Washington Post scrie despre declinul democrațiilor în Europa Centrală: Liviu Dragnea a acționat așa cum o fac adesea "ticăloșii" - Hotnews Mobile
1 € 4,7581 1 USD 4,2739joi 25 apr 2019
Un cuvânt perfect
Ochii_pe_voi [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 12:27
+30/36
... pentru un hoț care fură din fondurile destinate copiilor si le „direcționează” spre grupul infracțional P$D. Se mai poate spune: canalie sau ticălos.
Merita mai mult daca...
radu_cel_frumos [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 13:29
+10/16
... nu cumva o noua Ialta a impartit deja Europa.
O fi cum zici doar ca ticalosii conducatori
ty [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 16:13
+6/8
pozitioneaza statele in partea in care interesele lor personale o cer.
Yalta e mai mult un mit
AliKimiku [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 18:33
0/6
Englezii si americanii niciodata nu le-au dat acordul rusnacilor sa ne sovietizeze. Pur si simplu le-au dat o zona in care sa controleze tranzitia post-razboi.
Cand s-au prins ce intelegeau rusii prin control a fost prea tarziu si a inceput razboiul rece.
Usor, usor, Romania se intoarce la dictatura.
quietguy58 [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 13:46
+9/19
Usor, usor, Romania se intoarce la dictatura.
Nu ma mira
Ricafanica [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 14:00
+11/19
Nu voi fi deloc surprins, dacă Dragnea v-a îngenunchia democrația și ne vom trezi cu el in fruntea statului, ca președinte. Nu mai au limita, profita de anestezia aplicată electoratului nostalgic comunisto-securist
siiigur ca da...
demaGOGU [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 14:16
-35/43
...orice lider est-european care incearca sa se emancipeze de sub tutela puterilor suzerane de sorginte colonial-extractive este catalogat imediat ca nedemocrat, iliberal, autoritar si, nomina odiosa, populist!

un semn ca populatiile europei de est au inceput sa isi ia tarile inapoi.
Mars, jigodie!
Ochii_pe_voi [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 14:52
+21/25
Care lider est-european fura banii copiilor ca sa imbuibe partidul? Numai Dracnea si pupincuristi ca tine care nu meritati nici macar sa fiti scuipati de cat de TICALOSI sunteti,
Alt ticalos!
Harold [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 15:50
+16/20
E plina tara de voi, de psd-isti...
Ce se mai zvârcolesc securiștii
CalinMircea [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 17:13
-7/11
Normal că e plină, spre nenorocul vostru. Mai bine de o mie de ori ticălos, penali, etc., decât securist!
Ei, Iata Juramantul de credinta al PSD
Inapasevedeinvers [utilizator], Luni, 9 iulie 2018, 8:18
0/2
Oricum, securistii sunt tot ei, desi tot ei tipa mai tare.
Sinecuristi
ruskimushki [utilizator], Luni, 9 iulie 2018, 12:20
+2/2
mai degraba.
Tot unul si unul.
ma postacule...
liviu_ [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 16:56
+5/9
dovedeste ca poti gandi si sigur si te rog sa-mi explici ce a facut bine pt romania dracnea
bravo mah,
nahir [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 17:02
+4/8
la tine hotia inseamna emancipare???
Cat despre restul "calitatilor" enumerate de tine, e mai mare minunea ca le stii, desi te dai pierdut in spatiu si nu i-ai recunoaste astuia nici macar lasitatea de care da dovada mereu.
Daca nu erau consilierii aia evrei, era pe felie de mult. Oare de unde o avea banii sa-i plateasca la greu pe oamenii lui Netahiahu?
wow, propaganda Rusiei loveste din nou
AliKimiku [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 18:56
+3/7
Demagogule, singurul lucru adevarat din ineptiile tale este pseudonimul ales.
Deci,
Dragnea? lider est-european? La ce? la votanti din cimitire? acolo e tatic dovedit.
Pct 2- Cretinule, chestiile alea care locuiesc in Europa de est nu sunt populatii, sunt popoare kaghebistule. Se numesc poporul roman, maghiar, bulgar, polonez si stiu ce pe rusii ii deranjeaza teribil existenta lor dar uite ca existam.
Pasol na turbinca, postac Sputnik.
Dictatorul Liv Jong Unu este inrtadevar un
Rescator [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 14:44
+9/13
ticalos,dar nu numai,el mai este profund corupt,
hoțoman,bolșevic de rit stalinist,tradator de țara,
megaloman,repetent,etc.Cine il apara nu este sanatos la cap.
baliverne dar va e frica
Kosmos [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 14:54
-5/17
Sa spuneti adevarul ca totul are legatura cu Brexitul ,mutarea ambasedelor, miliardarii cautati de Justitie si este coordonat de la Tel Aviv .
Yalta- dezastru...
...!?! [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 15:04
+8/12
Malta-fiasco.
invingatorii au fost invinsi la masa verde de oligarhii invinselor regimuri comuniste.
Tactica fara strategia de dupa victorie este calea batatorita spre o viitoare infrangere absoluta.
comment
apis [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 15:06
+15/21
@demaGOGU: un semn ca populatiile europei de est au inceput sa isi ia tarile inapoi.

ÎNAPOI LA RUȘI

RUȘI(NE)!
adevarata problema
gica69 [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 17:51
+4/6
nu e dragnea & etc . ci dizolvarea societatii civile . ca vectorul opozitiei e mai rau decat in caragiale: creati, va rog, ca un exercitiu, un guvern paralel al opozitiei. ... va fi foarte greu . in lipsa implicarii societatii civile (adevarat: nu prea avem traditie dar pacat de unguri si polonezi care in timpul urss au luptat la propriu...) de unde sparam sa vina o alternativa normala?! comentand pe net?
reactia antenei 3?
barba-neagra [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 18:19
+4/6
Astept cu nerabdare traducerea articolului de catre corifeii Antenei 3, la ora de maxima audienta, atunci cand gadea va proclama cu emfaza "iata, pana si vashington post scrie despre kovesi ca e o ticaloasa..."
cuvintele-cheie
revo [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 19:32
+4/4
"merită mai mult decât INDIFERENTA arătată de Washington sau IMPOTENTA Bruxelles-ului". Deci, nimic bun la orizont.
Nu numai noi...
Costello [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 20:31
+2/4
.... il facem ticalos pe acest individ. Chiar atat de limitat este incat nu-si da seama ce-l asteapta? Nu exista decat o explicatie: e disperat!
US Deep State
Gigi Kent [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 21:16
-6/8
Daca ar fi sa imi bat capul cu ceea ce scrie ziarul Deep State-ului american, WP, le-as adresa urmatoarea intrebare: "are there any secret agreements between FBI/ CIA and High Joustice Court or any Joustice Courts in the US, because that is the Romanian standard?" si daca onor WP nu are nici un raspuns atunci bine ... Sa scrie in continuare despre "Dragnea cel Rau" ca oricum nu sunt credibili.
Romania nu a fost niciodata o democratie
Dalinar [utilizator], Duminică, 8 iulie 2018, 23:26
+4/6
adevarata dupa 89. Step by step a devenit o Oligarhie adevarata. Comparati cu Rusia, populatia a fost tampita treptat prin distrugerea Invatamantului si emisiuni tv pe masura, gen Pact cu Diavolitza unde is invitate tarfe de lux sa isi arate bikini in fata natiunii. Orice judet are banul sau local si slugile sale. Cei care gandeau altfel si erau, muncitori, au plecat. Cei care au ramas is mazetele, demagogii si gigi kentia, niste mancurti fomalai care slujesc Mafia Rosie neconditionat.
Correction: Baronul sau local
Dalinar [utilizator], Luni, 9 iulie 2018, 0:01
+4/6
Si peste toti domina umbra sa malefica, Hamstarul, un analfabeti repetent.
Jurnalism occidental
Setalcott [utilizator], Luni, 9 iulie 2018, 2:03
-5/7
Mi se face scarba cand vad aceste comparatii execrabile: infractorul Liviu Dragnea alaturi de conservatorii anti-comunisti de la PiS sau Fidesz, un produs al sistemului comparat cu luptatorul anti-sistem Trump.
mare ofensa adusa unui conducator ...
sareta [utilizator], Luni, 9 iulie 2018, 16:24
+2/2
Domnule Dracnea ar trebui declarat razboi acestui stat pentru ofensa adusa .Avem sanse mari sa fim invinsi ,pe ici pe colo, dar apoi distractie mareeeeee..