Gabriela Firea, despre autobuzele Otokar cumpărate de Capitală: "Vor avea culoarea turcoaz, la fel ca tricoul meu. O culoare optimistă" - Hotnews Mobile
1 € 4,6559 1 USD 3,9517sâmbătă 22 sep 2018
Propuneri
Cornel_Mondialu [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 13:00
+62/66
Sunt niste case in ferentari culoarea aia, o sa se asorteze de minune.
As propune si o cruce mare pe parbriz, ceva frumos auriu.
Si, ca sa impace toate partile, in spiritul de cocalar al duamnei, as pune si o sigla mare mercedes fata-spate. Sa nu mai zica lumea ca-i Otokar.
PAI,
Mecelalalt [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 13:21
+28/28
eu zic ca vine de la turc...i(precis ca asa ne-au fost impuse!), iar crucea nu se accepta pen'ca autobuzele au origini musulmane; bine ca n-au fost direct verzi si cu semiluna!
La cati se uitau la soliman
ruskimushki [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 13:52
+12/14
e de mirare ca n-au venit direct verzi si cu pasaje din c'ouran.
Pana si tricoul e spaga
PutinMustDie [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 1:25
+2/2
De la firma cu vopseaua.
Or avea autobuzele aceeasi culoare cu tricoul ei, dar si creierul ei are aceeasi culoare cu cel al autobuzelor.
Turcoaz-ul e o culoare turceasca
Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:00
+14/18
iar noi la Bucuresti suntem toti turci.

Cu siguranta ne comportam ca turcii, fumam tot timpul, suntem maniosi, egoisti, fanatici religiosi si incapabili de dialog.
romanii fanatici religiosi??
bancher [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:56
+4/4
ma amuzi copios....cel mai fanatic credincios roman e pistol cu apa fata de un turc normal din punct de vedere al credintei...
In Turcia fanatismul e in floare!
la ce
nahir [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:11
+19/19
gusturi kitsch are firea, ma mir ca sunt autobuzele sunt colorate doar turcoaz si nu sunt culoarea vantului turebat cu oicatele rox bonbon.
Mare minune de nu a "beneficiat" de vreun comision pentru culoarea asta.
Mda
subcultura [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 17:26
+11/11
Ce am retinut eu din acest videoclip de 10 min:

Bucurestiul are ca primar general o crainica tv cam pitipoanca
pitipoanca
nahir [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 19:01
+4/4
teleprompterista de la hantene, s-a ajuns primar in primul rand prin lipsa prezentei la vot a celor carora putin le-a pasat de sacrificiul pentru libertatea opiniei facut de cei care au murit in timpul Revolutiei din '89. Nesimtirea acestora si prezenta la vot a gura-casca de la hantene, au facut-o primar general. Asa ca, democratic vorbind, avem ce a votat majoritatea.
Pacat ca votul nu a ramsa obligatoriu, ca pe vremea lui ceausescu, macar 20 ani de la Revolutie incoace. Poate alta ar fi fost Romania.
O semiluna, nu cruce!
alibaba: 10 AUGUST 2018 PSD [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:38
+9/9
Spune ca prezinta realizarile si proiectele. La realizari vorbeste doar de autobuzele TURK-OAZ si la proiecte reia promisiunile din campania electorala.

Opozitia este de vina, bat-o vina pe ea de opozitie opozanta!
Super Firea!
Martinezu [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 13:01
+27/29
O idee stralucita, care se adauga celorlalte ce infrumuseteaza orasul asta pe zi ce trece.
Nici nu a trecut mult de cand esti primarul bucurestenilor ce cu speranta te-au ales, si iata ca deja il putem numi un oras smart european.
Daca reuseseti sa dai un trafalet de lavabila si pe tramvaiele alea vechi vorbim chiar de o revolutie.
Dar asta, in urmatorii ani!
din pacate autobuzele Otokar sunt
bancher [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 13:25
+13/13
de toata jena. Am mers cu astfel de exemplare Otokar ale unor firme private care asigura transportul persoanelor la diferite reuniuni si intalniri.
Sunt jalnice oameni buni, total neconfortabile si instabile pe sosea. Scaune proaste, materiale ieftine, prost antifonate, zgomotoase, si foarte instbabile in curbe; soferul incetinea anormal de mult in scopul de a nu rasturna autocarul cand lua curbele.
pai...
pardalian [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:56
+8/8
in Bucuresti oricum se merge cu 5km/h. Macar de grija asta am scapat. Sictir Firico... ca tot iti place pe turceste...
da, dar zgomotul motoarelor
bancher [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 9:40
0/0
ramane mare, chiar si la 5km/h
loool
Dr.Mythnick [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 13:39
+9/9
loool
loool
Cocalarul_Electronic [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 17:37
0/0
loool
NU VA GRABITI CU APRECIERILE
mos ion roata [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:01
+10/10
deocamdata suntem tot in faza de-o sa facem o sa dregem- Nu va face nimic nici de data asta nici daca comisionul este foarte mare. Bucuresteni-mandriti-va cu alegerea facuta!
pai cum?
nahir [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:13
+10/10
ea e de doar 2 ani primar general. Probabil ca daca face 20 ani de vechime, asfalteaza intrarea la Primaria Generala. Si atat, binenteles.
peste 4 ani
liviu_ [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:16
+11/11
o sa aiba tricuo cu "primar general de doar 4 ani" si daca o sa ramana primar 20 de ani.... bucurestiul o sa fie la fel de jalnic... dar o sa aiba un tricul cu "de doar 20 de ani"

tuta asta nu pricepe ca nimeni nu se asteapta sa reconstruiesti bucurestiul in 2 ani... dar ea nu a facut NIMIC !!! (scuze nimic bun.... ca a infiintat 20 de firme capusa care sa suga banii destinati pt proiecte)
Vai, ce coincidenta...
Zmache a lu' Rastagan [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 13:28
+14/16
Eu port chiloti turcoaz.
vezi
nahir [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:16
+4/4
ca i-ai atras atentia lui pandelica si o data se-nfurie volintirul din el, pana ii capata nuanta de turcoaz toata pielea. :))
Aer conditionat in RATB?
xolv [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 13:47
+7/7
Poate in mileniul viitor, cu ce mai pleaca capusele RATB acasa, daca nu cu motorina aferenta climatizarii.
Da da da...
Talibanu' cu turban Armani [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 13:48
+8/8
Si comisionu, comisionu cat e? tot 20% ca imbecilul dinaintea ta?
roz
the_andy [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 13:49
+6/6
Bine ca nu sunt ROZ, ca unele blocuri din sector 5
poate
andrei1232000 [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:06
+4/4
ii vine ideea sa-si puna si poza pe ele. Sau un mesaj de genul 'aici sunt banii Dvs."
turcuaz?! nu e articol preluat de la TNR?!
liviu_ [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:13
+8/8
eu zic roz bombon cu picatele.... (eventual picatele tot roz :P)

"primar de doar 2 ani" - altii in 2 ani fac vreo 4-5 pasaje... zis si eu... ne acoperim incompetenta si hotia dupa lozinci cretine pentru oameni cretini!

PS: pe siteu FB a donsoarei firutza... a reaparut "Traiasca si infloreasca" ... si 2 comentarii negative (cu limbaj mai mult decat decent -> unu era un film cu baltile din bucuresti), au disparut inainte sa apuc sa le dau like... Au devenit f. promti adminii la a bana orice e impotriva tovarasei
TURC - OAZ :)) adica verde islamic...
stirilibere [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:20
+6/6
Hai nitel mai la rusi cu "noua" doctrina politica din tara, hai nitel mai spre islam cu businessul si suntem in filmul spagarilor si tradatarilor de neam si tara.

https://www.youtube.com/watch?v=6AwHiPl9Lmg

Florin Salam - "Are de unde, are valoare"
Primarita lu' Pește
tddrg [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:45
+14/14
Tuta asta mai bine-si punea un tricou cu "Primar General inca maxim 2 ani... Vai!!!".
Prosti om fi daca mai castiga Țoapa de Voluntari alegerile. Eu unul voi iesi si voi vota impotriva ei cu toti din jurul meu, ca dealtfel si acum 2 ani.
Aduceti-va aminte, prieteni, ca Panarama asta a ajuns primar pe seama indiferentei noastre... La vot cu totii!!!
mai bine isi dadea jos tricoul
bancher [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:58
+4/4
si toata lumea era multumita!! Aveau la ce se uita.
vorbeste lumea ...
XLXL [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:11
+4/4
cum altfel puteau sa fie decat turcoaz, daca sunt turcesti 100% ... si gazele arse miros a gogosi ...
Rupti de realitate
phi [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:22
+6/6
Inca ma intreb cum ajung oamenii astia rupti de realitate sa fie primarii unor astfel de orase. Maimuta asta la Bucuresti, babuinul de Robu la Timisoara, chiar nu exista oameni capabili?
nu e deloc rupta de realitate,
bancher [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 15:59
+7/7
e f ancorata in realitate. Va iesi milonara in euro cand i se va termina mandatul, iar noi ramanem cu Otokarul pe cap.
ba exista
pehash [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 16:19
+6/6
o gramada de oameni capabili (cam 30% din electorat) au fost la vot si au pus stampila unde i-a dus capul. restul, 70%, incapabili, au decis ca votul e prea complicat pentru ei.
BRAVO, GABITZA!
iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 18:09
+2/4
Sa ne traiaesti!

N-aveti ce face,
Firtuza place!

A facut tot ce a promis pina acum, ba chiar mai mult: transportul public gratuit, preluarea ELCEN si ieftinirea gigacaloriei, reducerea considerabila a poluarii, rezolvarea fluentei traficului auto in Capitala, ajutoare substantiale pentru mamele cu multi copii, pe care le intelege foarte bine, eliminarea BAC-ului sau macar obligativiattea ca toti elevii sa ia numai 9 si 10, iepurasi luminosi de Paste ...

Inca o data, multe felicitari concitadinilor mei pentu excelenta algerea facuta in 2016!!!
Sirena din noroaie
mariaeva [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 19:59
+3/3
Chiar ma intrebam unde e Firea, ca in ultimele zile cu ploi si inundatii - a disparut de pe ecranele tv. Am crezut ca s-a ascuns in canalizarea defecta sau in noroaiele din pasajele aglomerate. Tati Firea a fost insa ocupata cu realizarea filmuletului despre autobuzele care inca nu circula si despre alte promisiuni pentru votantii fraieri. M-a impresionat inca o data atentia cu care isi alege costumatia: - pantaloni foarte stramti si tricou de pitipoanca- ca sa nu uitam cumva cum si-a inceput "cariera"
Imprimeu
cristian969 [utilizator], Joi, 12 iulie 2018, 8:54
+2/2
S-ar fi potrivit mult mai bine mesajul pe tricou:
Primar General doar de 2 bani.
Asta face parte din categoria
John M. [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 18:25
0/0
nevestelor care cumpara in tablou de Van Gogh numai daca se potriveste cu culoarea perdelelor...