Trupele israeliene au ucis trei palestinieni, printre care și un copil - Hotnews Mobile
1 € 4,6650 1 USD 4,0855luni 19 nov 2018
Poporul si guvernul israelian
UpNext [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 20:35
+1/19
sunt iubitori de pace, drepti si neagresivi, deci stirea este falsa. Probabil, spre sigur, este vorba de armata lui Putin, fara mila, care omoara copii, femei, batrani....;((
da
1anonim [utilizator], Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 13:51
-2/8
Cum la fel de normal e faptul ca palestinienii imping copii in fata - ce aia mici nu trebuie sa vada mai bine??
de fapt armata s-a aparat
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 9:27
+6/10
de teroristi, ca intotdeauna!
Protestele saptamanale....
strungarul [utilizator], Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 12:00
0/10
Ok, cine a chemat pe acesti protetatanti la gardul de securitate? Nu sunt pentru violente sau ucideri. Acesti palestinieni asta invata la maoscheele lor in ziua lor sfanta, Vineri. Dupa slujba lor ei se duc sa arunce pietre, smee cu foc, rachete sau grenade. Ce ar trebui sa faca armata israeliana? sa stea si sa primeasca? ok, Israelul stie deja demult ce trebuie sa faca in cazul unor agresiuni. Sigur ca sunt pro israelian dar cred ca sunt obiectiv!
Cum ce-ar trebui sa faca?
vudejea [utilizator], Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 18:04
+1/7
Sa le dea si lor din pamant inapoi si sa-i lase sa traiasca cum vor, ca stat independent, nu sa interzica si cimentul ca sa nu-si faca oamenii cumva vreo casa...Ai idee ca palestinienii traiesc efectic precum in lagare de concentrare, fara educatie, servicii medicale or pasapoarte ca sa-si ia lumea in cap? Gaza si cisiordania nu sunt recunoscute ca state ca sa poata emite pasapoarte...Nu mai palavragiti daca nu aveti idee...Intrebi cine a chemat protestatarii?? E exact ca-n bancul acela cand statul taie organul omului si apoi ti-l pune in mana...Tine-l, I-al ca-i tot al tau
Fugi cu cercul!
Spiky [utilizator], Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 19:02
-1/7
Fondurile ONU destinate palestinienilor sunt imense. Și ele sunt folosite pentru a produce rachete și bombe. Dacă investeau și își făceau spitale și școli, acum le aveau.
Când israelienii s-au retras din Gaza,erau instalații solare, diverse utilități.... Ce au făcut palestinienii? Le-au vandalizat! Și acum plâng.... Le-au plăcut de Hamas, acum să trăiască cu teroriștii și să le împărtășească soarta. Și românii au pățit la fel cu nemții....
cimentul?
strungarul [utilizator], Duminică, 16 septembrie 2018, 6:06
0/4
Ei nu au nici cel mai mic interes sa construiasca, fac tunele pe sub pamant si rachete sa le arunce peste gard.
Au pasapoarte si pot calatori stiu sigur cunosc cazuri. Am fost acolo, le place mizeria si vin la proteste ca sant platiti pentru aceasta.
Aveti inauntru vostru ceva etern si invincibil
vudejea [utilizator], Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 22:46
+1/3
Prostia este infinit mai fascinantă decât inteligența, inteligența are limitele ei, prostia nu. Umberto Eco
Fondurile ONU sunt pt rackete si bombe? Iti bubuie capu, mai nene...Onu are propriile structuri acolo si proprii angajati...Rackete si bombe din banii Onu?? Sunteti invincibil cu asemenea sustineri - cand logica si cunosterea nu mai au nicio valoare...Efectiv, sustzii tu Spicky ca asa le trebuie, e vina lor a palestinienilor ca nu stau cuminti dupa garduri, asa cum se cuvine...Mai spui ca trebuia sa-si faca spitale si scoli - din carton probabil, caci cimentul e ceva interzis in Gaza si Cisiordania...Ce au patit romanii cu nemtii, asemanator? Asedmantor celor sustinute de tine anterior , ma astept la ceva de genul- atunci cand Romania a cucerit Germania si-a dus populatia de etnie germana cu domiciliul fortat in landul cutare, nemtii nu vroiau sa stea cuminti dupa garduri si trebuia sa le mai arate romanii cu cate-un glontz cine-i seful...Ei, da, chiar seamana cu ce-au patzit romanii
Fugi cu cercul... din nou!
Spiky [utilizator], Miercuri, 19 septembrie 2018, 9:57
+1/1
ONU nu are nici un angajat acolo, iar țevile de canalizare devin rachete că, de, Hămesiții sunt ingenioși, iar cimentul - a spus altcineva mai sus ce devine.
În Gaza este stăpână o organizație teroristă - HAMAS. Ce vrei să construiască teroriștii în afară de un regim de teroare?