Dăncilă, la întâlnirea cu Juncker și Timmermans: Numai șapte state au abuz în serviciu - Hotnews Mobile
1 € 4,6586 1 USD 4,1063marţi 13 nov 2018
Doar o tara
D.M.A.Gogu [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 6:45
+33/33
Si doar una are penali sau gafeuri notorii intre primii oameni in stat.
infractiune ca atare exista
Francisc 1 [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 7:29
+33/33
daca va documentati in franta exista o fana a lui putin care avea doi angajati la parlamentul european pe care ii folosea in scop personal ca argati , una Le pen ! Un caz la indigo cu a lui dragnea . Si ea e inculpata dar nu pentru abuz in serviciu ci FRAUDA ! Cam asta despre retorica voastra gaunoasa!
A vorbit VV
Ochii_pe_voi [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 7:55
+21/21
Are noțiuni de Drept penal, oare?
?
utug [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 9:29
+5/5
La intalniri cu Juncker si Timmermans, dna Vasilica nu ar trebui sa il ia cu ea si pe Codrin ?
corectie
nebunul [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 16:56
0/0
drept penal "international" a studiat cu ocazia doctoratului pe abuz in serviciu legislatia mondiala pe acest subiect
Nu stiu ce inseamna abuzul in serviciu?
Ursuletul de Plus [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 8:34
+4/4
Poate pentru ca nu-l au? Sau poate pentru ca il incadreaza la altele, mult mai grave?
doar 7 au abuz in serviciu
mos ion roata [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 8:35
+8/8
fiindca in celelalte nici macar nu se pune aceasta problema. Oamenii ajunsi in pozitie cheie uita de interesele lor sau ale apropiatilor lor si se dedica interesului general. Acestia sunt oameni de calitate nu parveniti ca la noi.
ia d aici veorico
coloneze [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 8:39
+6/6
http://www.unjr.ro/2017/11/09/studiu-comparat-privind-reglementarea-abuzului-in-serviciu-de-putere-autoritate-in-tari-europene/

http://www.romaniacurata.ro/unici-in-europa-nicaieri-in-ue-nu-e-prag-la-abuzul-in-serviciu/
Degeaba
Ochii_pe_voi [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 11:30
+2/2
Degeaba ii dai linkuri, VV stă prost cu cititul. E ANALFABETA functional.
mincinoasa
Ilidia [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 10:02
+6/6
E mincinoasa, nu cred ca nu stie ca fapta exista si e sanctionata chiar daca nu e numita "abuz in serviciu"...Vezi exemplul Frantei. Chiar isi inchipuie ca partenerii nostri sunt atat de prosti ca sa nu vada ca "scopul" modificarilor legislative este salvarea politicienilor corupti !?
Praf in ochi
JustinCase [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 12:30
+1/1
Bineinteles ca cei din UE au ochi sa vada si creier sa discearna, insa discursul Docilei este strict dedicat prostilor care stau cu ochii-n latrine si care pun botul la toate minciunile lor.
in nici o tara
ics_11 [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 10:24
+7/7
psd sustine a modificat legile justtiei pentru a apara drepturile si libertatile fundamentale.
prin urmare psd considera abuzul in serviciu facut in interesul partidului ca fiind un drept si o libertate fundamentala. doar in ro exista asa ceva !
exista o tara in ue in care nu se pedepseste angajarea fictiva intr-o institutie de stat ?!
pe de alta parte, in nici macar o tara din ue nu se schimba codul fiscal de zeci de ori intr-un an.
nici o tara din ue nu are atat de putini km de autostrada cum avem noi.
in doar 2 tari din ue salariile sunt mai mici decat in ro.
notiunea de abuz in serviciu exista si in alte 7 state. nu ar fi bine sa incepeti sa rezolvati problemele care nu mai exista decat in ro ?!
orbeste lumea ...
XLXL [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 10:52
+7/7
nu credeam c-o sa apuc ziua cand doamna dancila ii invata pe altii despre ce si cum ...
economie..
sim18 [utilizator], Vineri, 13 iulie 2018, 9:03
0/0
De ce s-a dus ea acolo? Sa discute despre abuz... altceva mai constructiv, economie, relatii internationale ceva... Nesimtita... s-a dus sa il aduca in lumina tot pe jegosul acela..
Docila draga
paonipao [utilizator], Miercuri, 11 iulie 2018, 14:42
+3/3
Tarile alea pe care le stii tu ca nu au incriminat abuzul in serviciu nu au in varful statului condamnati penali!
Nu au zeci de demnitari condamnati pentru coruptie, hotie, abuz in serviciu!
Atunci cand va urma o generatie care nu va stii ce este ala abuz in serviciu...doar atunci probabil genul asta de fapte nu ar mai trebui incriminate in Romania!
Probabil peste 10-20 de ani de munca asidua si cu rezultate a DNA si DIICOT!