UPDATE Marea Britanie expulzeaza 23 de diplomati rusi si rupe relatiile la nivel inalt cu Moscova. May: Este "tragic" ca presedintele Putin a procedat astfel - Hotnews Mobile
1 € 4,6606 1 USD 3,7886vineri 20 apr 2018
ii expulzeaza pe un cal?
Francisc 1 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:00
-21/57
May a adaugat ca este cel mai masiv cal de expulzari din ultimii peste 30 de ani.
nu orice cal
gazpefoc [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:03
-16/36
un cal masiv.
adica
john06 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:05
+17/25
val
cred ca este mai masiv
nellino [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:06
-5/23
si decat calul troian.
Calul Troian
if0014 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:19
+24/28
Ii baga inapoi in cal si-i trimite-n Rusia.
Ca să se înece
dan63 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 20:21
+3/3
în canal. Canalul Mânecii, of course!
Bravo UK !
DEMA GOGU' [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:08
+58/78
Au fost folosite arme chimice ,de catre agentii Moscovei ,care au afectat peste 200 civili britanici ! Este un act terorist cu arme chimice pe teritoriul Marii Britanii.
cinste britanicilor
bancher [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 16:21
+39/55
asta inseamna sa ai coloana vertebrala si sa iti asumi responsabilitatea faptelor....la noi nici acum nu se stie nimic de cine a omorat in 13-15 iunie 1990 si la celelalte mineriade...si tot noi am votat parlament cu 300 membri, si am votat degeaba.
Cinste britanicilor!
ai uitat
nahir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:03
+15/17
de cei peste 1500 de morti de la revolutie.
S-a aflat cumva cine sunt teroristii care i-au omorat?
Sau ilici e complet senil iar arhiva acelei perioada e vaporizata (poate chiar in 13-15 iunie 1990)?
franconemtzii
nash pandelica [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 19:06
+2/8
pot face afaceri linistiti cu kremlinul.
bine ca pleaca zurbagii astia de britzi, ca mereu le stricau buna intelegere cu prietenii de la rasarit.
Cinste britanicilor zici?
szadi62 [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 13:41
-1/3
Da' s-a dovedit cumva,undeva,de catre cineva ca este mana rusilor la mijloc?
Sau comentezi doar de dragul de a comenta si de "nedragul" rusilor?
Daca ne consideram corecti si obiectivi atunci sa asteptam rezultatul final si apoi sa ne aruncam fierea pe rusi.
Tot asa de bine pot de vina si malgasii,papuasii sau samoezii,nu-i asa?
Sau romanii,ca sa cada magareata pe rusi.
Johnny Bravo
brightids [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 17:35
-8/34
Cum stam cu gandirea critica sau cu prezumtia de nevinovatie? AI vazut sau macar auzit tu de vreo dovada? e un joc politic mult peste tine intre timp gasesti mai jos ce e cu prezumtia aia.

Prezumția de nevinovăție reprezintă o cutumă legală utilizată în majoritatea statelor civilizate, care implică o presupunere că o persoană este considerată ca fiind inocentă până la proba contrarie. Scopul prezumției de nevinovăție este acela de a proteja individul împotriva măsurilor abuzive, prin garantarea libertății individuale, prin stimularea căutării adevărului de către autoritățile statului și prin evitarea convingerii că persoana împotriva căreia se exercită o acțiune penală este vinovată
mai draga
nash pandelica [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 19:26
+7/11
exista justitie internationala, rusii ii pot actiona in justitie. cel banuit nu se numara printre expulzati, de asta poti fi sigur. si va avea parte de o judeacata dreapta, british style.
ba, rusii isi pot cauta dreptatea chiar in justitia britanica, recunoscuta pt. corectitudinne.
le urez succes ! :-)
In spionaj nu se aplica prezumtia de nevinovatie
YorkshireTerrier [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 19:34
+7/15
Nu pricepi nimic si vorbesti prostii.
E vorba de tentativa de omor ...
brightids [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 21:26
+4/6
DAHHH... Unde ti-e capul?
Las ca stie MI6 mai bine decat tine
Wanheda [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 19:51
+12/18
Ce au facut rusii.
Cu siguranta apareau si dovezile..
brightids [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 21:28
-2/8
dar dupa cum vezi lipsesc si sunt inlocuite de alegatiii speculatii si prezumtii.
Spune-i de prezumtia de nevinovatie ...
DEMA GOGU' [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 23:57
+8/10
...lui A. Litvinenko , otravit cu Poloniu-210 !
Mai invata putina istorie : Stalin a facut mai multe victime decat Hitler ,iar noi discutam despre prezumtii ...;)
Satlin e mort de 70 de ani
brightids [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 9:37
+3/5
cam prostie sa arunci vina pe el in cazul de fata, e ca si cum ai folosi hartia igienica pe ambele parti nu? intre timp alte cateva milioane de irakieni, afgani sirieni morti ai auzit de iei? presupun ca ai vazut si acele arme de distrugere in masa de sub patul lui Sadam
Esti prea subtil
Incomod3 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:06
+1/9
pentru ferma de troli... :) :)
Ma confunzi ....
DEMA GOGU' [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 23:50
+4/4
Ce pot sa mai zic ...la tine perspicacitatea tine loc de inteligenta...;)
Fi mai atent pe viitor si vezi ca mai este un troll cu litere mici si fara apostrof : @dema GOGU !
Mea culpa ...am inteles gresit .
DEMA GOGU' [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 1:49
+6/6
...
Pentru rusnaci nu-i nici un bai,
Rescator [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:14
+19/43
Vor reveni rapid cu pasapoarte braziliene,mexicane,
panameze,etc.Siloviki nu se pot opri brusc din ucis,
abia au prins gustul.
nu te pune...
..13 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 16:46
+6/20
ca vor mai urma si alte masuri - stiu britancii cred ca mai bine decat altii...

Praf si pulbere in UE cand se intervine intr-un atentat pe cand in UK timp extrem de scurt de reactie.

Ro are oarece de invatat
in afara
nahir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:05
+6/8
de pasapoarte schimbate, ar mai trebui sa vina si cu fizionomii schimbate.
Si sa ascunda bine , sticla de votca ...:)
DEMA GOGU' [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 8:36
+3/3
:)
!
HChifteluta [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:17
+32/50
Bravo fata! Ai oo!
cred ca de cap...
..13 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 16:46
-1/17
I se trage!

O parere!
????
Sarmis [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:29
+22/44
Romania de ce mai are diplomati la Moscova?

Bolsevicii trebuie lasati singuri sa se impuste intre ei.
....
tirolez [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:53
+29/39
Tariceanu si Melescanu sunt prietenii lor.
sa vezi
Point [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:34
+11/33
ce se-ncordeaza ivan acum.ca nici ala nu are tigle multe pe casa..
nu e prima data cand ivan isi omoara spionii,iar englezii au luat hotarari foarte dure,care implica o replica pe masura a rusului.
se ingroasa treaba
ce sa se ingroase?
bancher [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 16:23
+13/25
Rusii sunt deja izolati fata de lumea occidentala, un nou val de represiuni din partea occidentului i-ar izola si mai mult..au sarit deja peste cal, nu cred ca mai sar o data.
Marea Britanie a fost cel mai mare investitor strain in Rusia, si totusi a preferat sa piarda tot cu embargoul asupra Rusiei...asta spune ca si britanicii sunt hotarati si nu se vor lasa.
Adevarat?!?
Prostu' satului [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:53
+8/8
Marea Britanie a pierdut tot in Rusia?!? Sunteti dvs. sigur de-asta???
Eu am dat o cautare despre, de exemplu, BP si unul din primele articole - datat ianuarie 2018 - face vorbire despre niste megaproiecte care urmeaza sa fie dezvoltate in Arctica de Rosneft "and its shareholder BP".
Si eu cred ca britanicii nu se vor lasa si vor fi dispusi sa piarda tot... pana la bani. Sau cel putin pe-asta mizeaza Kremlinul.
Citesti fake news
Wanheda [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 19:53
+5/7
Rosneft depindea de Exxon si nu o sa mai dea nici o gaura, pt ca no copeica.
Se poate...
Prostu' satului [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 17:25
+1/1
... dar macar inteleg ce citesc, chestie care nu pare a fi intotdeauna adevarata in cazul tau.
Daca e nevoie de explicatii suplimentare, hai s-o fac si pe asta - mesajul meu se referea NU atat la proiectele Rosneft, cat la faptul ca BP (adica BRITISH Petroleum, ca sa fie si mai clar) e actionar important in Rosneft.
Cica ar avea aproape 20%, spun niste unii renumiti drept colportori de fake news,
https://www.reuters.com/article/us-russia-rosneft-privatisation-insight/how-russia-sold-its-oil-jewel-without-saying-who-bought-it-idUSKBN1582OH
Si n-am auzit cum c-ar intentiona sa renunte la procentele alea, cum pare sa creada @bancher.

Din pacate, sunt prea multi bani la mijloc ca sa-i mai pese cuiva de principii sau chiar de vieti dincolo de nivelul declarativ. Sper macar sa nu-l vad pe Tillerson ca pe Schroeder, ceva consilier onorific pe la Rosneft, acum, ca e "liber de contract".
Desi probabil chiar si-atunci ar fi cineva care sa-i gaseasca circumstante atenuante de genul "lupta cu sistemul din interior", sau altceva asemanator...
Un site de incredere
Wanheda [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 20:16
+3/3
https://oilprice.com/Energy/Energy-General/Will-Rosneft-Move-Forward-In-The-Arctic-Without-Exxon.html
Uite, vezi mai UK?
Prea_Tarziu [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:35
+15/53
Una era acum sa sara toata UE de la care mananca URSS-ul 50% din papica si sa se stropseasca la URSS, alta e cand ii sare tandara lui Madam May!
De-aia era bine ca UK sa ramana in UE, alta greutate avea! Acum pare o mica insula isterica de care-l doare undeva pe Putin.
Rex Tillerson cu care se mandrea May ca "o sustine" a fost zvarlit ieri de Trump ca un ciorap murdar, UE nu are o pozitie clara, nu are de ce, si UK pare un pitic isteric caruia-i pui palma pe frunte si da pumni in aer.
Daca bosorogii britanici care-au votat Brexit chiar doreau UK sa insemne ce a insemnat odata, un mare imperiu, avand in spate sigla UE puteau macar in parte sa recapete faima si respectul din timpuri apuse, sa nu uitam ca UE are PIB mai mare decat SUA.
Dar unde nu-i cap, vai de picioare!
Si ce sa spun, de-aia nu mai sunt romani si bulgari in UK, ca au facut ei brexit!
A fost o prostie colosala din care insula va avea doar partile negative! Si micime si romani in cap!
UE
MyselfMe [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 16:09
+22/28
Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni, insa stiti care e diferenta intre SUA, Rusia si mai nou iesita din UE UK si UE?
E simplu, viteza de reactie, in timp ce in caz de orice problema (militara, economica, etc), Trump da ordin direct, Putin la fel...in UE se convoaca birocratii care discuta, fiecare tarisoara mai mica sau mai mare cu interesul ei, pana se ajunge la consens se pierde esenta raspunsului. E valabil din pacate si pentru NATO si spun asta cu parere de rau, deoarece sustin atat UE cat si NATO, insa lipsa de unitate si de viziune comuna se vede din ce in ce mai mult, aceasta ducand in final la exact ce am enuntat mai sus, la o lipsa de reactie rapida si consecventa.
usurel ca urmeaza si replica
..13 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 16:47
-7/13
Evropeana - a facut oarece precizari Tusk today...

Keep on working!
ti s-a raspuns deja dar accentuez
AliKimiku [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 17:26
+17/21
Pana se aduna UE si dadea comunista Mogherini un comunicat de doi lei prin care isi exprima ingrijorarea, rusii erau deja la Bruxelles si beau Duvel din palaria lui Juncker.
Nu știi sau nu vrei să știi?
asavreau [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:08
-2/6
Scrii UK și vorbești numai de Anglia!
gresiti
badia [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 19:57
+3/7
Nu e chiar asa. Ginditi-va cum ar fi votat pionii din UE ai Rusiei: Ungaria, Cehia sau chiar Austria.
Si Romania lui Dracnea!!!
un_deget_de_secaturi [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 14:07
+1/3
Si Romania lui daddy, tot cu Kremlinul ar fi votat!
O mica nuanta...
yol [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 21:33
+4/4
UK inca este in UE
România se raliază
Mazeta [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:45
-12/46
Nici România nu va trimite pe nimeni la Cupa Mondială.
Nu fi sigur
Ochii_pe_voi [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 17:31
+11/31
Haita ta de kaghebisti, in frunte cu Dracnea, CPYT si ceilalti cioloveci plus komisarul Poporului T Toader se vor duce. Sa priemasca noi ordine de la Țarul Putin acest nou Hitler al lumii.
URSS la Rugby unde e?
un domn [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 17:51
+7/13
Fotbal stie toata lumea; URSS la rugby nici cu Pufoaika, nici daca sunt treji...vor Fi Vesnic Invinsi de Romania! Placam Orice sovietic Definitiv!
vaaaaai,
nahir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:08
+7/15
cat de spiritual esti.
Crezi ca trece lotul URS...., asta, sa zic si eu, lotul Rusiei, testele antidoping?
Doamna Anna O...!
scaraotchi [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 19:59
+3/7
Va rog, urcati-va pe umerii mei si soptiti-i la ureche: "nu mai ai haz, ce te faci..!?"
ce haz?!
un_deget_de_secaturi [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 14:09
+2/4
Omul isi indeplineste jobul, pentru care este platit de la Kremlin!
Nu trebuie sa ne asteptam ca postarile dumnealui sa aiba logica, sau sa fie pline de haz ...
O trimite Dracnea pe ...Irina Tanase ...
DEMA GOGU' [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 8:43
+4/6
este campioana nationala la ...aruncarea ciocanului ...in atletism....:)
Gata e hotarata, il mutileaza...?
scaraotchi [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 9:27
+4/4
Sa fie cu bagare de seama unde arunca "resturile" , sa nu nenoroceasca vreun maidanez...!
Armata puternica=DEMNITATE
1A [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:47
+16/26
Asta inseamna sa ai arme nucleare, poti raspunde pe masura oricarei obraznicii, mai ales celor criminale.
O masura fireasca
tahomir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:48
+10/38
Decizia lui May este normala, vine dupa ce a fost descoperita "the smoking syringe" , ruda apropiata a armelor de distrugere in masa ale lui Saddam.
In plus, ca orice ucigas marsav care se respecta, autorul si-a uitat pasaportul cu litere chirilice la locul faptei.
Tocmai de aceea nu trebuiesc puse intrebari stupide gen "dar daca a fost la rusi in inchisoare vreo 8 ani de zile de ce nu l-au omorat atunci?" sau "fiica-sa locuia la Moscova, nu e mai usor sa-ti rupi capul pe ghiata acolo?".
La May mare!
lucrurile sunt clare
fara imunitate [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 16:34
+9/25
atac al unui stat strain pe teritoriul unei tari Nato. Se va cere activarea art. 5 al tratatului Nato, si Rusia va fi bubuita bine de tot.
Clar! Clara si solutia si in plus e si ieftina
tahomir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:37
-5/19
De pilda te trimit astia pe tine in Moscova ca e clar ca iti bubuie mintea. Ti-as spune si de la ce dar nu vreau sa stricam efectul de surpriza, ca deh,suntem in NATO, aliati!
atac la persoana
fara imunitate [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 12:02
+3/5
in lipsa de alte argumente trolule
pai ce sa faci cu argumentele?
tahomir [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 17:36
-2/2
ti-a iesit vreodata vreun exercitiu de gandire voluntara si independenta?
Tu repeti ce zic astia la Antena 3, la BBC, la CNN si alte fake new outlets.
asa e,
fara imunitate [utilizator], Vineri, 16 martie 2018, 11:27
+1/1
aici iti dau dreptate, prostii n-au ce face cu argumentele. Nici nu le inteleg rostul. Este?
Cu BOLSEVICI
sipu [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 16:58
+15/25
numai asa se DISCUTA , ia sa le tranteasca si UE usa in nas sa vezi cum isi reevalueaza comportamentul ........................
mda
Incomod3 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 17:55
-5/21
tzatza asta isterica, face orice sa abata atentia de la dezastrul brexitului...
Plin de Ciuci Norisi pe aici...
brightids [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 17:57
-4/20
Oare voi toti nu stiti ca vinovatia se bazeaza pe dovezi?
Sa ma scuzati
omezu [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:06
+9/19
Dar asta este atac terorist cu arma chimica in toata regula. Deci rusii aproape omoara doi cetateni britanici, pun in pericol alte cateva sute, apoi tot ei dau din gura? Nu cumva Rusia a atacat un stat NATO? Asa se intampla cand nu-i dai peste bot lui Ivan atunci cand e cazul!
da, a fost o demonstratie de forta!
un_deget_de_secaturi [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 14:13
+1/5
Mujicii au vrut sa isi arate puterea, si capabilitatile in domeniul substantelor neurotoxice de generatai a patra.

Evident ca daca scopul era lichidarea fostului spion, care pentru ei este un TRADATOR, se putea rezolva foarte simplu si discret, cu mijloace perfect clasice: "a dat peste el o masina, soferul era beat" sau "un drogat i-a cerut bani, si nu a vrut sa-i de, drogatul l-a injunghiat" ...
Mda
KostasP [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:08
+6/14
Si daca ar fi inscenare, care-i problema? rossia si-ai ei mareti conducatori trebuie pusi pe gheata o mie de ani de catre lumea civilizata. Cu orice mijloace si fara ezitare. Iar apoi n-au decat sa atace, daca le da mana. Sunt inconjurati din toate partile de dusmani.
Psyop
Kosmos [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 18:56
-3/25
False flag
am asa
Toreador [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 20:25
+3/11
un sentiment de dejavu ... aceeasi tipologie de adulatie si frenezie am mai vazut atunci cand turcii le-au dat jos un avion rusilor ... a urmat o perioada in care nu mai stiati cum sa dati in Turcia (faza cu puciul ratat si masurile lui Erdogan) .... sunt curios acum cam cat va tine??? .... cat despre masurile luate de UK mi se par fix pix ... sovietii isi vor vedea de treaba in continuare caci asta stiu sa faca ...sa bage zazanie ...
insa nu pot sa nu ma intreb o faza: stie MI6 la fel de bine cum a stiut si de Iraq si armele lor nucleare???
Buuun! Back in UE!
Sani [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 21:36
+3/5
BREXIT- UPSIDE DOWN
proverbe
freejack [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 1:22
+7/7
Celui recunoscut pentru sinceritatea sa îi este crezută şi minciuna, pe când cel mincinos nu e crezut nici când spune adevărul.
Atunci când auzi că un munte a fost mişcat din loc, crede acest lucru. Atunci, însă, când auzi că cineva şi-a schimbat caracterul, nu da crezare acestui zvon.
Măcar telefonul roșu să rămână în funcțiune!
Gray51 [utilizator], Joi, 15 martie 2018, 18:10
0/0
Nu i așa?