Formaţia FCSB a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a şasea a play-off-ului Ligii I, potrivit News.ro.

Liga 1Foto: lpf.ro

Au marcat Coman ’13 pentru gazde şi Ţigănaşu ’22 pentru oaspeţi.

1-0: Coman a deschis scorul cu un şut din afara careului.

În minutul 16, de la FCSB a fost eliminat Iulian Cristea pentru un fault la Keyta.

1-1: Ţigănaşu a egalat cu un şut de la peste 30 de metri.

În minutul 31, a fost eliminat şi Papa, de la FC Botoşani, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În minutul 58, a fost eliminat de la FCSB Mihai Pintilii, delegat al echipei.

Au evoluat echipele:

FCSB: Vlad – Creţu, Miron, I. Cristea, Panţîru – Olaru (Moruţan ’46), Popescu, F. Tănase – Man, A. Petre, (Vînă ’70) F. Coman (Dumitru ’54). Antrenor: Bogdan Vintilă

FC Botoşani: E. Pap – Haruţ, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu – Papa, E. Florescu (Carlone ’90)– Keyta (Cîmpanu ;69), Askhovski (Mendoza ’74), Babunski (Ebenhofer ’90) – Dugandzic (Fili ’90). Antrenor: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene: Olaru ’43, Creţu ‘81 / Papa ’12, ’31, Dugandzic ’43, Şeroni ’60, Cîmpanu ‘90+3

Cartonaşe roşii: I. Cristea ’16 / Papa ‘31

Arbitri: Marius Avram - Mircea Mihail Grigoriu, Imre-Laszlo Bucsi - Iulian Dima; Observatori: Eduard Alexandru, Constantin Ştefan.