Fiorentina "s-a distrat", luni, pe teren propriu, cu Genoa, învingând cu 6-0, într-un meci din cadrul etapei a XXII-a a din Serie A. Partida a avut toate ingredientele unui meci spectaculos, de la două goluri din lovitură liberă, un penalti ratat și chiar o ocazie importantă de gol ca urmare a unui șut de la jumătatea terenului.

Golurile au fost marcate de Odriozola (15), Bonaventura (34), Biraghi (42, 69), Vlahovic (51) şi Torreira (77). Ambele reușite ale lui Biraghi au venit la finalul unor lovituri libere executate perfect.

Vlahovic a ratat un penalti pentru Fiorentina în minutul 11, în timp ce chiar la începutul meciului, Portanova (Genoa) a fost aproape de un gol de generic de la jumătatea terenului.

VIDEO AC Milan pierde cu Spezia și ratează șansa de a urca pe primul loc în Serie A / Golul decisiv, marcat în minutul 90+5