Președintele Klaus Iohannis va susține o declarație de presă la ora 18.00. Este așteptat să facă un anunț privind revocarea șefei DNA - Hotnews Mobile
1 € 4,6540 1 USD 4,0861sâmbătă 15 dec 2018
vineri 13
Mazeta [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 14:35
-12/30
Vineri, Edouard Hellvig s-a întâlnit în SUA cu superiorii de la CIA și FBI. Tot vineri, Klaus a anunțat că s-a decis în privința lui Kovesi. Ce coincidență!
Adevarata coincidenta
Bogdan_100 [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 14:55
+6/14
Partenerii strategici apara democratia si independenta justitiei. Un troll mujic nu s-ar fi asteptat la asa ceva ;-)
Eu cred ca o va revoca
IisusVine [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 16:46
-1/1
Nu ajungi presedinte fara sa fii santajabil, iar sigur are Livache o pisicuta prin geanta sa i-o fluture pe la nas.
Altfel n-ar fi asa linistit si stapan pe el. Asta daca nu exista planul B.
Sunt curios care este mastermind-ul care i-a reunit pe toti coruptii din Ro si le-a facut acest plan de scapare. E foarte ingenios construit, exploateaza bine structura statului, a nivelelor de control precum si gaurilor din lege.
in New York ploua
Withdrawal [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 14:59
+6/10
si cineva mergea pe strada o o umbrela violet.

Cred ca se leaga ...
Coincidente
Altiro [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 15:00
+9/17
Latrina3 si Rtv au patroni puscariasi sau urmariti penal. De ani de zile latra la justitie si cer (in cosonanta cu condamnatul Dragnea si urmaritul penal Tariceanu)revocarea revocarea sefei DNA. Ce coincidenta!
Si Luni..
Alius [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 15:15
+3/9
..hop si tu cu bla-bla-ul tau. Asta da coincidenta!
iar ambasadorul SUA nu-si mai da cu parerea...
kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 15:17
-5/11
desi era candva foarte vocal.
e ocupat
nash pandelica [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 16:15
0/0
isi face bagaju' :-)
luni 16
loveparade [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 15:23
+7/11
ce coincidenta ca esti tot primul la comentarii.
luati bonus pt cine scrie primul?
zambesti degeaba
nash pandelica [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 16:17
0/0
kotrutza sta.
totusi, ministu' de externe frantzuz, i'a promis azil.
in tahiti.
Demiterea ministrului justitiei
Cozmin30 [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 16:36
+2/2
Presedintele trebuie sa ceara demisia ministrului corupt si las al justitiei, pentru minciunile si aberatiile cu care si-a motivat cererea de revocare a exceptionalei Sefe a DNA.
Toti oamenii cinstiti si competenti apeciaza la superlativ activiatea Sefei DNA, iar ministrul corupt si las al justitiei are tupeul sa ceara revocarea.
Este evident ca face parte dintr-un grup infractional organizat, care ataca justitia, incercind sa-i scape de puscarie pe stapinii lui.
Actiunile de protest impotriva mafiei psd si alde trebuie sa se intensifice, pina la demisia guvernului mafiei, dizolvarea parlamentului borfasilor, revocarea si arestarea judecatorilor corupti de la CCR, ICCJ, de la Curtile de Apel si de la Judecatorii.
Doar titlul merge dar si el cu o mica adaugire :
Susufler0 [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 15:20
+1/9
"Vineri 13, ziua in care am luat-o definitiv "in freza" in chestiunea revocarii Codrutei" !

Mazeto, pana si cel mai nătărău dintre voi, si il am in vedere aici, evident pe @Galeo, stia inca de vreo luna (voi,astilalti la care aparatul reuseste sa inregistreze pe scala de masurat vagi urme (subunitati) de IQ, va convinseserati cu vreo doua saptamani inaintea lui), ca Presedintele nu o sa o revoce pe Codruta.

PS. Restul, adica tot comentariul, cititi-l si comentati-l intre voi la sfarsitul saptamanii, cand aveti sedinta de evaluare a activitatii si se impart copeicile, da ?
Acum, pe bune, singura necunoscuta
Susufler0 [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 15:29
+7/13
si totodata si singurul punct de interes este cu adevarat daca Presedintele va raspunde la intrebarile pe care jurnalistii sunt pregatiti sa i le puna !

PS. Precis ca "budistii" de la Latrina 3 si cu "vidanjorii" de la Cotet TV, sub pretextul intrebarilor prefaţate au un sac plin cu mizerii de desertat !
Da-o afara pe handbalista!
ww [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 15:39
-7/13
Cum ai gasit motive suficient de serioase ca sa numesti prim-ministrii lui Dragnea, vei gasi unele la fel de serioase s-o dai afara pe Kovesi.
Dupa acest ultim hatar facut Restauratiei, te faci ca te certi cu prietenii tai, de la motive la fel de serioase, de exemplu nu vrei sa promovezi o lege privind protejarea unei anume specii de popandau. Pedesereu se supara pe tine si de la popandau ajungi sa fii suspendat.
De data asta te superi tu si decizi ca tara nu te merita, asa ca renunti la lupta din referendum. Decizi ca e mai bine sa parasesti Romania ca, neavand copii carora sa le vinzi viitorul, nu te leaga nimic de tara asta sarmana.
"Dincolo", prietenii tai cu sortulete si inchinatori la steaua cu sase colturi te vor rasplati cu o functie babana din care vei trai pana la adanci batraneti. Desigur, din cand in cand ne vei trimite mesajele tale temperate si pline de intelepciune nemteasca, pe care atata le apreciem. Tot pe modelul Mariei Sale, poti veni din cand in cand la sky. Te vom astepta la gara si iti vom inchina imnuri.
Urmeaza-ti neclintit planul si fii linistit, pentru transformarea Romaniei intr-un nou Fischerland vei fi rasplatit imparateste.
Ce-aveti ma cu Cristina Neagu ?
Susufler0 [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 15:56
+1/1
A inceput Dragnea sa se simta amenintat si de handbalista ?
Mai e zapada la patiniș,
asistat [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 15:49
0/0
domnu Johannes?
Nu va fi nici o revocare
Incomod3 [utilizator], Luni, 16 aprilie 2018, 17:51
0/0
in secunda 2 se activeaza dosarul imobilelor dobandite prin fals :)