VIDEO FC Copenhaga a întors scorul din tur cu Istanbul Basakșehir și s-a calificat în premieră în sferturi - Hotnews Mobile
1 € 1 USD 4,1874duminică 27 sep 2020
Europa League

de Red. Sport Joi, 6 august 2020, 9:07
- a A+
Imagine
Învinsă cu 1-0 în partida tur, FC Copenhaga a făcut o partidă excelentă, pe teren propriu, împotriva formației Istanbul Basakșehir (campioana Turciei), s-a impus cu 3-0 și s-a calificat pentru prima oară între cele mai bune opt echipe din Europa League.

Golurile danezilor au fost marcate de Jonas Wind '4 și '53 - penalti şi Rasmus Falk Jensen '62.

În sferturi, FC Copenhaga o va întâlni pe Manchester United, care a surclasat-o pe LASK Linz cu 7-1 la general . Europa League va continua sub forma unui mini-turneu cu sferturi, semifinale şi finală găzduite de Germania.

Vezi aici cele mai importante momente ale partidei dintre FC Copenhaga și Istanbul Basakșehir.