​Francezii Pierre-Hugues Herbert și Nicolas Mahut au câștigat proba de dublu din cadrul Turneului Campionilor, după ce au învins în finală echipa formată din sud-africanul Raven Klaasen și neozeelandezul Michael Venus, scor 6-3, 6-4. Meciul a durat o oră și 11 minute.

În primul set, Herbert și Mahut au făcut break-ul decisiv în al patrulea game, iar în setul secund în al șaptelea. Aceștia au avut un procentaj foarte bun al punctelor câștigate cu primul serviciu (83%) și au salvat toate cele patru mingi de break ale adversarilor.

Cei doi francezi au în palmares toate cele patru turnee de Grand Slam. Ei au jucat în 2018 finala Turneului Campionilor, însă au pierdut în fața americanilor Jack Sock și Mike Bryan, scor 5-7, 6-1, 13-11.