Statele Unite vor acum să impună drepturi antidumping pentru măslinele din Spania, UE denunță o decizie inacceptabilă - Hotnews Mobile
1 € 4,6639 1 USD 4,1340sâmbătă 17 nov 2018
mda...
liviu_ [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 16:34
+1/9
sa se satuyre americanii de trump...
na . acu o sa le creasca preturile... ca lipsa concurentei la asta duce!

o sa urmeze un razboi economic intre sua si UE (poate si alte parti)...
NIMENI nu o sa castige din asta...
Nebunul trunf
mitg [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 16:43
+3/13
Masline de 67 de milioane.
E clar ca e un agent al moscovei care doreste ca SUA si UE sa aiba o ruptura.
He he...
Nyk1 [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 16:57
-6/18
Cine locuiește în US și vrea măsline, să și le cumpere de la fermierii din California de-acum înainte!

Trump e poate primul Președinte US care chiar luptă pentru locuri de muncă în US și pentru bunăstarea fermierilor și muncitorilor americani!
nu numai
nash pandelica [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 19:53
+2/4
vin mai ieftine si din mexic, chile, argentina.
chile este gradiana sua cu legume proaspete, la timp de iarna.
cu inelul pacificului si america de sud, americanii n'au nevoie sa treaca atlanticul.
HA
razeshu [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 16:59
+6/14
vor sa faca loc pe piata proprie maslinelor modificate genetic probabil. 1 la kg :) S au prins in sfarsit de unde li se trage tot deficitul. De la maslinele de 68 milioane exportate de Spania. Trumpy se comporta ca un caine turbat ccare musca n toate partile. Mai putin pe cei turbati ca el - Phutin, Kim si Xi. S-ar putea ca la un moment dat sa aiba nevoie de niste aliati. si sa constate ca e cam singur. Foarte singur.
tu citesti stirile in diagonala nu?
AliKimiku [utilizator], Vineri, 15 iunie 2018, 17:12
0/0
Ti-a scapat aia cu
https://economie.hotnews.ro/stiri-finante-22511188-sua-impun-tarife-vamale-25-pentru-importuri-din-china-valoare-50-miliarde-dolari.htm
Deci sa ne lamurim, 67 milioane vs 50 miliarde.
dump trump
ras-putin [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 18:02
-3/5
dumb dump damp trump
67 de milioane?
NasoalaTreaba [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 18:04
+3/5
O lovitura serioasa pentru Spania si pentru UE in general..
nu'i nimic
nash pandelica [utilizator], Miercuri, 13 iunie 2018, 19:57
+2/4
ue o sa le trimita in zonele defavorizate, unde se moare de foame.
ca m&m sunt foarte generosi.
mai nasol pt. capsunarii nostri. se mai reduc locurile de munca in spania...
The hell with Spain!
BEDE [utilizator], Joi, 14 iunie 2018, 15:28
-1/1
The hell with Spain, remember the Maine! Asa era deviza soldatilor americani in 1898. Si atunci Spania nu avea nici o vina ca USS Maine a explodat cand era ancorata in rada portului Havana, probabil de la praful de carbune din buncare... Atunci au castigat americanii. Acum, sa vedem... Mai ales Trump este mare prost in comparative cu Teddy Roosevelt. Ba chiar mi se pare mai rau decat GW Bush si chiar si decat Carter (care este considerat a fi unul dintre cei mai prosti presedinti americani, desi nu as zice ca el este de vina pentru contextul istoric in care a ajuns sa fie presedinte, situatie in care ma cam indoiesc ca s-ar fi putut ca altul sa se descurce mai bine).