VIDEO Meci incredibil în Premier League - Manchester United obține victoria cu un gol marcat după fluierul final (3-2 vs Brighton) - Hotnews Mobile
1 € 1 USD 4,1289joi 22 oct 2020

de Silviu Dumitru Sâmbătă, 26 septembrie 2020, 19:07
- a A+
Imagine
​Manchester United a scris istorie în Premier League, după ce a obținut victoria în fața celor de la Brighton (3-2), printr-un penalti transformat de Bruno Fernandes după ce arbitrul Chris Kavanagh a fluierat finalul meciului.

Maupay a deschis scorul pentru Brighton după ce l-a învins pe De Gea cu un penalti executat în stilul <Panenka> ('40). Echipa lui Solskjaer a trecut în avantaj după autogolul lui Dunk ('43) și reușita lui Rashford ('55), iar Brighton părea să obțină un punct muncit după ce March a egalat în prelungiri ('90+5).

După sfârșitul celor șapte minute adiționale, arbitrul Chris Kavanagh a fluierat finalul meciului, însă soarta celor trei puncte avea să fie decisă de un penalti acordat cu ajutorul sistemului VAR (henț al lui Maupay). Bruno Fernandes a transformat lovitura de la 11 metri și "diavolii" au obținut primele lor puncte din acest sezon.

Vezi aici cele mai importante momente ale partidei dintre Brighton și Manchester United .