UPDATE Papa Francisc va veni anul viitor în România, la începutul lunii mai - presă / Vizita nu este confirmată oficial, deocamdată (Biroul de presă al Sfântului Scaun) - Hotnews Mobile
1 € 4,6975 1 USD 4,1192duminică 20 ian 2019
Vine si asta sa ne fure, PF Daniel nu-i destul
emil bobu [utilizator], Vineri, 5 octombrie 2018, 15:56
-3/11
Asta ne mai lipsea.
nope
Lucian* [utilizator], Vineri, 5 octombrie 2018, 16:45
+3/7
Biserica Catolica nu stiu sa primeasca bani de la guvern.
Si nici nu au luat bani pentru vreo catedrala.
"Infratirea" BOR cu BRC nu e buna pt. nimeni
emil bobu [utilizator], Vineri, 5 octombrie 2018, 17:47
+1/5
O intalnire intre sarlatani, poate pentru un schimb de experienta.

Desi Francisc a mai zis si lucruri bune, despre incalzirea globala, despre toleranta fata de gay s.a.m.d., dar el ramane seful unei organizatii de sarlatani care manipuleaza in continuare prostimea pentru a o tine sub control.
Doar de la vreo 2-3 continente
xolv [utilizator], Vineri, 5 octombrie 2018, 18:47
+2/2
de vreo 2000 de ani, nu mult.
Si mai mult
imi_pasa_de_romania [utilizator], Vineri, 5 octombrie 2018, 20:21
+1/1
Si daca ar fi primit 11000 euro aiurea i-ar fi returnat sigur.
Ma bucur ca vine in Romania!
Impotriva prostiei din tara [utilizator], Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 0:24
+1/5
Papa Francisc este un om extraordinar!
uraaaaaa
liviu_ [utilizator], Vineri, 5 octombrie 2018, 16:12
+2/8
intrebarea e: in martie o sa mai fim in UE ?! nu o sa fim in faliment?!
E OK
imi_pasa_de_romania [utilizator], Vineri, 5 octombrie 2018, 20:22
0/6
Ce mi-e Francisc, ce mi-e Kiril, pentru romani tot aia e...
Lasa-ma papa la mare
gigiduru_ [utilizator], Vineri, 5 octombrie 2018, 18:09
+3/3
"Sfinţia Voastră, I am very glad for this opportunity"

Va pupa Vio
Capul bisericii marxiste sudamericane
xolv [utilizator], Vineri, 5 octombrie 2018, 18:49
+2/6
vine sa ne propavaduiasca binefacerile comunismului venezuelean si binefacerile importului de sclavi din Mediterana.
Cum se face
Observatory [utilizator], Vineri, 5 octombrie 2018, 20:16
+2/4
Ca numai marxiști va vizitează !
iar o fumigena marca Dragnea
anonim3 [utilizator], Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 0:32
0/2
Au lansat acum, ca sa dea impresia ca sunt frecventabili, si ei si aliatii lor de la BOR si Arhiepiscopia catolica de la Bucuresti. Vise! Papa Francisc I nu va veni prea curand. A fost el in tari guvernate de dictatori, dar nu acolo unde lucrurile merg din rau in mai rau.
Eeeee.... uite cum si Vaticanul
Rahan5 [utilizator], Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 3:56
0/2
se baga in politica. Politica fiind domeniul favorit de actiune a Diavolului. Dovada ?
Cum se face ca acest anunt s-a facut cu doar 2 zile
inainte de Referendumul din Romania ?!
Cu alte cuvinte, Papa Francisc instiga populatia Romaniei sa vina la Vot !. Un Vot Universal organizat de Conducatorul de Facto al Statului, Liviu Dragnea, condamnat penal de 2 ori.
Papa tot prin Vot Universal a fost ales?. Daca nu, Cum de indrazneste sa instige lumea sa vina la Vot Universal la Referendum ?
Am vazut recent o biserica Catolica cu afisaj mare pe panza, in curte, de sustinere a Referendumului. Toate Bisericile Catolice sunt subordonate Papei !
Inca o comfirmare in sec.21, ca nu degeaba Hitler si Himmler proveneau din familii de catolici.
fals
anonim3 [utilizator], Sâmbătă, 6 octombrie 2018, 15:01
0/2
Nu Vaticanul a lansat anuntul. Dimpotriva, cei de la Vatican au spus ca nu s-a decis inca nimic.