UPDATE Emma Zeicescu și Claudiu Popa, puși sub învinuire pentru deținere și consum de droguri (surse, Libertatea) / TVR: Nu am fost înștiințați oficial - Hotnews Mobile
1 € 4,7607 1 USD 0,7313luni 22 apr 2019
Hai sictir!
Gojifruit [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 12:20
+30/48
Canabisul este deja legalizat in multe state.. “drog de mare risc”.
Drog de mare risc...
Stef_and [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 17:37
+2/10
Ha ha ha . Altii il foloswsc toata viata- si se simt bine.
Cref ca e de mare risc pt cei de la diicot.
Risc enorm chiar
amicugri [utilizator], Vineri, 12 octombrie 2018, 10:40
0/2
Pe lista drogurilor, in ordinea periculozitatii, canabisul e sub tutun. Nu mai vorbesc de alcool care le da clasa amindurora.
Dar asa e la inapoiati, in Arabia Saudita se taie capetele vrajitorilor, la noi se baga la pirnaie pentru consumul (nici macar pentru comercializarea) unor "droguri de mare risc" precum canabisul.
Evident ca e o razbunare a vreunui guster "zgiriat" de astia doi.
Riscul riscurilor
Nautilus [utilizator], Vineri, 12 octombrie 2018, 9:41
+1/1
Cannabisul nu e legalizat nicăieri și NU POATE fi legalizat nicăieri, fiindcă așa s-au angajat statele prin Convenția unică asupra stupefiantelor din 30 mar. 1961 (ratificată și de România prin Decretul din 31 dec. 1973).

Poate fi decriminalizat - legea fiecărei țări în parte poate stabili că se pot folosi mici cantități pentru scopuri medicale sau cvasi-medicale (art. 49 alin. 1 din Convenție).

Când oamenii spun ”legalizat”, înțeleg că nu se aplică o sancțiune pentru cei care dețin o cantitate mică de cannabis. Dar asta nu înseamnă legalizare. Nu e vândut la Plafar cu factură sau bon fiscal.

Maximul posibil pentru o țară, fără a se retrage cu totul din Convenție, e stabilirea unor condiții în care oamenii obișnuiți pot consuma fără a suporta sancțiuni penale.
sa-i caute si pe drogatii aia de latrina 3
qwerasdf [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 12:22
+20/36
si romania tv
Stire?
VictorS [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 12:40
+22/38
pentru ce preia Hotnews o asemenea "stire"?

Cu asta se ocupa DIICOT?
Inteleg daca ziceau ceva de zecile/sutele de kilograme de canabis pe care le aveau, altfel nu are sens, e chiar la bunul simt ca lumea fumeaza ceva sau bea o bere la un festival de muzica.

Welcome to the World!
"According to GQ magazine in mid-2017, [in USA] cannabis it was the second largest cash crop in the U.S., after corn, and worth over $40 billion".
Dezincriminati consumul de marijuana
keres [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 12:41
+29/47
E o prostie sa bagi oameni la puscarie pentru chestii minore care nu afecteaza negativ pe nimeni.
canabis
Hans Metter [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 15:21
+1/5
.
Laude
2016 [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 13:08
+30/40
marete pentru DIICOT! Asta da lovitura: au pus sub acuzare doi cetateni ca au fumat canabis!
De clanurile care fura sau/si fac trafic cu carne vie nu se ating, le este frica (din varii motive, unul fiind ca unele clanuri mafiote sunt sub protectia anumitor politicieni).
De aceea este situatia aceasta in Romania: fura unul o gaina, la zdup! Cei care fura milioane, primesc cu suspendare sau, cum este cazul sultanului Dragnea, procesele taraganeaza pana uita lumea de ele! Sau, se inchid dosarele (precum cel Teldrum) de catre procurori grijulii sa nu pateasca ceva Pasa Dragnea!
r
irma [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 17:12
+2/6
daca cei 2 erau de la antena3 ramanea acelasi comentariu ? :)
De ce este interzisă o buruiană?
zet [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 13:17
+19/29
Și dacă tot interzici buruieni, de ce interzici tocmai marijuana, care NU dă dependență, și lași bine mersi legal tutunul, care DĂ dependență! Băi diicoților, get a real job, ca de exemplu să-i prindeți pe mafioții care distrug țara, știe toată lumea unde-i găsiți, pe undeva prin kiseleff
Ce consumă Dragnea este permis.
asavreau [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 14:24
+3/7
Fără alte comentarii,adică legea nu se aplică.Clar?
e canabis nu marijuana
Hans Metter [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 15:21
+4/8
.
Nu mai corecta de 100 de ori
rcb [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 16:28
+5/11
Cannabis si marijuana e acelasi lucru. Get it?
diicot, adevarati eroi marvel
Rromanika [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 13:49
+11/21
exact cum se scria mai sus, de clanurile de tigani si de crima organizata nu se ocupa, bine ca i-au gasit pe pablo escobar si judy moncada la festivalul de muzica ...
daca canbisul e drog de mare risc,
__alex__ [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 14:19
+9/19
atunci cocaina ce e?
DIICOT-ul e intimidat de oamenii politici care consuma cocaina? Sau de ce umbla doar dupa plevusca?
Umbla vorba ca Sorin Oprescu a facut urat in puscarie de la lipsa.
Asteptati-va sa vedeti si alte "dosare rasunatoare"
ww [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 14:28
+7/13
... de acest gen

Populatia trebuie sa vada ca lupta impotriva crimei organizate si coruptiei sunt continuate "cu toata forta" iar pentru asta va fi nevoie de multi Acari Paun.
E tipic pentru un stat mafiot: il striveste cu toata puterea pe individul de rand cand greseste, dar este "indulgent" cu marea coruptie si cu crima organizata. Romania e placa turnanta pentru traficul de migranti, de stupefiante si de carne vie dar, de vreo doi ani (preluarea guvernarii de catre pdsr e doar o coincidenta), nu mai auzim un cuvant despre marile retele de crima organizata.
Cam asa e la noi: fereasca-te Dumnezeu sa fii prins cu o tigara la tine sau trecand pe rosu, ca esti bun de Curtea Martiala. Daca insa tragi cu mitraliera si tancurile in populatie, daca dai cui trebuie partea din profitul obtinut din sutele de tone de carne expirata aduse in Romania sau din traficul cu droguri, migranti, prostitutie, tigari, metale, evaziune etc, sau ataxe de protectie atunci esti bine-mersi. Daca esti cuminte poti ajunge chiar pe liste la un partid politic. E ca la MLM, ajuns sus, vor cotiza si altii la tine, tot asa cum ai cotizat si tu.
pai..
CRMS [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 15:40
+2/12
In Romania mai ca i-ar baga la inchisoare si pe homosexuali asa ca ce sa te miri de asta...
Mai e mult pana-n Canada.
BRAVO DIICOT
SKBjull [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 15:42
+10/18
Mascații ăștia când se duc acasă și își dau jos masca și se uită în oglindă, oare sunt fericiți că tocmai au prins doi oameni fumând, în timp ce fete, de multe ori minore, sunt traficate? Se bat unul pe altul pe umăr și își zic ”bună treabă ai făcut azi!” ?

PSD ce trebuie să facă ca să se încadreze la crimă organizată?
ba, eu stiam ca romanii sunt dependenti
kkciosuldelahamangia [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 19:13
+1/5
de malai...
Iti
Coco_papagal [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 21:00
-2/6
este sila...diicoi my ass.
cel mai rasuflat caz al DIICOT
trem [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 21:39
-1/9
Banila a spus ca da lovitura, isi plaseaza in sfarsit o mica petarda cu care distrage atentia de valurile de laturi de emana din PSD.

...ati gasit 2 joint-uri - mare sfarleaza! Acesti doi oameni sunt super ok si super profesionisti, iar cazul DIICOT e o incercare patetica de a le stirbi reputatia si linistea. Luati-va cazul si folositi-l in fundul curtii....
Zeicescu + Popa = Pârnaie
Anti_CiumaRosie [utilizator], Vineri, 12 octombrie 2018, 7:53
+3/5
Asta merită.
E o razbunare
amicugri [utilizator], Vineri, 12 octombrie 2018, 10:49
-2/2
Mai mult ca sigur e o razbunare a vreunei cefe grase care s-a simtit deranjat de, daca ar fi sa ghicesc, madam Zeicescu, macar daca respectiva ar fi vreo mare scofala de jurnalist. Se simte noua conducere "democrata" la piticot.