro, ceva dividente la Bucuresti si drepturi de autor la Iasi.
In 31.12.2007 aflam ca recentul europarlamentar si-a tras o casa de 171,85mp in Bucuresti, un Audi4 si niste zeci de hectare de teren prin Timis, in timp ce consoarta, proaspat notar, a incasat onorarii de aproape 200 mii lei.
in 2010 si-a mai tras un apartament de 145.25mp in Bucuresti, unul de 90 mp in Bruxelles, bijuterii de inca 20.000 Euro si conturile s-au umflat cu alti vreo 200.000 Euro
Băgător de seamă în Parlamentul European din 2007 !
În primul mandat de eurodeputat (2007 - 2009) nu şi-a pus semnătura pe nici un raport, iar în legislatura 2009 - 2014 a avut doar două rapoarte semnate
Busoi declara la venituri din alte surse suma de 120.000 lei din vanzarea de actiuni Fondul proprietatea, iar in plus declara ca mai detine drept de creanta asupra a 15.765.634 actiuni la Fondul Proprietatea.
In 2011 familia Buson isi mai garniseste conturile cu peste 1.1 milioane lei, adica vreo 250.000 Euro, banii fiind probabil din cei 1,5 milioane lei pe care dottore si consoarta i-au produs din activitati notariale in Bucuresti. Curios este ca in aceeasi perioada el a fost si notar stagiar si europarlamentar, de unde a incasat vreo 300.000 Euro !(romani-in-lanturi.blogspot.com)
Potrivit declaraţiei sale de avere actualizate, conturile şi depozitele bancare ale familiei adăpostesc aproape 1,2 milioane de euro, aproape 1,6 milioane de lei, dar şi carduri bancare în valoare de peste 96.000 de lei. Dacă mai adăugăm cei peste 1,2 milioane de lei împrumutaţi de Buşon în nume personal unei firme de consultanţă în afaceri şi management la care el deţine părţi sociale, SC C.S.B. European Business Target SRL, avem tabloul complet al averii Buson
ACUM PUTEM SA NE VEDEM SI DE-ALE NOASTRE !
Susufler0 [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:34
+10/10
Deci s-a batut in cuie : incepand cu anul viitor Bucurestiul va avea un primar general al PSD. Cel putin ne-am linistit, ne-am luat de-o grija !
tot oprescu va castiga
SarbaLUIGhitza [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:39
+14/14
“Busoi este absolvent al Facultatii de Medicina (in 2003), iar doi ani mai tarziu al Colegiului Naţional de Apărare, Bucuresti. Busoi si-a continuat insa studiile, absolvind si Dreptul in 2007, apoi Institutului Diplomatic Roman (2008) si in 2013 Colegiul National de Informatii. In 2010, Busoi si-a luat doctoratul in sănătate publică şi management sanitar, Universitatea de Medicină şi Farmacie Timişoara si a fost autorizat ca notar public în Municipiul Bucuresti.” cat de inteligent este acest om. si mai este si doctor si medic si notar.

Te bate, te vindeca si te despagubeste, se reprezinta pe el in insusi in proces.

Intrebare de baraj: genialitatea isi face simtita prezenta doar dupa ce dai ochii cu un serviciu? Nu de alta dar pan’ la 30 de ani nu a avut nimic notabil, apoi, brusc, s-a inventat Cristian Busoi.
Asta e!
CristiC. [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:39
+6/6
Dreptate pana la capat!

Sa vedeti ce-o sa se mai bata lumea sa-l voteze.
clar, e blat...PNL+PSD=LOVE!
Roman_Cetatean [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:57
+13/13
Altfel nu se explica.
Si auzi, ca "DE ACUM" vin cu solutii- adica sa ne intelegem, le aveau, dar nu ni le dadeau, acum...o sa curga cu solutii la pb noastre...
Si de ce nu au prezentat aceste "solutii" mai demult si de ce nu si-au asumat un Primar General dupa Oprescu cu care sa le si puna in practica oare?!
Si de ce nu le transpun acum, ca doar noul primar e al....(google search,,....searching....aaahh.....da....voila!) al PNL!!!
?!?!?!?
Mildly competent
GorillaKilla [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 21:58
+5/5
Cine are coate ascutite, e mildly competent si asculta de superiori departe ajunge! Serios, astia de la PNL cred ca daca aduc un activist de asta de partid, sfertodoct si obedient, s-au reformat si s-au curatat de coruptie? Really?
?
Sorrows [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 22:00
+9/9
Cine este Cristian Busoi? si de ce vrea sa fie primar al Bucurestilor?
..
goguleana lugojana [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 22:23
+8/8
picaj placut.
noi, strada votam cu Nicusor.
Secretele lui Alinuta !!!
andreesanu [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2015, 22:42
+11/11
L-a gasit !!!,marea scula care sa fie primar de Bucuresti
PNL s-a scremut ca si gaina babii !!!,in final a ouat o margica !!!
penibil
qwe [anonim], Miercuri, 9 decembrie 2015, 23:56
+9/9
mi-e scarba.....
intrebare
anonim3 [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 1:15
+3/3
Dl Predoiu a fost acolo? Sa stim daca s-a trezit cu problema pe agenda ca sa nu aiba timp sa se opuna, sau daca a fost de acord, caz in care merita si el o bila neagra.
Mai ieri Johann il plimba prin targ,
xrogo [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 7:06
+6/6
azi este numit catindat,oare de ce-l plimba Johann?
daca te
nahir [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 7:58
+6/6
uiti la mutra lui zici ca-i mielul dus la taiere.
dar nici chiuariu nu era departe de buson, si uite ce de "trasnai" a facut.
stiu eu, stiu eu
nahir [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 8:01
+4/4
e vorba de statul ala de la rasarit, USSR.
eeeee
nahir [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 8:02
+3/5
nici chiar asa.
lasa-l frate pe bunicut sa-si plimbe nepotii prin cismigiu.
pe cine
nahir [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 8:10
+4/4
sa voteze?
ca nulitatea asta iese din discutie.
daca citesti postarile lui @plagarus si @Zeus2015, te intrebi de ce inca nu e academician, la cat de pregatit si capabil este.
stai ca ti le enumar eu pe toate
snowflake [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 10:33
+3/3
.
Gata am terminat de enummerat.
degeaba
snowflake [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 10:36
+1/1
de asta era scos de manuta la plimbare
daca ai stii
lalescu [anonim], Joi, 10 decembrie 2015, 10:50
+1/1
Pot sa te completez ca e chiar prieten bun cu Gadea. Ii face vizite pa acasa de ceva timp. Merg la acelesi Spa. E omul lor, pe care il balacaresc in emisiuni
complicat
Bocu' lu'Ioha [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 10:53
0/2
de la psd e firea, cat de anti-pnl sunt eu nu o sa o votez pe firea :))
Macovei sau Base ?
un domn [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 11:09
-1/3
acestea sunt Solutiile
Wow
vladf [anonim], Joi, 10 decembrie 2015, 11:27
+2/2
Cum sa pariezi pe un cal mort?

Mai mult nu spun ca nu are rost ...
Marinelul norocos !
nycman91 [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 11:46
+1/1
Si uite cum se batatoreste drumul marinelului spre primaria capitalei ! Cu asemenea nulitati contracandidati,basescu o sa castige inca o data ,detasat. Pai daca ai de ales intre Nimeni si Basescu,normal ca o sa-l alegi pe cel din urma.
,
nycman91 [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 11:49
+2/2
Servilismul si Prostia ! Sunt atuuri importante la PNL !
va dati seama ce nulitati colcaie in "noul" PNL!!
lili [anonim], Joi, 10 decembrie 2015, 12:15
+2/2
Daca risca ei sa-l trimita in campania ptr Bucuretsi pe acest Busoi de numai 37 de ani, milionar in Euro dupa ce-a intrat in politica!
Madam Gorghiu recunoaste franc in fata romanilor ca ea nu-i atat de competenta pentru Primaria Bucuretsiuului dar ca ar face orice pentru PNLul ei drag, adica sa dea din gura degeaba, ca altceva nu a facut!
Iar Busoi e garantia esecului, un esec rasunatorr pentru "noul" PNL plin de penalii din fostul PDL si din fostul PNL, un esec rasunator vom vedea!
Ce-o sa mai radem, de kko va veti face cu "candidantul" Busoi" milionar!
Prima intrebare a bucurestenilor va fi: cum ai facut milionul de Euro la numai 37 de ani?!
Intrand in politica, in politica romaneasca il faci repede, furand banii publici!
Hai, "succesuri"Busoi !!
ai zbarcit-o
Gustav666 [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 14:48
0/2
E vorba de statul ala care-si baga nasul pana si la numirea consilierilor comunali: US of A...
stimate domn
Bocu' lu'Ioha [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 17:44
-2/2
il prefer pe busoi lui basescu
prefer pe firea decat macovei
chiar daca nu-i voi vota pe nici unul din cei doi
asta e problema
Bocu' lu'Ioha [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 17:45
-1/1
ca ti se pare efeminat?
mie mi se pare al doilea boc
mai servil chiar decat boc ceea ce e destul de greu
Star Trek
miohaiham [utilizator], Joi, 10 decembrie 2015, 19:39
0/0
Star Trek