​Glasgow Rangers s-a impus pe terenul celor de la Standard Liege (2-0), într-un meci în care Ianis Hagi a fost titular. Intrat pe teren în minutul 74, Kemar Roofe a reușit în prelungirile partidei ceea ce ar putea fi golul anului în fotbal.

Kemar Roofe si golul incredibil marcat contra lui Standard LiegeFoto: Captura YouTube

Roofe a intrat în joc pe finalul disputei (minutul 74), iar în minutul 93 a reușit să înscrie cu un șut din propria jumătate de teren.

S-a încheiat 2-0 pentru Rangers, formația la care joacă și Ianis Hagi debutând cu dreptul în faza grupelor din Europa League.

Aici poți vedea golul fantastic marcat de Kemar Roofe:

Europa League: Victorii pentru AC Milan, Tottenham și Villarreal / Înfrângeri pentru Nedelcearu, Niţă, Keşeru şi Moţi