Tudorel Toader, întrebat de ce nu a luat în seamă recomandarea Comisiei de la Veneția: Legea poate fi modificată pe parcurs - Hotnews Mobile
1 € 4,7607 1 USD 4,2327luni 22 apr 2019
raspuns de
Dimijoarei_Obt [utilizator], Miercuri, 10 octombrie 2018, 18:06
+11/17
betiv !
Raspuns de ticalos lacom,
emil bobu [utilizator], Miercuri, 10 octombrie 2018, 19:40
+9/11
nu e membru PSD, dar e membru PCR, adica exact acelasi lucru.
Întrebare
Nyk1 [utilizator], Miercuri, 10 octombrie 2018, 18:13
-12/16
De ce Comisia de la Veneția are sediul la ... Strasbourg?

Da, știu că și Strasbourg-ul este și el un oraș cu multe canale, dar nici chiar așa!
Ca să-ntrebe votacii PCR-_PSD!
Spiky [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 17:43
+1/1
Ce era să-ntrebi și tu? De ce o dă de gard Dorel din Justiție? NU! trebuia să dai din taste, că zvonerii PSD-URSS își pierd kopeicile și antrenamentul dacă nu clămpănesc....
Se modifică după cum vor infractorii.
asavreau [utilizator], Miercuri, 10 octombrie 2018, 18:50
+11/13
Nu-i așa Tulburel?Tu faci legi să protejezi infractorii.
magar dezgustator!
revo [utilizator], Miercuri, 10 octombrie 2018, 19:02
+7/7
De parca n-ar sti ce inseamna intrarea in vigoare pentru o singura ora a legilor alora! Adica scaparea musteriilor de partid, in frunte cu banditul de Dragnea!
Ba mai mult, cere anularea sentintelor definitive, date pe baza unor interceptari valabile la data efectuarii!

Nu ti-o veni randul nemernicule, boratura, scursoare ce esti! Cand ti s-or naste nepoti cu doua capete, sa nu te miri! Sa stii ca sunt blestemele noastre, lichea ce esti!
Buna traditie romaneasca e aparata!
LiviuX [utilizator], Miercuri, 10 octombrie 2018, 19:04
+11/13
De ce sa dam legi bune, concise, concrete, clare si care sa fie valabile zeci de ani, cand putem da legi confuze, alambicate, care sa fie modificate anual sau chiar mai des?
Iti spun eu de ce:
ostrogotul [utilizator], Joi, 11 octombrie 2018, 14:28
+2/2
intai da leagea asa cum e, ca sa scape cine trebuie (Dragnea, Tariceanu, baronii...), dupa aia, o corecteaza pe parcurs...
Nu fiti rai!
Ion_RoaitaDA [utilizator], Miercuri, 10 octombrie 2018, 20:28
+5/5
Individul (Toader Tudorel) pesemne s-a gandit ca insusi Tovarasul Impuscat Suprem a fost gaurit, cu toate ca avea legea pe mana(sau la mana, depinde de cum privim organizarea legilor in RSR).
Deci trebuie sa-i dam crezare, legea poate fi modificata, pe parcurs, in parcurs, cu gloante, cu Revolutii....
Asta ca ne intelegem ce e o lege si ce nu, aproape ca pot sa-i iau din norma de la Drept, sau Stang, nu?