APADOR-CH: În fiecare an din ultimii trei, câte un om nevinovat a murit de glonțul poliției. Să fie interzisă folosirea armelor de foc pentru prinderea contravenienților - Hotnews Mobile
1 € 4,7383 1 USD 4,2016duminică 17 feb 2019
Mai bine sa nu
mitg [utilizator], Luni, 11 februarie 2019, 13:43
+9/19
Altfel iar ajungem ca la Craiova anilor 2010.

Mai bine sa-i antreneze temeinic.
Sau ca in Marea Britanie.
Lok [utilizator], Luni, 11 februarie 2019, 13:49
+2/8
Unde cetatenii sunt in pricipal dezarmati pana la nivelul cutitelor de bucatarie, dar se trezesc cu motociclisti cu macete ce dau spargeri in plina zi. Cine sa ii opreasca, politia care are doar bastoane?
asa zic si eu:
bancher [utilizator], Luni, 11 februarie 2019, 14:39
+5/9
1) sa ii antreneze mai bine pe politisti, sa stie sa traga ca lumea...stiu, orele petrecute in poligon costa, dar asta e solutia
2) sa le ia arme ca lumea, gen Glock si Beretta. In Buc au Glock, dar nu toti. Prin Vaslui si alte orase, cred ca au tot pistolele Carpati. Pai in acest caz, sa ma iertati, dar se explica ca biata femeie a fost lovita in cap. Astfel de pistoale, 100% romanesti, sunt printre cele mai proaste lume. Precizia e atat de slaba ca de la 5 m eu nu am reusit sa nimeresc un o tinta de 1mp, pe vremea cand eram in armata.....sunt toatal oarbe astfel de arme...nu poti lovi ceva cu ele de la o distanta mai mare de 2-3m.
Carpati
ZaibarPanduru [utilizator], Luni, 11 februarie 2019, 16:08
+2/2
Mai bine arunci cu ele decat sa tragi :)))
Ar trebui sa fie mai relaxate legile armelor.
Lok [utilizator], Luni, 11 februarie 2019, 13:46
-3/17
Asa poate vom avea mai putina lume dispusa sa fure.
Și dacă sunt teroriști sau jaf armat?
BEDE [utilizator], Luni, 11 februarie 2019, 13:48
+4/10
Tocmai acum să fie polițiștii dezarmați?
Dacă se întâmplă să fie acte de terorism? Bine că până acum nu au fost la noi în țară, dar cine poate ști dacă nu vor fi?
Sau dacă este un jaf armat?
Cât despre benzile cu țepi, dacă vrea neapărat să fugă și după ce a trecut peste banda cu țepi tot mai poate alerga cu mașina vreo 20km până se nenorocesc de-a binelea jantele...
Nicidecum
Kosmos [utilizator], Luni, 11 februarie 2019, 13:49
+3/11
Problema este la nivel de politist care a fost neprofesionist a luat decizia fara a evalua riscurile in acel moment . Cateodata e bine sa lasi infractorul sa scape daca asta se impune pt a elimina riscul de a rani persoane nevinovate.
Incepeti prin a demite Ministrul de Interne , s-au facut angajari pe pile si relatii, sistemul este intesat de neprofesionisti.
Ce glume au astia in ei
Zummm [utilizator], Luni, 11 februarie 2019, 14:17
0/6
Intr-adevar vecinii lor, suedezi, folosesc aceasta tehnica. Puteti vedea singuri rezultatele https://www.youtube.com/watch?v=5EWu-9uYKlw
Mai bine sa interzicem APADOR-CH! Ugent!
Marionette [utilizator], Luni, 11 februarie 2019, 15:11
+2/10
Cred ca APADOR-CH sufera de imbecilism functional. Ei nu vad ca SUA si UK si mai nou si Italia ajung la extremism datorita ducerii la extrem a apararii drepturilor omului. Si pun paie pe foc si in Romania. In loc sa fie ingrijorati de drepturile infractorilor mai bine sa fie ingrijorati de alte zeci de mii de situatii in care Ciuma Rosie spre exemplu incalca drepturile omului.
Sa-i interzicem pe ineptii de la APADOR-CH
FreakaThe-jmirghel [utilizator], Luni, 11 februarie 2019, 20:36
+1/1
Sa-i declaram totalmente și ireversibil drept iresponsabili frenetici