Manchester City s-a impus, sâmbătă, cu scorul de 2-0, în fața lui Crystal Palace, în etapa a noua din Premier League. În urma acestui rezultat, "cetățenii" au revenit pe poziția a doua (la cinci puncte în spatele lui Liverpool).

Primul gol al partidei a fost marcat, în minutul 39, de Gabriel Jesus, care a înscris după ce a interceptat balonul de la Bernardo Silva și l-a trimis în poarta lui Hennessey. Silva a marcat două minute mai târziu, pentru 2-0, cu ajutorul pasei lui Raheem Sterling, potrivit Mediafax.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre Crystal Palace și Manchester City.

Au evoluat echipele:

Crystal Palace: Hennessey – Ward, Cahill, Tomkins (Dann 83), van Aanholt – Milivojevic (Benteke 76) – Zaha, Kouyate, McArthur, Schlupp (Townsend 55) – Ayew

Manchester City: Ederson – Mendy, Fernandinho, Cancelo – Rodri – Silva (Stones 79), De Bruyne (Foden 90+1), Gundogan, Silva – Sterling, Gabriel Jesus

În următoarea etapă, Manchester City va înfrunta Aston Villa, iar Crystal Palace se va duela cu Arsenal.

Manchester United și Liverpool se întâlnesc duminică, de la ora 18:30, în derbiul etapei.