​Manchester United a scris istorie în Premier League, după ce a obținut victoria în fața celor de la Brighton (3-2), printr-un penalti transformat de Bruno Fernandes după ce arbitrul Chris Kavanagh a fluierat finalul meciului.

Maupay a deschis scorul pentru Brighton după ce l-a învins pe De Gea cu un penalti executat în stilul ('40). Echipa lui Solskjaer a trecut în avantaj după autogolul lui Dunk ('43) și reușita lui Rashford ('55), iar Brighton părea să obțină un punct muncit după ce March a egalat în prelungiri ('90+5).

După sfârșitul celor șapte minute adiționale, arbitrul Chris Kavanagh a fluierat finalul meciului, însă soarta celor trei puncte avea să fie decisă de un penalti acordat cu ajutorul sistemului VAR (henț al lui Maupay). Bruno Fernandes a transformat lovitura de la 11 metri și "diavolii" au obținut primele lor puncte din acest sezon.

Vezi aici cele mai importante momente ale partidei dintre Brighton și Manchester United.