Inter Milano a remizat, marți, cu Slavia Praga, scor 1-1, în prima etapă din grupele Champions League.

Slavia Praga a deschis scorul, în minutul 64, prin golul marcat de Peter Olayinka. Barella a readus echilibrul pe tabela de marcaj, în minutul 90+3. Nicolae Stanciu a fost titular la întâlnirea cu Inter Milano, având câteva ocazii importante de-a lungul partidei, potrivit Mediafax.

Echipele folosite:

Inter Milano: Handanovic - D'Ambrosio, de Vrij, Skriniar – Candreva (Lazaro 49), Sensi, Brozovic (Barella 71), Gagliardini, Asamoah – Martinez (Politano 72), Lukaku

Slavia Praga: Kolar – Boril, Hovorka, Kudela, Coufal – Husbauer, Soucek – Stanciu, Traore (Zeleny 60), Masopust (Yusuf 79) – Olayinka (Provod 85)

În următoarea etapă, Inter Milano va evolua împotriva Barcelonei, iar Slavia Praga va întâlni Borussia Dortmund.

Slavia Praga a eliminat-o pe CFR Cluj în play-off-ul Ligii, iar Dan Petrescu spunea atunci că echipa cehă este una foarte bună și va face multe puncte într-o grupă foarte grea: ”Slavia Praga va face multe puncte. Urez baftă Slaviei Praga în grupele Champions League, cred că vor face o treabă foarte bună, indiferent de adversarii pe care îi vor avea. Au un club puternic şi un antrenor foarte bun şi merită să fie în grupe. Per total, au avut şi mai mult noroc, la fel cum am avut şi noi cu Celtic. Fără puţin noroc, nu ai cum să te califici” a spus Dan Petrescu la finalul meciului, în conferinţa de presă.