UPDATE Florian Coldea, dupa ce a fost audiat 7 ore la Comisia SRI: Am servit statul vertical / Acuzatii ale unor oameni din mass media dintre care o parte ne cultivau cu multa insistenta - Hotnews Mobile
1 € 4,6663 1 USD 4,0420marţi 19 iun 2018
Coldea a slujit statul vertical
gavrone [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:09
+6/8
Dragnea si ciracii sai slujesc statul paralel.
Cand ii aud pe securistii astia
Zummm [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 20:19
-7/17
Ca au servit Statul mi se intoarce stomacul pe dos. Lumea area impresia ca SRI asta e asa...o poveste frumoasa care ne apara de *dusmanii invizibili*. Nu ba sunt tot fii si fiicele alora de tortura oamenii in beciuri numai ca acum fac afaceri.
Marti, 13, 7 ore
Pasarea_PuieMontix [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 21:57
+8/8
Dragneo sper ca nu esti superstitios. Ce zic numerologii tai la horoscop? Ti au zis ca 25 e cu noroc ;)? Ia intrea ba i: 25 cu suspendare sau executare ca sigur n'o sa fie cu fusta..?
incearca
nahir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 14:04
0/2
sa nu pari analfabet si foloseste cratima.
Incerarca sa muncesti
Pasarea_PuieMontix [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 15:11
0/2
Sa nu pari postac. Asta sa fie pb Romaniei cratima pe care n o folosesc! Nu m ar mira sa dati o lege prin care "neuzitarea" cratimei sa fie considerata ofensa la adresa Romaniei...Hai, fa pe desteptu cu babele de la clubu' seniorilor. Na c am folosit si cratima. Happy boss?
concluzie
nahir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 20:34
0/0
impusa de repl8ica domniei voastre : sunteti analfabet functional.
Observatia mea a fost complet golita de continut politic.
Dar deh, daca atata ii duce pe unii capul, inseamna ca abramburica cati andronescu si cu psd, per ansamblu, a izbandit din pacate in crearea omului "nou".
A stat 7 ore si a declarat 5 virgule
Pasarea_PuieMontix [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 22:03
+9/13
Manda a iesit cu batistuta ca tambalu' e la Daddy . Asta si cu plecarea lui DanT si CristianP de la HN sunt primele semne ca se asterne linistea mult visata de granny Iliescu..
Romania condusa de trepadusi
Razvan_M [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 23:24
+12/12
Dragnea se ocupa cu ciordeala de peste 20 de ani. Dosarele i-au aparut de vreo 5. In restul de 15, cat a furat cu harnicie, ce au facut institutiile? Au astepta sa creasca in politica pt. a-l putea santaja?

Nu-mi place PSD si nu=-mi place ciordeala pe care o practica, dar sunt foarte dezamagit de institutiile statului care cica se ocupa de partea de securitate. Cu asa institutii, Romania sunt sigur ca a fost penetrata pe toate partile.
ok
csan [utilizator], Marţi, 13 martie 2018, 23:28
+1/15
un profesionist scos din joc de mafie psd-ista si nu numai. A facut ceea ce trebuia sa faca. toti hotii, smecherii, mafiotii, trebuie sa merga la racoare. Codlea ar trebui repus in functie pentru a sfarsi ce a inceput : toti cei care au furat sa mearga unde le este locul, la inchisoare. Si un leu furat din bugetul de stat trebuie pedepsit. Daca el a contribuit la scoaterea la suprafata a mizeriei instalate de toti hotii ,asa zisi politicieni, are tot respectul oamenilor cinstiti. a fost scos pe linie moarta pentruca si-a facut treaba. Asa vor patii toti cei care mai au simtul onoarei si a datoriei. In locul lor vor venii marionete tip dancila, prosti si snobi , care vor gira mizeriile pe care dragnea si fufa lui le vor pune la cale.
Pe Codlea il putem repune in functie,
xrogo [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 9:25
-5/7
dar Coldea, acest profesionist care nu stie sa lege doua vorbe numai daca citeste de pe o hartie poate sa stea linistit acasa, a facut si desfacut multe timp de 12 ani!
Ha ha ha
Bogdan_100 [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 11:03
+1/3
Un agramat da lectii de comunicare!
noroc
nahir [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 14:10
+2/2
cu vasilica. E doxa de limba si literatura romana, motiv pentru care vorbeste mereu liber, fara hartii si, mai ales, la subiect, desi nu intelegi nimic (cred ca-l intrece si pe iliescu).
Vertical, vertical, dar era paralel sau nu?
andipetre [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 2:17
+10/10
Simpatice cuvintele folosite de politicieni in perioada asta. Unii trag segmente verticale, altii vorbesc de drepte paralele, insa stim cu totii ca, pana la urma, la ei toate astea se intersecteaza ferm cand apare "interesul national". Adica atunci cand se pun cu totii de acord cum pot castiga cu totii sifonand banii natiunii.

In rest, sunt cu totii cam oblici in ceea ce priveste unghiul (si statul de) drept.
Vai, dar...
Fadds [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 8:21
-3/5
...nu vorbiti urat despre partenerul in ticalosii al Codrutei!
De la statul oblic
Inapasevedeinvers [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 8:40
+3/3
faci scolioza.
Dar asta este statul lui dragnea...
da, te-am vazut
revo [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 9:48
0/4
cat de drept stateai in fotoliu, pe terasa lui Ghita.
L-am vazut si pe Ghita, pe care TU l-ai scos din tara, pus bine, la pastrare, intangibil, pe la sarbi. Am vazut si contractele pe care grupul teamnet le primeste in continuare de la stat, inclusiv de la voi, SRI. Si vedem si televiziunea lui Ghita, adica a voastra, a securistilor, cum tot sapa la statul de drept.
confuzie
vizirul [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 14:40
0/2
esti intr-o confuzie totala!
de ce?
revo [utilizator], Miercuri, 14 martie 2018, 19:15
+1/1
Nu ai vazut inregistrarile date chiar de Ghita, la Romania TV, cu Coldea pe terasa vilei lui de la Cheia?
Nu ai citit stirile despre contractele pe care Teamnet le-a semnat in continuare cu statul roman? Ai vreo indoiala ca Romania TV nu este canalul de dejectii a unei aripi a Securitatii, probabil aripa Sarbu, care a vrut sa-i promoveze de Ponta si pe Ghita la butoane?
Ghita n-a parasit tara in seara in care s-a intalnit cu Coldea la o sindrofie, intr-o casa a SRI?
Aaaa, ca s-a schimbat kalimera dupa fuga lui Ghita si venirea lui Dragnea la butoane, care a vrut sa reteze aripa Sarbu cu totul (Ponta ii este ginere, Grindeanu ii este nepot de cumnata iar Coldea i-a sustinut pe amandoi), e altceva, dar faptele nu mai pot fi schimbate.
Te rog, chiar nu stiu de ce crezi ca sunt intr-o confuzie totala. Explica-mi, poate fi interesant. Poate mai intereseaza si pe altii.