Chindia Târgoviște s-a impus, miercuri, scor 3-1, pe terenul lui Poli Timișoara, în etapa a 11-a a ligii secunde de fotbal din România. Chindia a ajuns la patru victorii consecutive și a urcat pe poziția a treia a clasamentului.

Logo Liga 2Foto: frf.ro

Pentru Chindia au marcat Mihai în minutele 65 și 90 și Neguț, în minutul 67. Golul gazdelor a fost marcat de Stere în minutul 8.

Au mai avut loc în etapa a 11-a din Liga a 2-a:

Academica Clinceni - Pandurii Tg. Jiu 4-1 (Ion 16', Vodă 30' autogol, Horsia 32', Gliga 89' / Tudoran 42')

Petrolul Ploiești - Luceafărul Oradea 6-2 (Chindriș 2', Lumu 8', Țigănașu 26', 53', Oros 62' autogol, Ștefănescu 75' / Paraschiv 13', 34')

Sportul Snagov – CS Balotești 4-1 (Danalache 4' pen., Buia 35', Bortoneanu 39', Hlistei 74' / Stoica 60')

Dacia Unirea Brăila - Politehnica Timișoara 0-2 (Plămadă 27', Velici 61')

Daco-Getica București - Aerostar Bacău 3-0 (Buștea 61', 73', Voicu 75')

Poli Timișoara - Chindia Târgoviște 1-3 (Stere 8' / Mihai 65', 90', Neguț 67')

Ripensia Timișoara - Energeticianul 1-1 (Apro 89' / Stoenac 59')

UTA Arad - Metaloglobus 6-1 (Manea 26', Pop 32', 50', Cubleșan 38', 85', Popa 82' / Herea 7')

Farul Constanta - U Cluj 0-3 (Goga 7' pen., Ursu 55', Florescu 80')

Tot miercuri are loc partida dintre CS Mioveni și FC Argeș Pitești, la ora 19:30.