PREZENTARE Australian Open 2019: Hernia, lipsa meciurilor oficiale, despărțirea de Darren Cahill - Simona Halep și marile semne de întrebare, Roger Federer și "viața fără de moarte" - Hotnews Mobile
1 € 4,7607 1 USD 4,2114sâmbătă 20 apr 2019
+ o totala lipsa de motivatie
Susufler0 [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 12:44
+2/12
= Simona inceputului de an 2019 !

PS. Au disparut declaratiile gen : "vin sa ma distrez" (jucand tenis in turneu - n.m.) sau "vreau sa iau fiecare meci in parte" ! :))
motivatie
noi2013 [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 13:03
-3/11
De unde motivatie?! A fost ceva presiune pt nr 1 si un GS, s-au rezolvat si astea, acum gata

Nu a existat niciodata motivatia de a juca bine, de a invata, de a-si depasi conditia. Asa ca sa nu ne mai asteptam la prea multe
ce triști pot fi comentatorii
berenger [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 13:38
0/10
anonimi care nu văd depășirea condiției la o jucătoare nefavorizată de fizic, provenind dintr-o școală mediocră de tenis, și care a ajuns cea mai bună din lume!
motivatie
noi2013 [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 14:36
0/6
Cu atat mai mult cu cat ajungi in varf trebuie sa inveti sa iti depasesti conditia, dezavantajele fizice si cele de educatie. Declaratiile sunt graitoare, tehnica nu prea stralucita la fel
de fapt,
berenger [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 15:04
0/6
dacă ai ști despre ce vorbești, ai fi văzut că între simona halep de la sfârșitul sezonului 2017 și simona halep de la sfârșitul sezonului 2018 e o diferență majoră, că nu degeaba are atâta vreme pe locul 1: mai matură, mai proactivă, mai „completă”. în rest, ce are acum, o accidentare serioasă, lipsa îndelungată a competiției + lipsa unui antrenor sunt lucruri pasagere. chiar dacă nu va mai fi număr 1, foarte repede va reveni la vârf (și să n-o îngropăm încă: încă e pe locul 1, are mari șanse să rămână și după ausopen tot acolo)
De fapt, ce ar trebui sa declare?
v_sile [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 18:28
+3/5
Ca eu nu inteleg. E dupa 4 luni de pauza, Dupa un diagnostic foarte dur (hernie de disc). Fara meciuri in picioare, gata sa inceapa un turneu de lung si greu, care se joaca pe temperaturi de 36 de grade.

Trebuia sa spuna ca vine si sa ne spune minciuni frumoase? Ca se duce acolo sa moara pe teren? Sa declare ca obiectivul ei e obligatoriu trofeul?

Face tenis profesionist la nivel inalt de o gramada de ani, stie si ea ce se poate face si ce nu. Acum ar fi un rezultat foarte bun daca ajunge in saptamana a doua.
"Saptamana a doua" ?!
Susufler0 [utilizator], Sâmbătă, 12 ianuarie 2019, 16:29
+1/1
Pai Mats Wilander a spus in cateva ocazii ca pe langa toate celelalte (forma sportiva, sanatate, sansa la tragerea la sorti etc), ca sa ajungi in a doua saptamana a unui turneu de gs trebuie sa si vrei cu ardoare, trebuie sa fi motivat !

PS. Pai eu stiu ? Poate ca ceva de genul "o sa ma straduiesc" ? Or ea e inca incantata de cat de grozav a fost sa nu faca nimic,de fapt sa faca altceva decat sa se gandeasca la tenis !

PPS. Atentie, asta e parerea mea, nu dau cu parul !
....simona care-i adevarul???...
mitocanu [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 14:06
+1/9
....intr-o declaratie anterioara, simona spunea ca despartirea de antrenor a fost facuta la cererea acestuia, deoarece darren doreste sa acorde mai mult timp familiei...cand colo aflam din presa de specialitate ca, de fapt, darren il va antrena, in 2019, pe jucatorul australian kokkinakis...deci exista alte explicatii referitoare la aceasta separare...sa fie o crestere a retributiei cerute de darren si refuzata de simona???...
darren
berenger [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 15:06
+4/8
e în echipa lui kokinakis cam cum e țiriac în echipa lui halep: când se văd la o sindrofie, îi mai dă două-trei sfaturi.
Cauta informatia reala
v_sile [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 16:17
+6/6
Care e cam asa din partea lui kokkinakis: nu ma antreneaza ca atare, dar imi mai da niste sfaturi

Deci, nu. Cahill nu e antrenorul oficial al niciunui jucator profesionist de tenis.
Domnule Ilincescu,felicitarile....
gigiN [utilizator], Vineri, 11 ianuarie 2019, 15:46
+1/7
...mele pentru o prezentare cum nu cred ca am mai vazut ! Oare cat timp v-a luat ????
Sunt foarte curios.ce om,.....
gigiN [utilizator], Sâmbătă, 12 ianuarie 2019, 10:57
+1/7
..cat de cat normal ,mi-ar da minus la felicitarile-meritate- adresate domnului Ilincescu ???!!!Si de aceea suntem un popor "bolnav".
Nu-ti bate capul....
Alius [utilizator], Sâmbătă, 12 ianuarie 2019, 21:07
+4/4
Nu ai scris ce ai scris ca sa astepti sa "primesti" ceva (plusuri, sau minusuri). Ai scris ca asa ai simtit si, intr-adevar, autorul a muncit mult pentru a aduna toate aceste informatii, de a face clasamentele etc.

Este un articol care are aproape 10.000 de vizualizari si din cei aproape 10.000 de cititori, unii au citit si comentariile de la articol si dintre acestia, cativa, n-au avut ce face si au dat si ei un minus acolo, s-au simtit importanti.

Poti tu sa le iei placerea asta? Eu zic sa-i lasi asa, sa fie si ei fericiti. Trebuie sa te gandesti la un singur "lucru": nu e usor sa faci pe cineva fericit (sau sa contribui la fericirea cuiva). Ei, uite, tu ai reusit, fii multumit!
Comment sters de user
polonyca [anonim], Duminică, 13 ianuarie 2019, 14:24
-4/4
Io zic asa:
Alius [utilizator], Duminică, 13 ianuarie 2019, 18:51
+2/2
"Sa fie sanatoasa, mare/mica, nu conteaza. E mare pe mana ei, e mica pe mana ei. Si noi sa fim sanatosi."
Sa fii tu sanatoasa, ...
Eu the first [utilizator], Luni, 14 ianuarie 2019, 0:32
+2/2
... si pe cand o fi Halep la pensie pe langa ea matale tot invizibila o sa fii. Oricata fiere ai varsa pe unde-apuci.