Valer Dorneanu, șeful Curții Constituționale, se află în Rusia, deși MAE i-a recomandat să nu facă deplasarea (Digi 24) - Hotnews Mobile
1 € 4,6562 1 USD 3,9954luni 23 iul 2018
Tradare pe fata!
Muncitorul [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 17:29
+81/89
Valer Cacarean s-a dus sa ia lumina de la taicu' Putin si sa afle cum sa ingenuncheze Romania mai repede.
Ar trebui arestat acest specimen!
babaiatule
Mazeta [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:04
-59/71
Unii sunt atât de rezistenți încât își închipuie că numai cine merge în Rusia poațe primi indicații de la Putin.
da Mazeto,
nesuferitu [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:38
+36/42
ai dreptate! ii uitaram pe Dracnea si pe Cariceanu.
tu
nahir [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:56
+27/33
le primesti telepatic, nu?
da,
nesuferitu [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:08
+1/5
de la tine cred.
mazeto după raspunsuri pari a fi
deville2010 [utilizator], Joi, 17 mai 2018, 9:43
+3/3
veorika vasilika dancilă,corectată.
Nu putea sa lipseasca
Frank777 [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:11
+25/27
A fost decorat si inaintat in grad. Pana acuma nu a avut ocazia sa mearga fiind deplin conspirat. Acum toata mascarada cu forumul juridic este ca sa isi aduca acoperitii deplin conspirati la reciclare. sa vedeti ce decizii staliniste o sa toarne la inapoiere. Ne conduce KGB numai prin constitutionale din astea.
Da, e trădător şi românilor nu le pasă,
Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:34
+30/34
dar când le spun că sunt proşti se supără.

Instituţiile statului român au dispărut şi au fost înlocuite cu voinţa lui Dragnea, care ar vinde ţara oricui numai să scape el cu banii furaţi.
adica multumim din inima partidului
Coco Whistle [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:06
+9/11
si KGB-ului(yeah, si-au schimbat numele dar naravul....mai stim noi si istoria PSD).
Pezede are ordin de la Putinel sa ne scoata din UE
IisusVine [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 19:08
+26/26
Restul sunt detalii, vizite la Înalta Poarta, multa șpagă pentru cei puțini care au puterea sa distrugă viața celor mulți...
Agentul kgb Valer Dornean s-a dus sa-si faca
cartofil [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:06
+13/15
instructajul anual. Obraznicia si tupeul acestor borfasi ai rusnacilor urat mirositori a ajuns la maximum. Se duc la Moskova sa-si ia instructajul, pe fata, nu se mai chinuiesc recrutorii sa umble dupa iei sa le paseze instructiunile.
Da
Tony_K [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 23:29
+5/7
Dar cine sa il acuze? Sri-ul e manjit pana peste cap si e mana in mana cu coruptii.
Primeste "recomandari"...de la Putin
DEMA GOGU' [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 17:32
+55/55
cum sa judece viitoarele dosare ! E miza mare in cazul demiterii lui Kovesi si a modificarii legilor justitiei ,in favoarea lui Dragnea.
Tov. Dorneanu fost procuror comunist, si-a aratat adevarata față.
acum
zicsieu [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 17:32
+24/26
toti sunt zmei.
haha
chillbill [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 17:36
+40/40
astia se cred la nunta. au fost ei la noi, tre sa mergem si noi la ei. in alta ordine de idei, cred ca s-a dus acolo sa invete de la maestri cum simulezi decizii ale unui CCR
sau poate
pardalian [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 17:55
+20/22
ramane acolo. Dar nu cred ca avem norocul asta..
poate cade avionul. Il-urile sunt vechi
cartofil [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:07
+7/7
si proaste. Dar n-avem noi norocul asta.
diavolul e in detalii
Duncan_Idaho [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 17:39
+33/33
1. Peresburg -> Petersburg (titlu)
2. Justificarea pare de clasa a 2a : daca tot am luat biletele, mergem - chiar nimeni nu da socoteala?
3. cine e responsabil sa puna pe site-ul CCR cum "s-a lamurit problema"?
Inca o piesa rusofila la raport...
stirilibere [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 17:39
+38/38
ca si presedintele Camerei Deputatilor Liviu D. si Presedintele Senatului Calin C.A.P.T. Cert este ca pe butoanele acestei tarisoare instructiunile sunt in rusa.
Suntem in comunism, din nou,
Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 19:03
+15/15
de parca aveam nevoie de dovezi in plus.
Derbedeii nu se mai feresc
cartofil [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:09
+15/15
Tariceanu si Dragnea au fost deja la Moscova, ultimul chiar de vreo 3 orai intr-un an, urmeaza activistul comunist Dorneanu. De aia au si renuntat la SPP, ca aia trebuiau sa dea raportul in fata superiorilor, cu cine se intalnesc cei trei ticalosi tradatori de tara.
Schimbari majore geopolitice
Astronautul [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 17:43
+31/33
Schimbari majore geopolitice care din pacate nu arata prea bine pentru noi...
Se pare ca Rusia intra tot mai mult in Europa de Est si vor face jocurile aici. Occidentul se va termina la granita Austria cu Ungaria.
iar austria va fi calul troian din interior...
demaGOGU [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:19
+8/12
...activat cand si daca este nevoie de Poutine.
absurd
levierul [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 17:44
+35/35
Dupa ce am avut de suferit din partea URSS si acum a Rusiei, nu se pune problema ca vreun oficial al Romaniei sa accepte o invitatie din partea lor. Trebuie sa se schimbe si sa ii vedem cum isi cer scuze. Sincere scuze. Pentru moment, Moldova e la ei, Transnistria e ocupata de Armata a 14-a care nu se retrage si Valer se duce acolo pentru ca "biletele erau deja luate"
multe patimi cuplate cu lipsa de informatie
amx [utilizator], Joi, 17 mai 2018, 15:23
0/0
Desi provoaca multe patimi hai sa punem putina ordine in idei: din manualul meu de istorie (romanesc, nu rusesc) nu reiese ca Transnistria ar face parte dintr-o eventuala Romanie mare. Transnistria a fost alipita de catre sovietici la RSS Moldoveneasca de unde a rezultat o constructie artificiala, Republica Moldova. Nu cred ca sunt afinitati incredibile intre noi si transnistreni la nivel cultural de unde si problemele din anii 90.

Restul Moldovei da insa ar trebui sa existe un consens larg pentru a pune problema pe tapet la mod real insa si asa e destul de complicat - care ar fi situatia Comrat-ului de exemplu (oras in RM) unde locuitorii numai moldoveni/romani nu se simt?

Propagare de nationalism din asta orb fara prea mare efort de a verifica (si nu numai la noi bineinteles) face lumea sa arate cum arata in 2018.
Putina stapanire si mai multa lectura.
N-a mai rezistat ...
paonipao [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 17:58
+42/42
Kgb-istul drak-ului!
Este in impas si a trebuit sa mearga sa primeasca noile ordine!
Celalalt kgb-ist ...Melescanu disimuleaza cu asa zisa recomandare....
Corect: "Melescanul".
alibaba_zeul_meu [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:13
+15/15
Te rog frumos!..
Vedi Rusia e poi muori
CezarN [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:09
+15/15
Probabil ca, la apus de cariera de agent rus, si-a dorit si el sa pupe mana stapanului la el acasa.
Ce nu intelege el este ca puterea si protectia oferita de lege judecatorilor CCR sunt si slabiciunea lor.
Nu ai altfel cum sa-l faci pe un judecator CCR vandut sa faca ceea ce este bine pentru RO.
Ce sa ne miram?
Ochii_pe_voi [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:09
+18/18
Nu specimenul asta a fost colaborator apropiat al CRMINALULUI ILIESCU? Nu este el pesedist, adica mafiot, complice la jaf ?
E cu adevarat posibil asa ceva ????
polonyca [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:12
+17/17
Absurdistan !!!! Tradare pe fata cred,....
v-ati luat tara inapoi bolsevicilor mafioti?
yellowdog [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:14
+16/16
jucati pe fata, fara perdea acum
soparla/sacal
sudet [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:24
+14/14
Nu putea sa se comporte precum o soparla sau precum un sacal fara ca pulimea sa fi aflat ca s-a deplasat intr-o tara care nu binevoieste a ne restitui tezaurul, care nu face parte din sistemul de valori democratice, etc ?
bai melscanule, esti nebun?
revo [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 18:57
+15/15
Cum sa nu se prezinte la raport? Vrei sa-l "muste" clanta de la usa?
Ce, tu nu te-ai dus cand ai fost chemat? Mosule, baga-ti mintile in cap!
CCR-Curtea Constituțională a Rusiei!
asavreau [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 19:01
+23/23
Valer Dorneanu dovedește că nu este garantul intereselor României,ci ale Rusiei.
Asa e
Ochii_pe_voi [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 21:35
+11/11
Cu un fost procuror ceausist, colaborator al CRIMINALULUI Iliescu, apoi sef la Cameră din partea gruparii infractionale PSD (=FSN=PCR), cea mai ticaloasa grupare (`Ciuma Rosie') asa este: CCR e o institutie profund politizata si o RUSINE, stâlpul statului mafioto-securist român.
ar trebui
2304 [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 21:40
+10/10
... asta ar trebui arestat, judecat de urgenta si condamnat pentru inalta tradare si nu numai pentru ca s-a dus la reciclare la KGB asa pe fata ci pentru toata activitatea 'in slujba poporului" pe care a prestat-o la CCR
“Forum juridic in Rusia”
Obi Wan [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:12
+12/12
Poate îl păstrează rușii la ei. Cred însă ca nu avem noi acest noroc.
“Judecătorul” constituțional a plecat sa primească următoarea misie.
Cum se face ca nu a mers in SUA sau in Germania ori Franța pentru formare profesională. Sa meargă in tari unde se învață statul de drept, nu in Rusia (statul ce își desconsidera cetatenii).
Sau, a mers acolo, sa învețe sa facă același lucru și aici.
Cât de genial poate sa fie acest individ pentru a conduce CCR? Ar trebui sa crească nepoți sau sa-și vadă de ale lui.
In plus, mandatul de la CCR nu-l face de “origine divina”, ci trebuie sa respecte politicile naționale. Iar vizite oficiale in Rusia știu ca nu se fac.
Prin urmare, ia sa-l tragem la raspundere.
mda..
g01an [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 20:24
+11/11
Curtile Constitutionale sau Supreme sau cum s-or mai numi au o componenta numita politic mai peste tot, dar intr-o tara cu problemele Romaniei nu este fezabil ca oamenii sa fi facut parte efectiv dintr-un partid politic. sa-si numeasca partidele oamenii din sistemul de justitie care cred ei ca ii reprezinta, dar cei care au iesit sau nu au facut niciodata parte din magistratura nu au ce cauta la CC.

de aici se trag toate problemele noastre.
...acceptare...recunoaștere...
baligosul [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 21:14
+12/12
În momentul în care președintele Curții Constituționale din România a decis să accepte invitația Curții Constituționale din Rusia, implicit suntem, chiar dacă nu o spunem direct, de acord cu ocuparea Crimeei și recunoaștem anexarea Crimeei de către Rusia.
.
Ingwar [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 21:24
+10/10
straniu ca tocmai acum se realege seful DIICOT iar PSD vrea sa puna un om de-al lor, poate este vreo legatura cu vizita acestui tradator Dorneanu, pardon, psd'ist Dorneanu ?
si tot acum daca DIICOT este temporar fara sef, DIICOT îi pasează dosarul lui Plahotniuc în Republica Moldova
Dupa ce s-a
Adrian1 [utilizator], Miercuri, 16 mai 2018, 21:41
+14/14
Dupa ce s-a dus sa ia instructiuni de la Putin ar trebui sa fie arestat pentru inalta tradare.
pe foto arata ca un so*olan
Ingwar [utilizator], Joi, 17 mai 2018, 1:21
+6/6
sa ramina acolo in asia daca prefera hoarda de aur
Mult zgomot pentru nimic
tontu [utilizator], Joi, 17 mai 2018, 6:16
+2/4
Daca era agent sigur nu s-ar fi dus. Omul se duce unde e invitat, ce sa faca daca nu-l cheama nemtii sau francezii?