Șerban Nicolae: Guvernul trebuie să emită OUG pentru referendum în două zile - Hotnews Mobile
1 € 4,6662 1 USD 0,7611miercuri 21 nov 2018
asa
subcultura [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 13:41
+18/20
sa coste si mai mult referendumul asta inutil si tembel.
Sa-i spuna cineva acestui pig...
Io1234 [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 15:17
+7/7
...ca in Romania umbla pesta porcina... sa emigreze in russia la stapanii sai.
Si in plus..
sim18 [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 13:42
+19/21
Parca nu erau bani, va plangeati ca va consuma banii Johanis... De unde luati bani pentru acest referendum???? Nu are tara alte prioritati? Nenorocitilor....
....
Sarmis [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 13:44
+17/17
...bun. Si daca referendumul are succes, Serbanica ar putea fi obligat sa divorteze de papusa gonflabila si sa-si caute femeie.
papusa
ras-putin [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 14:56
+9/9
vrei sa zici s.....a. dar trebe sa se grabeasca, cu pesta asta.
Un nerusinat solzos
Frank777 [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 13:59
+16/16
Oamenii astia nu au rusine.Au decazut din orice norme de morala.
.
Ingwar [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 14:02
+13/13
acest OUG nu va fi indeajuns, mai dati inca unul care sa stipuleze ca cine vine la referendum primeste cadouri: transport gratuit + un plic cu ceva bani + o bicicleta + o calatorie in Grecia. si dupa aceasta organizati referendumul ca sa fiti mai suguri. fara aceste 2 OUGuri nu aveti sansa sa cistigati
.
theo667 [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 14:06
+15/15
Nu seva folosi softul de detectare a votului multiplu, vot pe doua zile...o sa fie 99% ca pe vremea lui ceasca
site-urile serioase ar trebui sa stea deoparte
Francisc 1 [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 14:54
+9/9
nu mai publicați știri despre mizeria asta , decât eventual despre eventuale furturi ( asta e natura lor nu cred ca nu vor încerca sa fura chiar și aici !)
cum scria cineva pe un blog
AdrianAdr [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 14:54
+10/10
citez: "Nu stiu de ce-s asa opariti justitiarii astia. In Romania multi copii oricum sunt crescuti de cupluri formate din persoane de acelasi sex: mama si bunica!"
Ce repede uitam...
the_comeback_kid [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 15:00
+8/8
Daca tot se revizuieste constitutia, eu cred ca prioritar ar fi referendumul acela mai vechi.... cu limitarea numarului de parlamentari la 300 ??
Sau aia va faceti ca uitati, pentru ca nu va convine ??
Care este . . . .
Vali Cel Batran [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 17:03
+8/8
.... . . . rostul acestui referendum, cand in codul civil se explica in mod clar si fara echivoc in Art. 258 alineatul 4 ca prin soti se elege unirea intre barbat si femeie prin actul casatoriei.
CAPITOLUL VI


SECŢIUNEA a 3-a
Dispoziţii speciale

Art. 258

Familia

(1) Familia se întemeiază pe căsătoria liber consimţită între soţi, pe egalitatea acestora, precum şi pe dreptul şi îndatorirea părinţilor de a asigura creşterea şi educarea copiilor lor.

(2) Familia are dreptul la ocrotire din partea societăţii şi a statului.

(3) Statul este obligat să sprijine, prin măsuri economice şi sociale, încheierea căsătoriei, precum şi dezvoltarea şi consolidarea familiei.

(4) În sensul prezentului cod, prin soţi se înţelege bărbatul şi femeia uniţi prin căsătorie.


Detalii: https://legeaz.net/noul-cod-civil/art-258-familia-dispozitii-speciale-incetarea-persoanei-juridice
in cazul asta..
exilatul [utilizator], Sâmbătă, 15 septembrie 2018, 0:00
+1/1
tariceanu si dragnea ar trebui sa dea statul in judecata ( mai ales tariceanu care a divortat de 4 ori ) pt ca nu i a "sprijinit la ..dezvoltarea si consolidarea familiei"...
Faceti-l pana in 20 - 20
Plagarus [utilizator], Vineri, 14 septembrie 2018, 20:25
+2/2
RO da in branci si psdeii se dau in barci ?