UPDATE Hamas afirmă că 50 dintre palestinienii uciși în această săptămână făceau parte din mișcarea islamistă - Hotnews Mobile
1 € 4,6586 1 USD 0,7564marţi 13 nov 2018
!
tudorr [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 19:12
+17/21
Banul jos, show garantat! Cautati pe net un pic sa vedeti ce aveti au capii Hamas si o sa intelegeti de ce ii tin in mizerie si ura pe palestinieni!
Sa credem ce spune Hamas?
hotnewsfil [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 19:14
-3/19
Bine, bine dar de ce nu a confirmat si ISIS acest eveniment.
Foarte bine
Kepler [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 19:24
+16/20
ca HotNews distribuie aceasta stire.
pacat ca e neverificata!
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 19:31
-16/22
dar asta e si ideea, sa deculpabilizeze pe ucigasi!
Ce ironie a sortii...
IoPaNet [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:05
+4/10
Un pro-rus care isi ia nickname cu rezonante evreiesti "la deruta", se arata indignat tocmai de actiunile evreilor...
Nu merge, moshu, lasa-i pe mazeta, mitocanu si altii sa comenteze acest subiect, tie nu ti se potriveste. :-))
A F P
Mistrelutz [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:10
+3/5
stii ce e ?
E verificata de AFP
brabus [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:13
+4/8
https://www.yahoo.com/news/hamas-official-says-50-members-killed-week-gaza-163722943.html
Nu tre sa crezi tot ce auzi la stiri
Dalinar [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 21:06
+8/12
Stirile, in proportie covarsitor majoritara, iti transmit ce vor EI sa gandesti. Daca incerci sa gandesti cu caputzu tau insa, intreaba-te, ce fel de om tre sa fie, sa iti impingi copiii in fata mitralierelor pt o mutare de ambasada!!!???
bine ca recunosc!
Roman_Cetatean [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 19:51
+7/11
Asta ca sa vada si sutele de comentatori de acum 2 zile care "tzipau" ca Israelul ucide civili "nevinovati", cu piepturile goale, pasnici, care evident erau la treaba lor (la sapat, cules ceva....etc, cum care treaba?) dincolo de granita si nemernicii de evrei au tras in ei cu mitralierele!!!

Membri Hamas=TERORISTI.

Ziceti mersi ca i-a lichidat Israelul acolo, ca daca ajungeau prin Europa...

Restul de victime sunt precum acel bebelus, adus tot de parinti dementi in zona, ca sa moara sa urle dupa aceea ca uite ce criminal e Israelul, pt show -ca mass-media marxista occidentala sa preia si sa demonizeze Israelul.

nu v-ati prins inca de scenariul celor din Hamas? Si nu ati aflat ca de fapt Iranul e in cel care ii impinge?
Deci până la urmă...
Nyk1 [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 19:57
+7/9
Israelienii nu au tras chiar la întâmplare, ci au împușcat pe cine trebuia.
ete, ca sa vezi
g01an [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:46
+9/13
Din punctul meu de vedere asta schimba situatia drastic.

Hamas este o organizatie terorista interzisa pe teritoriul Israelului si a incercat sa se infiltreze folosindu-se de un protest care altfel ar fi putut fi legitim. Daca marea majoritatea a victimelor erau de fapt oamenii lor, dupa cum recunosc chiar ei, situatia are cu totul alta semnificatie. Ce altceva mai e de zis?

Daca Armata Romana s-ar regasi intr-o situatie similara in care ar trebui sa aleaga intre un numar mic de victime colaterale si protejarea vietilor romanilor nu pot decat sa sper ca ar incerca sa procedeze la fel si ca ar avea dotarile si experienta necesara pentru a actiona cu aceeasi eficienta. Nu pot decat sa aplic aceeasi masura in toate circumstantele similare...
Mdeah...
Nea Hoisan [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:59
+5/9
Aparent fara legatura cu subectu si-mi cer scuze HN pentru limbaju-mi plastic da discursu liber face bine natiunii, deci: un individ se identifica, si este identificat, dpdv al apartenentei sale la o anumita natie, prin limba si cultura. O componenta puternica a unei culturi ramane religia. Pe teritoriu Vechii Palestine, asa cum o cunoastem astazi din izvoare arhelogice si scrise, Iudaismul prinde contur acu aprox. 25-28 de secole. Intrebarea mea ie urmatoarea, si aici imi cer scuze HN si cititorilor: cine ki.lu mieu sant acesti indivizi, asa numiti palestinieni, indivizi care astazi au o religie aparuta 30 de secole mai tarziu dacat iudaismul si care vorbesc o limba alta decat ebraica?
Si o rugaminte calda pentru inginerii electricieni, gen “Rahan5”, care au senzatia ca stiu si istorie, asta pe linga chestii de genu momentu de spin al electronului: stimatilor, accept orice riplai la comentu mieu, da nu linkuri de pe wiki. Va implor...
O amestecatura de evrei, arabi si corcituri
Dalinar [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 23:18
+3/5
Urmasii astora mai exact, dar cu o cultura preponderent araba. Is aia pe care nu ii vor nici arabii nici evreii, carne de tun pt oricine vrea, momentan Iranul.
E tare !
adrian88000 [utilizator], Vineri, 18 mai 2018, 0:40
0/0
Deci Shin Bet ii stie foarte bine pe toti militantii Hamas si are poze clare cu ei. Iar IDF are o precizie uluitoare in ai depista in multime si ai tinti pe acestia. Armata izraeliana inseamna ca este mult mai buna decat au crezut unii si altii.