Strazile municipiului Sfantu Gheorghe, decorate cu steagul Ungariei. Primaria, dupa ce a fost somata de Prefectura sa respecte legea: Nu sunt steaguri, nici drapeluri. Sunt panglici de culori - Hotnews Mobile
1 € 4,6540 1 USD 4,1197sâmbătă 15 dec 2018
Si USR ce a zis USR?
adrianhn [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 19:51
-13/15
Declaram ziua de 15 martie zi nationala si in Romania si facem limba maghiara limba de stat? USR-ul ar vota si cu picoarele o asemenea initiativa.
Pai sa se puna
Kepler [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:08
+10/10
si panglici cu culorile nationale ale Romaniei ca doar sintem in Romania.

In Romania ar trebui sa existe o Zi a Motilor in amintirea actiunilor militare ale motilor si prefectilor lor (Avram Iancu si ceilalti) de la 1848-1849.
NISTE MANCUTI !
arheopterix [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:18
+9/9
Care sufera de sindromul Stokolm ! Acu dadura si in DELIBAB (stiu ei ce inseamna )
.
tirolez [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:18
+9/9
Ce tupeu au prins si asta numai pentru unii "mandri ca sunt romani" au facut blat cu udmr-ul pentru voturi.
Ignorati-i!
Cataleya [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:19
0/12
Cu cat sunt mai nebagati in seama, cu atat vor fi mai dezamagiti si mai frustrati.
N-au decat sa-si atarne carpele colorate pe toate strazile. 15 martie va trece ca de obicei iar ei vor ramane imbufnati inca un an de zile.
PS
Cataleya [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:22
+10/10
https://www.comisarul.ro/articol/sfantu-gheorghe-romania_936997.html

Daca astea nu sunt nici steaguri si nici "drapeluri", inseamna ca sunt doar niste carpe colorate , numai bune sa spele romanii trotuarul cu ele.
Parca e o vorba...
Cataleya [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:40
+10/10
Daca arata ca o rata, umbla ca o rata si macane ca o rata....inseamna ca e rata.

Asa si cu "carpele" astea.
Arata ca un drapel, are culorile unui drapel si e atarnat ca un drapel, inseamna ca e drapel si nu doar o panglica colorata.
Romanii ar putea sa puna si ei niste "panglici" exact de aceeasi forma si dimensiune, cu tricolorul romanesc, si sa declare ca nu sunt drapele ci simple panglici.

Cat pot fi de cretini politicienii astia....
foarte glumet secuiu'
AliKimiku [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:09
+9/9
Numai ca a pus panglicile Italiei nu ale Ungariei.
Adica a vrut sa para smecher si a iesit prost.
Ma intreb daca nu are si asta rude pe la Videle ca prea e genial.
mișto!
Radu_Luci [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:10
+8/8
dacă și ungurii ne iau peste picior pentru cât de neclar și prost sunt făcute legile în Parlamentul de la București, ce-ar mai rămâne de spus?
Pai sa puna si unele cu rosu, galben si albastru
Ritzi Pitzi [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:39
+10/10
Si verdele e frumos, dar macar asa, pentru diversitate...

Iar Prefectura trebuie sa aplice legea, indiferent cate "panglici" mai scoate pe gura primarul din Sf.Gheorghe.
xxxxl
vorbeste lumea [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:04
+9/9
drapeluri le zice poate in ungureste. noi le numim drapele. rusine comunitatii majoritare oneste din zona ca admite chestii de-astea in numele sau. deocamdata, localitatea e teritoriu romanesc. propun sa fie detasate permanent in zona multe orchestre militare, care sa marsaluiasca si sa le cante pe toate strazile continuu muzica patiotica romaneasca, pana s-or satura. oricum, mari mizerii de conlocuitori sunt in zona aceea ...
De unde se vede cât de mult respectă...
NME [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:10
+13/13
maghiarii pe români.
Nu li s-a cerut nimic altceva decât să arboreze și drapelul românesc, conform legilor. Nu li s-a interzis să-și sărbătorească ce vor, nu li s-a interzis să-și arboreze drapelul, ci doar li s-a cerut să arboreze ȘI drapelul românesc.
Ca răspuns, „bunii noștri vecini și prieteni”, ungurii, au pretins că n-au arborat niciun drapel, deci nu trebuie să arboreze și drapelul românesc, chiar dacă orașul este practic pictat în roșu-alb-verde...

Ce-i costa să arboreze ambele drapele, să arate că ei doresc pace între etnii, să arate că ei sunt mai buni decât românii?
Dar nu, orice este românesc se pare că le provoacă greață. Iar românii sunt vinovați că permit asemenea comportamente tribale.
xxxxl
vorbeste lumea [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:41
+9/9
cum vine sa pui steaguri unguresti in oras si toti locuitorii sa se-ascunda ca sobolanii...??? asa sarbatoresc secuii ??? pe sub pamant ..??? ce sarbatoare e asta, cu strazile goale ...????
Nationalismul maghiar in toata splendoarea lui
Zimbru [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:43
+12/12
Spirala nationalismului.
?
VARCIOROVA [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:44
+9/9
Vi s-a parut comentariul prea "dur"?
Repet "panglicile" sunt pentru a-ti pune moate in par nu pentru a le arbora pe strazi.
Panglici
Soljenitin [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 23:27
+7/7
Ia puneti si niste panglici de culori nationale romanesti langa panglicile alea.
Pai?
OmniStudio [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 0:02
+12/12
De ce s-ar sinchisi, doar nu au fost pedepsiti niciodata. Sigur, politia ii pune pe burta cu mainile la spate pe 2 pensionari si fica acestora, dar pe jegul asta nu-l vede nimeni.
Din cate stiu probleme cu simbolurile nationale ale Romaniei au tot fost in Sf. Gheorghe.
România
naftuli [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 23:24
+1/1
un stat slab datorită „politicienilor” de ultimă clasă.