Document: Guvernul s-a împăcat cu gândul că va fi amendat în premieră de Justiția europeană, în pragul Președinției române a Consiliului UE - Hotnews Mobile
1 € 4,7581 1 USD 4,2268marţi 23 apr 2019
Kiseleffzece sa Plateasca
un domn [utilizator], Duminică, 21 octombrie 2018, 22:15
+17/17
Sa mergem sa le prezentam decontul
o fac intentionat, sa para UE rea
rov [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 8:07
+14/14
asa au ordin de la moscova...
Este reprezentativ pentru PSD/ALDE
Frank777 [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 9:48
+8/8
Cum se situeaza ei mereu de partea hotilor si evazionistilor prin toate mijloacele.Fac legi ptr justitie in favoarea hotilor.Nu se grabesc sa faca legi privitor spalarea banilor care profita tot hotilor. Ei se situeaza mereu de partea hotilor si pretind ca o fac in numele poporului roman care i-a votat sa faca asa ceva. PSD/ALDE crede ca toti romanii care i-au votat sunt hoti si au nevoie de legi anti justitie.Zicala PSD este Nu ai furat inca ? O sa furi maine si o sa ai nevoie de legile noastre.
Rusinea si decontul
Iaca [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 21:15
0/0
sa le fie prezentate.,sounand :
Cu rusinea ramabem noi dar decantul sa-l platiti voi !Daca nu vor atunci sa-i fortam sa plateasca , sa ramana si cu rusinea romaneasca !
idiotul
seb_h [utilizator], Duminică, 21 octombrie 2018, 22:18
+14/16
Tudorel, DEMISIA!
Rector
florinos [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 9:57
+5/5
Să se ducă înapoi la conducerea UAIC - Universității Alexandru Ioan Cuza unde a fost rector atâția ani, sunt curios ce părere au colegii lui de la Drept sau toți sunt implicați politic.
multe dintre cadrele didactice universitare
qwerasdf [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 10:24
+3/3
sunt puse acolo sus datorita apartenentei la Partidul Comunist Roman. Se au cu ceva la mana... ei stiu foarte bine.

Slugarel Toader, ma indoiesc ca face exceptie. Cine linge dosuri mai bine ca el?
deci
..13 [utilizator], Duminică, 21 octombrie 2018, 23:06
-23/23
Johannis/PNL-ul si PSD-ul au pactizat.

va doresc mult succes dar io nu sustin aceasta fratie.

Un presedinte slab, care are toate sansele nici macar sa nu poata sustine reuniunea de la Sibiu, care pactizeaza cu borfasii pentru un punm de malai.

Huo!
In rest numai de bine sa auzim ca belele o sa curga si mai tare.
ce treabă
nahir [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 7:42
+11/11
are sula cu prefectura?
Ce nu înțelegi din ”Guvernul și Parlamentul României aveau obligația transpunerii directivei europene în legislația românească”.
PSD a pactizat,
, AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 7:56
+9/9
PNl, e pe acolo.
Dar vina este integrala a rosiilor si celor care au vrut rosii!
Nu imparti vina la toata lumea; ea este doar a celor care sunt la guvernare.
Doar scrie in programul ala cu care se laudau nemernicii rosii.
ce kkt
liviu_ [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 10:02
+1/1
are treaba Iohannis si PNL cu asta?!

nu ma intelege gresit... Iohannis e cam adormit... PNL viseaza la USL DAR nu au nici o vina acum!
guvernul asta
gigibigi [utilizator], Duminică, 21 octombrie 2018, 23:15
+16/16
este o adunatura de oameni de mizerie. Ar trebui inlaturati prin forta, ca altfel , ei nu vor pleca. Dar romaniii au rabdare infinita si nu fac nimic in sensul de inlaturare de la guvern, a mafiei PSD+ALDE+UDMR.
Popor jalnic, Acesta ar fi un momenta de revelta gen 1989, dar oameniii sunt prea comozi.
Astept alterantive: - de la clasa politica; - de la voi(cei care comentati aici pe Hotnews), poate unul din voi are o solutie mai buna, care merita sprijinita.
Amuzant
imi_pasa_de_romania [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 8:52
+4/4
"[...] o rușine pentru noi."
De unde sa fie rusine? Romanul s-a mandrit intodeauna cu esecuri. D-aia si apar toti analfabetii si imbecilii la emisiuni cretine (gen cele de la Antene) sa se faca de ras sau care sunt intervievati si cand zic o prostie pana si ei rad de lipsa neuronilor lor...

Atata vreme cat pomenile curg, cui ii pasa de UE?! Chiar nu ati inteles? Si daca UE ne suspenda/amana dreptul de presedintie, conteaza sa scape Mustaciosul, atat.

Restul sunt detalii.
Vom fi si noi primii la ceva de cand suntem in UE
Susufler0 [utilizator], Duminică, 21 octombrie 2018, 23:21
+16/16
Primii si singurii...

PS. ...(sau) si ultimii ! ;) :))
vai mama noastra
NuSuportProstii [utilizator], Duminică, 21 octombrie 2018, 23:22
+14/14
nu numai ca nu suntem in stare sa absorbim pomenile de la europa dar mai tre’ sa si platim amenzi
Nu conteaza atat timp cat se dau pomeni electorale
emil bobu [utilizator], Duminică, 21 octombrie 2018, 23:58
+18/18
PSD intotdeauna gaseste bani de pomeni pentru prostii care voteaza PSD, sau pentru cei care nu voteaza, rezultatul e acelasi.

Atat timp cat romanii pot fi cumparati cu vouchere de frigidere si biciclete, nu mai zic de 5 mici si o bere in paduricea cu nume predestinat, Romania va fi locul de joaca al hotilor de sorginte comunista.
vorba tiganului
kthor7 [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 6:52
+14/14
Sa moara el ca s-a impacat?!
Pai cine plateste? Aud? Romanii platesc!
Noi, romanii, nu ne-am impacat cu asta. Acesti indivizi vor trebui judecati si inchisi pentru atentat la siguranta nationala si a cetateanului. EU, te rog, suspenda dreptul presedintiei pentru Romania!
Guvernul s-a impacat cu ideea
**#** [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 10:24
+4/4
Ca romanii trebuie sa faca niste sacrificii si sa plateasca amenzi.

Ce ma bucur e ca nu dau un leu la bugetul de stat.
Te invidiez,
emil bobu [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 10:44
+2/2
din pacate nu toata lumea are acest privilegiu de a evita contributia la bugetul mafiei PSD.
Toata lumea are acest privilegiu
**#** [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 12:49
+2/2
Se numeste emigrare sau mutarea sediului social. In UE este foarte usor sa faci aceste lucruri dpdv ale unui biznis. Este greu pe plan personal daca te muti fizic.
Mafia Roșie,Cupola Ciumei Roșii,
Rescator [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 8:54
+5/5
controlată 100% de Dictatorul malefic,repetent și
multiplu penal Liv Jong Unu nu are niciun interes
pentru asemenea lege,iar matusalemul de la Externe,
numitul Mele ,nu știe unde și-a pus proteza dentară.
Docila umblă de nebună și degeaba prin unele țări
arabe facadu-se de ras pe ea și Romania.
Suntem in aceste momente cea mai penibilă și prost
guvernată țară din Emisfera Nordică.
Ce se mai poate face?Alungarea găștii de papagali
furăcioși de la putere!
ce conteaza!?
liviu_ [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 10:01
+3/3
ei doar o sa se foloseasca de presedentia UE ca sa mai fura si sa mai distruga justitia...
doar nu crede nimeni ca o sa faca si ceva pozitiv...
.
g01an [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 10:06
+3/3
rusinea a fost atunci cand a fost ales PSD cu o majoritate comfortabila in Parlament considerand ce au facut in ultimele 3 decenii. rusine a fost cand un condamnat definitiv a ramas sef al unei camere a parlamentului... restul consecintelor? ce mai putem comenta?
Stai si te intrebi
ruskimushki [utilizator], Luni, 22 octombrie 2018, 11:56
+1/1
pentru ce anume sa le mai executi pe teniile astea.
Si de ce intarzie atat de mult accidentele lor.