Atacantul George Puşcaş a marcat două goluri, duminică, în primele 40 de minute jucate ca titular la echipa Reading.

Puşcaş a marcat în minutul 25, în partida pe care Reading a jucat-o pe teren propriu, cu Cardiff City (3-0), în etapa a III-a a Championship.

El a înscris primul gol al meciului după o frumoasă acţiune personală, începută în propria jumătate de teren, apoi a dublat avantajul, în minutul 40, împingând în poartă o centrare a lui John Swift.

Internaţionalul român a debutat în campionat etapa trecută, jucând din minutul 46 al meciului disputat în deplasare cu Hull City şi pierdut cu 1-2.

Înaintea acestei partide Reading era pe locul 24, ultimul, al clasamentului, fără niciun punct.

Reading s-a impus până la urmă cu 3-0 în fața celor de la Cardiff City (tabela a fost închisă de Swift, în minutul 89), informează News.ro.