În minutul 85, scorul partidei de la Arad era 0-0. Finalul de meci avea să fie unul incredibil: UTA a deschis scorul (Roger 86'), dar reușitele lui Palic (88') și Deslandes (90') au trimis toate punctele celor de la FC Argeș (1-2).

Echipe:

UTA: F. Iacob – Tomozei, Erico, Benga, Rrumbullaku – Miculescu (Roşu ’60), Albu, Vorobjovas, D. Rusu (Oroian ’88) – Hora (Antal ’38), Roger (Rus ’89). Antrenor: Laszlo Balint

FC Argeş: Greab – Muşat (Şerbănică ’67), Deslandes, Maric, Tofan – I. Şerban, Mezza Colli – C. Dumitru (Grecu ’68), A. Maes (Malele ’59), S. Drăghici – NDiaye (Palic ’77). Antrenor: Mihai Ianovschi

De știut:

• Duelul a făcut parte din etapa cu numărul XVIII a Ligii 1 la fotbal.
  • FC Argeș are o serie bună: cinci meciuri fără înfrângere (două victorii, ambele în deplasare: cu Botoșani și UTA).
  • Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 56: Benga a fost eliminat direct.
  • În urma acestui succes, FC Argeș urcă pe locul 12, cu 18 puncte acumulate, în timp ce UTA se află pe 9, cu 21 de puncte.