Meciul dintre formația Gaziantep, la care Alexandru Maxim şi Alin Toşca au fost titulari, şi Yeni Malatyaspor, formaţia antrenată de Marius Şumudică, a fost suspendat, marţi, din cauza ninsorii abundente.

După ce s-a jucat doar o repriză, partida a fost suspendată, iar antrenorul Marius Şumudică a primit al doilea galben după o discuţie pe culoarul care duce la vestiare cu arbitrul Umit Ozturk. Românul nu a fost de acord cu suspendarea meciului, transmite News.ro.

Partida contând pentru etapa a XXII-a a campionatului Turciei va continua miercuri, de la ora 17.00, cu repriza a doua, de la scorul de 0-0.

Gaziantep ocupă locul 9, cu 31 de puncte, în timp ce Yeni Malatyaspor se află pe ultima poziție (20), cu doar 15 puncte acumulate.